Skocz do zawartości

Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki


kacpercio

Rekomendowane odpowiedzi

E92 N54 335i...330KM /445Nm aut.

gumy:225/35 R19 - 255/30 R19

trasa : Kraków (PL) - Esbjerg (DK)

charakterystyka trasy : 1190km (98% autobahn / 2% miasto)

średnia prędkość BC : 129km/h

średnie spalanie BC :10,0l

paliwo : Pb98 /102

jedna osoba + bagaż (razem 130kg)

gniecione głównie na tempo :cool2:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 541
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

E90 320xd 184hp/manual

gumy: 4x 225/45R17

trasa : Autostrada

charakterystyka trasy : 220km po prawie pustej autostradzie

średnia prędkość BC : 149km/h

średnie spalanie BC : 6.7l

paliwo : Standard ON z BP

jedna osoba + bagaż (razem 120kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91 320d 163hp/manual

gumy: 215/40/18 225/40/18

trasa : 945km

charakterystyka trasy : więcej trasy, głownie drogi krajowe, jazda tak koło 100km/h, do tego troche po Krakowie

średnie spalanie wyliczone : 5.7l

paliwo :Shell FuelSave Diesel

 

głównie jazda w 2 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

E93 330d 231KM /automat

gumy: 225/45R17 i 255/40/17

trasa : Autostrada

dystans:434km

średnia prędkość BC : 155km/h

średnie spalanie BC : 9,9l

średnie spalanie wyliczone:9,9l

paliwo : Standard ON z Orlen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
330d spaliła prawie 10l/100 ? połowie forumowiczów ten silnik pali 7 l w mieście i to zimą :) oczywiście to dygresja

 

nie chce mi się wierzyć że upchałeś do niej 14' na tył :)

 

Poprawiłem juz na 17'' :oops:

 

Zrobienie średniej na dystansie ponad 400km na poziomie 155km/h wymaga ciśnięcia w okolicach 200km/h. Miejscami jechałem 220km/h. Z uwagi na maruderów, ciężarówki, ograniczenia.

 

Jak się jedzie tak do 160-170km/h pali jakieś 7,8 litra

A dokładniej:

E93 330d 231KM /automat

gumy: 225/45R17 i 255/40/17

trasa : Autostrada

dystans:697km

średnia prędkość BC : 130km/h

średnie spalanie BC : 7,3l

średnie spalanie wyliczone:7,8l

paliwo : Standard ON z Shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: e91 320d, manual, seria 190,5KM

Opony: 206/55/16 letnie

Dystans: 756km

Rodzaj trasy: 70% trasa drogami ekspresowymi, autostradą i krajowymi, 30% Warszawa centrum. Nie jest to jedna trasa ale dystans składający się z kilkunastu odcinkow i kilkunastu dni - zawiera zatem kilkanaście zimnych i ciepłych startów.

Średnie spalanie wyliczone 4,9l/100km

- z BC: 4,9l/100km

predkosc srednia: 56km/h

paliwo: Orlen zwykły

Panowie, co najciekawsze, auto zaczęło mi dużo mniej palić ( w porównaniu z tym samym okresem z ub roku, styl i rodzaj jazdy podobny, warunki drogowe zbliżone), nawet o 1l/100km z, wg mnie, jedynego powodu - systematycznego dolewania do baku niemal co każde tankowanie płynu do czyszczenia wtryskiwaczy. Użyłem dwa opakowania oryginalnego płynu BMW (dawkowane wg instrukcji) oraz kupowanego na BP dodatku do czyszczenia układu paliwowego ( wtryskiwaczy) za 7,5zł/op ale nie pamiętam jego nazwy. Jest on dostępny tylko w jednej stacji BP w Warszawie na Al Prymasa tysiąclecia (tej przy stacji Lukoil). Lałem ten dodatek po pół buteleczki na każdy zbiornik on. Dodatkowo, sprawdzone korekty wtrysków przy 202 kkm przebiegu są bardzo dobre. Wniosek z tego jest taki, że lepiej oczyszczać wtryskiwacze dodatkiem systematycznie przez dłuższy czas - ja dolewałem przez kilka miesięcy.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
nie zawsze chce mi się ostatnio liczyć z tankowania, chociaż po skalibrowaniu komputer pokazuje całkiem sensownie

trasa raczej tak 11-12 (chociaż jakoś dużo samych tras to nie miałem jeszcze)

miasto (Warszawa), jazda wieczorem bez większych korków, ale świateł nadal sporo 13-15

pojeździłem w ferie do pracy (krótkie odcinki+temperatura koło 0), były spore korki, ale jeszcze nie takie największe, do tego trochę jazdy wieczorem i wyszło 16,9 (komputer 17)

automat

e92 335i n54, takie coś pisałem jakiś czas temu. W międzyczasie zrobiłem aktualizację całego softu w aucie, skrzynia biegów - program alpiny, chip na 350km, zrobiona płukanka silnika i spalanie spadło spokojnie o 1l/100km. Dynamiczna trasa niecałe 11l, w mieście (oczywiście nie w godzinach szczytu) poniżej 13l. Wtedy spalanie było bardziej z okresu jesienno-zimowego, teraz jest jednak cieplej. Z drugiej strony dochodzi klima i rozmiar większe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: e91 320d, manual, seria 190,5KM

Opony: 206/55/16 letnie

Dystans: 756km

Rodzaj trasy: 70% trasa drogami ekspresowymi, autostradą i krajowymi, 30% Warszawa centrum. Nie jest to jedna trasa ale dystans składający się z kilkunastu odcinkow i kilkunastu dni - zawiera zatem kilkanaście zimnych i ciepłych startów.

Średnie spalanie wyliczone 4,9l/100km

- z BC: 4,9l/100km

predkosc srednia: 56km/h

paliwo: Orlen zwykły

Panowie, co najciekawsze, auto zaczęło mi dużo mniej palić ( w porównaniu z tym samym okresem z ub roku, styl i rodzaj jazdy podobny, warunki drogowe zbliżone), nawet o 1l/100km z, wg mnie, jedynego powodu - systematycznego dolewania do baku niemal co każde tankowanie płynu do czyszczenia wtryskiwaczy. Użyłem dwa opakowania oryginalnego płynu BMW (dawkowane wg instrukcji) oraz kupowanego na BP dodatku do czyszczenia układu paliwowego ( wtryskiwaczy) za 7,5zł/op ale nie pamiętam jego nazwy. Jest on dostępny tylko w jednej stacji BP w Warszawie na Al Prymasa tysiąclecia (tej przy stacji Lukoil). Lałem ten dodatek po pół buteleczki na każdy zbiornik on. Dodatkowo, sprawdzone korekty wtrysków przy 202 kkm przebiegu są bardzo dobre. Wniosek z tego jest taki, że lepiej oczyszczać wtryskiwacze dodatkiem systematycznie przez dłuższy czas - ja dolewałem przez kilka miesięcy.

 

Dopiszę jeszcze nowe wyniki: przejechane ok 4600km, średnia prędkość ok 50km/h, średnie spalanie 5l/100km. Jazda normalna: 30% - 40% miasto Wawa, reszta trasy podmiejskie, obwodnica, ekspresówki i autostrada. Przebieg auta ponad 206kkm.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91 320d 163km manual;

gumy: 225/45R17

trasa : Śląsk-Brno-Praga-Monachium 95% autostrada

dystans: 770km

średnia prędkość BC : 112km/h

średnie spalanie BC : 5.5l

średnie spalanie wyliczone:5,85l

paliwo : Standard ON Shela

Załadowany 5 ludzi plus pełny bagaż pod dach !

 

droga powrotna w większym ruchu za dnia tempomat 140-150. Ostre wyprzedzanie jak trzabyło, bez oszczędności.

 

Paliwo Shell zwykły

Spalanie BC 5.6

Wyliczone: Z ukrytego menu ile paliwa zostało(niewiem jak miarodajne) 6.2l

 

Chyba nie jest to dużo jak na tak załadowane auto. Tylko niewiem czemu nie polkrywa się z BC, chyba wina wtrysków ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze nowe wyniki: przejechane ok 4600km, średnia prędkość ok 50km/h, średnie spalanie 5l/100km. Jazda normalna: 30% - 40% miasto Wawa, reszta trasy podmiejskie, obwodnica, ekspresówki i autostrada. Przebieg auta ponad 206kkm.

 

Średnie spalanie niższe o ponad 10% niż to deklarowane przez producenta gdzie praktycznie każdemu ciężko się w ogóle do niego zbliżyć? Ciężko mi w to uwierzyć ale ok.

Dodam, że ja w M47N2 z automatyczną skrzynią biegów mam średnie spalanie jakieś 9l przy dosyć dynamicznej jeździe. W warszawie wychodzi mi przy dynamicznej jeździe jakieś 9.5l latem i około 12l zimą na raczej krótkich odcinkach. Ostatnio jeździłem cały dzień bardzo spokojnie i wyszło mi 7,1l/100km ale to na codzień się tak raczej nie da.

Spokojna trasa to jakieś 5,5-6,2l a szybka (160-220km/h) to jakieś 8,5-9l.

Jak tu mieć 5l średnią to ja nie wiem :D

 

Aaaa na koniec mi się przypomniało, że na jednej trasie takiej 40 kilometrowej jak jadę 50-60km/h nie używając hamulca to mi wychodzi 4.9l/100km :mrgreen:

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze nowe wyniki: przejechane ok 4600km, średnia prędkość ok 50km/h, średnie spalanie 5l/100km. Jazda normalna: 30% - 40% miasto Wawa, reszta trasy podmiejskie, obwodnica, ekspresówki i autostrada. Przebieg auta ponad 206kkm.

 

Średnie spalanie niższe o ponad 10% niż to deklarowane przez producenta gdzie praktycznie każdemu ciężko się w ogóle do niego zbliżyć? Ciężko mi w to uwierzyć ale ok.

Dodam, że ja w M47N2 z automatyczną skrzynią biegów mam średnie spalanie jakieś 9l przy dosyć dynamicznej jeździe. W warszawie wychodzi mi przy dynamicznej jeździe jakieś 9.5l latem i około 12l zimą na raczej krótkich odcinkach. Ostatnio jeździłem cały dzień bardzo spokojnie i wyszło mi 7,1l/100km ale to na codzień się tak raczej nie da.

Spokojna trasa to jakieś 5,5-6,2l a szybka (160-220km/h) to jakieś 8,5-9l.

Jak tu mieć 5l średnią to ja nie wiem :D

 

Aaaa na koniec mi się przypomniało, że na jednej trasie takiej 40 kilometrowej jak jadę 50-60km/h nie używając hamulca to mi wychodzi 4.9l/100km :mrgreen:

 

bbrys spalanie jakie opisałeś u siebie to ja mam w 330d automat więc albo gazujesz na maxa albo coś za dużo ci spala. Wyjątkiem tylko jest trasa- poniżej 6l ciężko zejść ,przy spokojnej nodze około 6-6,5l pali a ostro 8-9 (nie licząc predkosci powyzej 200 bo tam o ekonomii można zapomnieć i 10-15l nawet można uzyskać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odswieze moj temat bo mam teraz realne spalanie srednie mieszane po 6 tys km.

 

E91 325xi 213 KM (tyle mial na hamowni dwa 2 miesiace temu) automat

gumy: 17 a potem 19 calowki

trasa : Europa + polska + miasta, 20% kilometrowki w miescie, reszta na trasie

dystans: 6340 km od ostatniego skasowania.

średnia prędkość BC : 58 km/h

średnie spalanie BC : 12.0l

średnie spalanie wyliczone: 11,89l wedlug faktur

paliwo : Premium 98 (Verva i Statoil z powodu lepszej jakosci paliwa zazwyczaj)

Srednio 1,5 osoby.

Specyfika : Sprintbooster

 

Xdrive pali sam w sobie powyzej litra na 100 spokojnie.

 

Za to zeby pokazac jak mozna sfalszowac wynik realizujac dane spalanie :

Moja zona, ktore lubi ecodriving zrobila BC 5,7 litry na trasie Warszawa-Radom tym samym samochodem a jej srednia predkosc to bylo jakies 42 km/h i nigdy nie przekroczyla 50... tylko ze... bylo to o 3 rano z soboty na niedziele, nie byla to dokladnie Warszawa ale wyjazd z janek i nie bylo to centrum radomia ale tabliczka poczatku miasta Radom na Warszawskiej ... i tak jechala poltorej godziny tylko z ciagla szybkoscia w trybie manualnym na najwyzszym biegu... kazdy swoj performance... tylko to nie widnieje w pseudo raportach spalania a sa to szczegoly wazne bo publikowac raporty spalania ponizej 2 tys km to si troche mija z celem. Tak samo jak jezdzac zupelnie normalnie w miescie na automacie aby nie bylo ze kombinuje z biegami w ciagu dwoch godzin jestem w staie podniesc spalanie E90 330D do 12 L/100 po chipie ekonomicznym bez najmniejszego wysilku, wystarczy wybrac dzien, godzine i trase... bo spalanie w Miescie o 2 rano w dwien tygodnia to nie to samo co na krakowskiej kierunek Krakow w piatek o 18.00... to 10 litrow roznicy :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91 320 dED (2011, 185kkm) spalanie z ostatnich 10kkm. Trasy Hanower-Wrocław-Hanower, (1x Szczecin) co 2 tyg. Jazda miejska pomiędzy...

 

Średnia prędkość 110-120, max 230 Magdeburg-Berlin. Tempomat, 3 osoby.

Spalanie 5,4. Minimalne 4,9

Spisywane z dystrybutora. Zielone - Diesel, niebieskie - Diesel Premium Aral.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/10/9593626f84016a3ad111d18b08294353.jpg

 

Śledzę spalanie od kupna... 30kkm / 5,54

 

Pozdrawiam

Radek

--

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze podejście do prawdziwego eko w trasie w E90, z czystej ciekawości, nie lubię takiego tempa jazdy. Auto odpalone na zimno, od razu uruchomiona klima, komputer wyzerowany 300m od domu po wjeździe na DK5. Jazda w tempie innych uczestników ruchu, zwracanie uwagi na hamowanie silnikiem, jazdę płynną, parę razy wyprzedziłem (w zakresie do 110 km/h, nie przekroczyłem tej prędkości)

 

E90 318d+ M47N2

gumy: 205/55/16 ROF

trasa : DK5

charakterystyka trasy : 55km

średnia prędkość BC : 71 km/h

średnie spalanie BC : 4.3

paliwo : ON statoil + ON BP

jedna osoba + klima

 

Moim zdaniem na trochę dłuższym odcinku bez klimy jest do zrobienia 4.0, aczkolwiek jest już to jazda z pewnymi wyrzeczeniami. Osobiście wolę dołożyć litr i jechać normalnie, ale jak widać da się tym dinozaurem pod kątem silnikowym spalić całkiem niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie, że macie tak niskie spalanie w N47.

 

U mnie w E81 N47 143KM + Power Box (deklarowany na 179KM i 333Nm :wink: :mrgreen: ) średnie realne spalanie z 5 tyś km mam 5,74 L/100km. Średnia prędkość ok 55 km/h. Jazda mieszana, raczej normalna ale na autostradach raczej szybsza do 160. Mam wrażenie że ten silnik przy 100km/h na 6 biegu strasznie się męczy.

Łatwiej jest mi osiągnąć spalanie 6 litrów w 330d, niż 5 litrów w N47 143km.

 

Dodam że koła RFT R18.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddaję się, nie umiem jeździć, spalanie 320d xdrive 177KM-> 7,2l/100

zakopianka-autostrada-obwodnica Wieliczki - Niepołomice i z powrotem, dziennie minimum 60 km

 

średnia prędkość 54km/h

 

wydaje mi się ze spalanie jak najbardziej normalne, nie wymagajmy cudów w postaci 4l/100 jak kolega wyżej pisze, nie chce mi się wierzyć w takie spalanie

uwzgledniając górki na terenie, na którym jeździsz, napęd na 4 koła to tak będzie wychodzić.

 

ja u siebie z w 2.0 163km mam średnią 6.3 z prawie 6 tyś km, przy całkowicie normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej trasy:

Ilość osób: dwie

Auto: e91 320d, manual, seria 190,5KM

Opony: 206/55/16 letnie

Dystans: 546km (Warszawa-Toruń-Warszawa)

Rodzaj trasy: 90% - droga ekspresowa i autostrada, 10%-miejska

Średnie spalanie wyliczone 5,17l/100km

- z BC: 5,2l/100km

predkosc srednia: 127km/h

paliwo: On zwykły

Edytowane przez Arturl1

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto : E91 320 , automat 163 km , wywalony DPF I EGR (auto załadowane na full , 5 osób ,box na dachu , kufer zawalony pod sufit)

Opony: przód 225/45/17 tył 255/40/17 Runflaty

Dystans 1420 km Żyrardów-Split(Chorwacja)

Rodzaj trasy :95 % autostrada

Średnie spalanie wyliczone 7.2 litra z BC.7.2 litra

Prędkość : 125/h na tempomacie cały czas

Pailwo: Lotos Dynamic , potem INA -Austria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę nie szablonowo ale robiłem ostatnio test spalania przy różnych prędkościach i wyszło mi tak:

 

Auto : E90 320d M47 , automat, DPF, (pół baku paliwa, kierowca + mały bagaż)

Opony: 225/40/18

 

Prędkość średnia: 121km/h na tempomacie cały czas, spalanie 5.5l

Prędkość średnia: 200km/h, spalanie 11.2l (żeby utrzymać tą średnią to trzeba jechać po 210-220 bo wystarczy, że ktoś wyjedzie na lewy i średnia mocno spada)

Prędkość średnia: 64.2km/h, spalanie 4.1l

 

Średnia spalanie z ostatnich 2200km: 9.5l

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.