Skocz do zawartości

323i Hid Xenon start Problem


gryf87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Używałem szukajki i nie mogłem znaleźć podobnego tematu. Jestem świerzym posiadaczem pierwszego BMW.

Kupiłem je z zamontowanymi już HidXenon-amin. Problem polega na tym że przy włączeniu świateł mijania zegary szaleją przez parę sekund po czym wracają do normy. Czy to przez przetwornice?

Załączam link do filmiku.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez gryf87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłączyć przewody od przetwornic i sprawdź :) A spryski reflektorów masz chociaż ?

 

PS: Zmień tytuł wątku na poprawny, regulamin masz w przyklejonych wątkach

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obciążenia i ładowania powinno być nieco więcej niż 12V sprawdź woltomierzem ewentualnie w inpie też możesz.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie akumulator, ani lampy. Potrzebujesz przystawki czyszczące błędy ECU. Cała tajemnica w tym, że lampy halogenowe to żarniki posiadające swoją rezystancję, w przypadku lamp wyładowczych obwód pierwotny zamyka się przez balast (specjalnie napisałem grubą czcionką dla mądrzejszych). Nie przetwornica tylko balast elektroniczny.

Wygoogluj sobie "HiD error canceler" - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obwód pierwotny zamyka się przez balast (specjalnie napisałem grubą czcionką dla mądrzejszych). Nie przetwornica tylko balast elektroniczny.

"...Do zainicjowania łuku w lampach wyładowczych i następnie do ograniczenia płynącego przez nią prądu stosuje statecznik (ang. ballast)...Statecznik elektroniczny (electronic ballast) to prosta przetwornica pracująca z dużą częstotliwością. To rozwiązanie charakteryzuje się małymi wymiarami i małą wagą..."

I jak by nie patrzeć chodzi o PRZETWORNICĘ. Dokładnie to trzeba by mieć schemat PRZETWORNICY żeby wiedzieć co za elementy ma na wejściu i przez co obwód wejściowy się zamyka.

Czy przypadkiem nie jest tak, że źle ekranowane i źle filtrowane (chińskie) PRZETWORNICE sieją po instalacji i dochodzi do zakłóceń pracy zegarów ??

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta :)

Mam taki sam problem z zegarami po uruchomieniu świateł. Mam zamontowane hidy (w soczewce). Nie mam błędu przepalonej żarówki, nie zakłóca mi radia, tylko przy włączaniu świateł czasem następuje kalibrowanie licznika.

 

Czy pomoże tu jakiś filtr ? Znalazłem np taki

http://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-xenon-hid-error-cancel-i3884723191.html

 

Niestety sprzedawca nie gwarantuje sukcesu bo nie spotkał się z takim problemem. Czy ktoś miał taki problem lub wie jaki filtr zastosować aby nie było takich problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.