Skocz do zawartości

BMW E36 +LPG 1.6 czy 1.8 silnik?


Issar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie! Zamierzam kupic BMW E36 w gazie, i zastanawiam sie jaki silnik lepszy 1.6 czy 1.8, roznie mowia, jedni, ze tak drudzy, ze taki. I tu mam do Was drodzy uzytkownicy pytanie. Jaki silnik, jak sie sprawuja obydwa te silniki. Na co zwrocic uwage przy kupnie auta juz z zamontowana instalacja gazowa. Do ilu km przebiegu wytrzumuja te silniki na gazie. I podobne informacje i sprawy na ktore mam zwrocic uwage kupujac auto z zamontowana juz instalacja gazowa. Z gory dziekuje za odpowiedz i pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli rozpatrujesz te 2 silniki to 1.8 jest lepszy bo ma wiecej mocy. Konstrukcyjnie niczym sie nie róznia jedynie pojemnoscia. Ich zywotnosc na gazie jest taka sama:) lejesz dobry olej, dobry plyn chlodniczy i jezdzisz ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz są dwa rodzaje silników M40 I M43 Lepszym silnikiem będzie M43 dlaczego ponieważ jest to nowsza konstrukcja w porównani z M40 no i napędzany jest łańcuszkiem a nie paskiem jak w M40. Czyli najlepszym wyborem będzie silnik M43 o poj. 1.8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak dasz sam do gazu to szukaj tego mocniejszego. Oczywiście wystepował najczęście w Coupe, zdarzało się w sedanie. Jeśli chcesz kupić z gazem, to kupuj m43, bo w razie jak by ktoś wcześniej nie dbał o auto, to ten silnik taniej naprawisz. (mniej zaworów, jeden wałek, wieksza podaż części). Jeste też coś takiego jak "budżet". Jeśli szuaksz do 5-7 tyś to tylko M43 lub m40. O m42 lub m44 to zapomnij . W tej kwocie to bedzie na 90 procent trup.

Gdzie jest BIZON?? On zawsze ładnie nakieruje na wyszykiwarkę. Ja tylko wspomnę że ten temat był poruszany wielokrotnie na tym forum, jak i wielu innych. Starczy poczytać i mysleć logicznie by dojść do jakieś sensownej odpowiedzi bez zakładania kolejnego durnego tematu.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: 1,6 +LPG komplet ludzi i się nie radzi pod górkę :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
odpusc 1.6 jak juz to min.1.8 bo 1.6 jeszcze ja mam kombi to lipa,nie powiem bo szybka jest dosyc w 4 dorosle osoby na dobrej drodze 180kmh to nie problem ale wyprzedzanie :shock: porazka,i jest glosno dosyc. ale jak chcesz to sprzedam ci moje w super stanie z gazem sekwncyjnym czrne piekne kombi z 98 roku nawet mam glowice po remoncie :D ale niestety cos za cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeździłem i 1,6 i 1,8 i jakoś nie ma różnicy.....minimalnie ten 1,8 lepiej siez dołu zbiera, ale przy normalnej jeździe nei widdziałe różnicy.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje starego kotleta...

Rok temu zagazowałem (sekwencja 4 gen.) 1,6 M43, spalanie w trasie 8l./100km predkośc 120-140km powyżej czyli do 180km/h spalił 10l gazu/100km Sprawdzane na długich trasach. Jeżeli chodzi o miasto i to zakorkowane jak Kraków to ok 10l/100km wychodzi. Mocy mu nie ubyło, dobrze sie zbiera a i w 5 osób daje rade. Nie jest wtedy rajdówką na 1/4mili ale jedzie płynnie i dobrze przyspiesza.

1,8is lepsze bo mocniejsze ale jak chcesz oszczednie to 1.6 M43 316i

Co nie zmienia faktu że do swojego "motocykla" chce dac 1,8is... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.