Skocz do zawartości

domykanie szyb


danila_1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E-36 318i 1991r. Mam zamontowane fabrycznie elektryczne szyby. Założyłem sobie domykanie szyb i tu pojawił się problem, a mianowicie; po zamknięciu centralnego zamka szyby co prawda domykają się ale tylko kilka centymetrów i się zatrzymują. Po prostu ile jest napięcie ze sterownika domykania (około 4 sekund) tyle się domykają. Moim zdaniem problem tkwi w tym, że szyby działają u mnie po wciśnięciu przycisku a po puszczeniu natychmiast się zatrzymują. Nie ma takiej opcji jak w niektórych samochodach że z momentem dłuższewgo przytrzymania przycisku i jego puszczeniu szyba i tak się zamyka(otwiera) do końca.A może powinna w mojej bumce działać ta opcja a nie działa? Co ewentualnie trzeba zrobić żeby taka funkcja zamykania szyb u mnie była. Czy to jest kwestia wymiany przekaźnika na inny czy zupełnie coś innego? Myślę że to by cały mój problem rozwiązało. Za pomoc z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to jest to związane ze sterownikiem zamykania szyb z funkcją "komfort" ,trzeba wymienić ten sterownik na taki z taką funkcją ,nie wiem czy dodatkowo nie trzeba wymienić przycisków opuszczania szyb na takie dwu funkcyjne ,które mają dwa połozenia :

1 -zamykanie tak długo jak jest wciśnięty przycisk

2-wciśnięcie mocniej przycisku ,powoduje zamknięcie bez trzymania.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo to juz jak kupilem i jest tak jak byc powinno, czyli wychodze z autka naciskam na pilocie przycisk cz i szybki plyna w gore. mam normalne przyciski do szybek - jedno pozycyjne. sorki pomoc ci nie potrafie ale twierdz e ze majac oryginalny sterownik cz wszytsko powinno dzialac
Clear for take off!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modół nie ma żadnej regulacji czasu!!!!!

ja założyłem sobie sam elektryczne szyby i też działają tylko tak jak trzymam przycisk . potem załozyłem jeszcze modół domykania szyb i wszystko ładnie działa !! po zamknięciu zamka pilotem zamykaja mi sie kolejno szyby!!!

podłącz przekaźnik pod przewód od alarmu który podaje sygnał do zamykania!! z tego przekaźnika musi wyjść masa w momencie zamykania zamka którą podajesz dla modułu szyb! tylko podłącz dobrze wszystkie przewody bo odpowiednia ich kombinacja jest potrzebna do prawidłowej pracy modułu!! jeden przewód napewno do plusa po stacyjce i jeszcze dwa na stałe do masy ale nie wiem jaki masz modół

 

podaj producenta i nazwę modułu to wtedy dokładnie pomyslimy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w coupecie mam dwu stopniowe przelaczniki od szyb i z pilota sie nie chca domykac, jedynie tylo wtedy gdy przekrece kluczykiem w zamku i go przytrzymam, ale to bez sensy bo szybciej jest nacisnac guzik dwustopniowy i sie zamkna szybki same.

Czy ktos wie jak zrobic by domykal sie szyberdach i te cholerne szyby z pilota??!!! :modlitwa :?: ( oryginalny kluczyk)

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modół nie ma żadnej regulacji czasu!!!!!

ja założyłem sobie sam elektryczne szyby i też działają tylko tak jak trzymam przycisk . potem załozyłem jeszcze modół domykania szyb i wszystko ładnie działa !! po zamknięciu zamka pilotem zamykaja mi sie kolejno szyby!!!

podłącz przekaźnik pod przewód od alarmu który podaje sygnał do zamykania!! z tego przekaźnika musi wyjść masa w momencie zamykania zamka którą podajesz dla modułu szyb! tylko podłącz dobrze wszystkie przewody bo odpowiednia ich kombinacja jest potrzebna do prawidłowej pracy modułu!! jeden przewód napewno do plusa po stacyjce i jeszcze dwa na stałe do masy ale nie wiem jaki masz modół

 

podaj producenta i nazwę modułu to wtedy dokładnie pomyslimy!!!

Mój modół to: MAGICAR FAI 4 WM. Jak będziesz potrzebował to mogę przesłwć schemat podłączenia jaki dostałem wraz z modółem (niestety nie wiele z niego wynika) :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.