Skocz do zawartości

Adaptacyjne doświetlanie zakrętów E60 Nie działa


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

Taką ot pozycje znalazłem u siebie w autku po rozkodowaniu przez kolegów VINu

Pytanie jest takie, jak sprawdzić czy wogóle fizycznie coś takiego posiadam bo nie wiem czy dobrze rozumiem to soczewki w nocy na łukach powinny kierować swiatło skrecając się w kierunku jazdy po łuku. Nic takiego nie zauwazyłem podczas jazdy, jak to sprawdzic czy wogóle działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

Taką ot pozycje znalazłem u siebie w autku po rozkodowaniu przez kolegów VINu

Pytanie jest takie, jak sprawdzić czy wogóle fizycznie coś takiego posiadam bo nie wiem czy dobrze rozumiem to soczewki w nocy na łukach powinny kierować swiatło skrecając się w kierunku jazdy po łuku. Nic takiego nie zauwazyłem podczas jazdy, jak to sprawdzic czy wogóle działa?

Stan przed sciana zapal swiatla i pokrec kierownica :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zaraz po zakupie e60 myślałem, że nie działa, bo u znajomego w passacie cc widać jak się zmienia natężenie światła podczas zakrętu, ale tam jest inaczej to robione, bodaj jakaś lampa się mocniej zapala gdy skręcasz kierownicą czy coś w tym stylu,natomiast u nas soczewka jest ruchoma i tego tak na prawdę nie widać na pierwszy rzut oka, ale jak podjedziesz pod mur i będziesz jechał w jego stronę i kręcił kierą prawo lewo to zobaczysz, że słup światła idzie za ruchem kierownicy. Natomiast jeśli auto stoi w miejscu na postoju, to światła idą tylko w jedną stronę, bodajże w prawą.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test tak jak pisaliście i wygląda to tak:

Przełączam pokretło w lewo na AUTO zapalam auto, staje przed scianą i krecę kierą raz w prawo raz w lewo, niestety nic... Światło nie zmienia połozenia, nie skreca ani troche na boki. Dla pewności wsadziłem kobiete za kierownice a ja wpatrywałem się w soczewke, tak lewą jak i prawą. Zero reakcji.... :? Nawet nie drgnie, ani prawa ani lewa. Tak własnie sie zastanawiam czy ten system nie działa dopiero podczas gdy samochówd jest w ruchu i dodatkowo powyżej pewnej ustalonej prędkości, jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy scenariusz może być taki, że auto miało robiony przód i ktoś założył zwykłe xenony a nie dynamic xenon (na obramówce z soczewki zobacz jaki masz napis) na postoju tylko doświetlanie działa w jedną stronę w prawo.
brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma soczewki z napisami, wiec podejzewam ze przód jest oryginalny, ale na postoju nie działa ani w lewo ani w prawo. Najlepsze jest to ze wczoraj wróciłem postawiłem auto przed domem a dzis wychodząc patrze a lewa soczewka jest skręcona w lewo. Odpaliłem auto, pokreciłem troche kierą, wkońcu się przejechałem, a soczewka cały czas jakby zablokowała się, ciągle skęcona w lewą strone...

Moze ogólnie z modułem od swiateł jest coś nie tak? Jest jakaś opcja w inpie zeby sprawdzić działanie sciateł i tego systemu skretnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja w inpie do testowania reflektorow skretnych i do resetowania.Niestety nie podam ci z glowy,gdzie to sie znajduje...

Mozesz nawet za pomoca tej funkcji krecic reflektorem lewym i prawym osobno.

 

Jak by ktoś mi podał szersze informacje jak to stestować byłbym wdzięczny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj z tymi swiatłami ale nie jest to takie proste jak mysłałem. Cały problem opisałem w dziale INPA.

Są tez jakieś błedy ale nie pamietam dokładnie, musze jeszcze raz podpiąć i skopiować to wrzuce puzniej na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Wymieniłem moduł na 2 te same numery lewa lampa zalana nie dziala przy odpalaniu prawa sie podnosi lewa nie , przekładałem wszystko co moge i dalej tak samo od pasażera działa od kierowcy NIE , dziś chciałem podłączyć pod komputer łampy i w ogóle ich nie widział program , nie wiem czy może styki jakieś zaśniedziały przez te wodę poczyściłem co mogłem i nic dałem kontakt i [BAD] , od kierowcy jak zdechła tak zdechła jakieśpodpowiedzi Panowie ????? od 4 dni kombinuje i czytam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.