Skocz do zawartości

318i - Smród z silnika


NeRio1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jeśli śledzicie forum, to wiece, że niedawno miałem robiony remont silnika w moim BMW E36 318i (M40B18). Wymienione zostały: zestaw uszczelek silnika, pierścienie tłokowe, panewki korbowe, rozrząd, pasek klinowy, pasek wspomagania, świecie zapłonowe, filtr oleju i olej (z mineralnego na półsyntetyk).

Od czasu naprawy z silnika strasznie śmierdzi spaloną gumą lub olejem. Czy to normalnie? Nic nigdzie nie puszcza, wszystko jest OK, ale ten zapach jest strasznie uciążliwy. W silniku jest sporo nowych części, więc może muszą się dotrzeć? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dużo uszczelek w silniku jest nowych, więc to może od tego? Jak sobie poradziłeś z tym problemem? Z czasem samo przeszło?

Tak, musiałem przetrzymać ;)

Z uszczelki wypaliło się to co miało i jest już gitara.

 

Ale to tylko tak w moim przypadku było. Może lepiej sprawdź dokładnie, ale tak z ręką na sercu dokładnie cały silnik - a szczególnie w okolicach uszczelki od pokrywy zaworów - bo może uszczelka od pokrywy zaworów źle się spasowała ?! :? Może lekko Ci tam zapach oleju ucieka, albo wypluwa lekko olej.

 

Co ja bym zrobił to sprawdził dokładnie te miejsca, które były rozbierane w silniku.

 

pozdrawiam :cool2:

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już zauważyłem, że smród jest mniejszy, więc może powoli przechodzi. Mam nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej. Jednak pomimo tego i tak sprawdzę dokładnie wszystkie elementy. Dzięki za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik musis sie ze tak powiem opalic, jak sie robi remont to zawesze gdzies sie olej wyleje, albo smarem czy czyms innym wybrudzi i to samo przejdze, nie musisz sie martwic:)

 

aa kolego powiedz mi jak tam z silnikiem ? jest róznica po remoncie odczuwalna?? i ile jesli mozna zapytac Cie wszystko kosztowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik musis sie ze tak powiem opalic, jak sie robi remont to zawesze gdzies sie olej wyleje, albo smarem czy czyms innym wybrudzi i to samo przejdze, nie musisz sie martwic:)

 

aa kolego powiedz mi jak tam z silnikiem ? jest róznica po remoncie odczuwalna?? i ile jesli mozna zapytac Cie wszystko kosztowalo :)

Sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale byłem troszkę zajęty. Za wszystko zapłaciłem 2200 złotych. Różnica jest duża. Przede wszystkim jest dużo ciszej i spokojniej. Mocy jakby też jest trochę więcej, ale to może być tylko myślenie życzeniowe. Jednak jeździ się po prostu lepiej. Nie żałuję wydanej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.