Skocz do zawartości

530dA dolewka oleju a skutek dla silnika


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po krótcę opiszę o co chodzi i przejdę to pytanka.

Oddałem samochód do mechanika w celu wymiany poduszek silnika i konwertera gdyż szarpało przy jeździe z lock up'em (w innym temacie). Po odebraniu samochodu pojechałem się przejechać czy wszystko ok. Na moje szczęście, w trakcie jazdy odczepiły się dolne osłony silnika i skrzyni. Postanowiłem sam to zaczepić tak aby było już ok. Wjeżdzam na kanał i sciągam te plastiki. Patrzę i kopara opada :mad2: . Poklejona miska olejowa jakimś klejem i do tego doczepiona folia z czteropaka zapuszkowanego tyskacza. Efekt - ciśnienie 280 i buzująca krew. Jak wyciągali poduszki, to widziałem podłożony lewarek bez żadnej łapy czy choćby kawałka deski pod miską. Nie zwracałem im uwagi, bo kiedyś zwróciłem w innej kwesti i mieli do mnie pretensje. Wpadłem do mechanika i pytam o co chodzi. Twierdzi, że to nie on że to było itp.

Pytam o olej, mówi że nalał albo mobil syntetyk albo valvoline (czy jak to się pisze). Nie pamięta specyfikacji ani nic.... Straciłem zaufanie do tego człowieka i nie zdziwiłbym się jakby dolał jakiegoś przepału. :duh: Moje pytanie, czy dolanie jakiegoś innego syntetyka szkodzi? Jeździłem na castrol edge 5w40...

Najprawdopodobniej będę zmieniał olej (dopiero 3tys. przejechane po wymianie), tylko czekam aż mi założy nową miskę olejową (do czego mechanik niechętnie dąży). A przy okazji, lepiej nalać castrol edge 5w40 czy 5w30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał misę to i tak musisz spuścić olej.

Z tego co piszesz i tak masz już oleje pomieszane.

Zrób tak jak, żeby miało ręce i nogi, wymień misę, zaleś świeży olej i zapomnij o problemie.

Przedewszystkim zmień mechanika.

Olej to olej. Nie wiadomo ile zostało go dolane, ale jak mówisz, że masz pękniętą misę to pewnie nie mało.

Takie nalewanie byleczego może narobić syfu w silniku, a o olejach jest bardzo dużo tematów na forach.

Olej lej tak jak jest w specyfikacji, ja osobiście nie uważam castrola - ale to też temat rzeka.

Osobiście do tego moedelu bym zalał Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30.

Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz wszystkim co to za pierdoła tan pseudo-mechanik, żeby nikt z tu obecnych tam nie zajechał!!!

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz wszystkim co to za pierdoła tan pseudo-mechanik, żeby nikt z tu obecnych tam nie zajechał!!!

 

 

Na razie nie wymienię nazwiska. Zobaczę jak ten człowiek się zachowa. Chcąc być uczciwym powinien miskę i olej na swój koszt wymienić, skoro nie ma pewności jaki był dolany.

 

Pytanie z drugiej beczki... Czy warto kupić ori olej bmw 5w40? Zastanawiam się nad tym lub castrolem edge 5w40 albo 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z drugiej beczki... Czy warto kupić ori olej bmw 5w40? Zastanawiam się nad tym lub castrolem edge 5w40 albo 5w30.

 

 

witam, kolego ori olej bmw to castrol tylko w opakowaniu z napisem bmw w naszych warunkach klimatycznych 5w 30 czy 5w 40 jest bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to na ręcę będę patrzył jak podjadę na wymianę miski... :8)

możesz patrzeć i nawet nagrywać kamerą - pewnie będzie wqr... wydatkiem to i tak zrobi Ci coś na złość , szczególnie że wie że już do niego raczej nie wrócisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze stoi tam samochód mojego brata po tym jak zaciągnął skrzynią o garba na drodze (automat). Powiem tyle, że dosyć długo współpracujemy ze sobą. My świadczymy jemu usługi a on nam. Dlatego aż tak bardzo byłem zdziwiony i zły fuchą jaką zrobił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.