Skocz do zawartości

WYMIANA LICZNIKÓW , DOBÓR NOWYCH E36


Izabelh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ....szukałam tematu pomocengo w doborze liczników ale chyba nie ma na forum....wczoraj już totalnie padły mi liczniki i jestem w trakcie szukania nowych w zwiazku z tym wynikł mi troszke problem moje obecne zegary mają nr VDO.110.008.463/071, BMW 62 11-8375044 a wyszukałam na allegro VDO 111.008.645/014 BMW 62 11-8362846, natomiast na realoem.com producent podaje jeszcze inne nr i sama nie wiem czy muszą być identyczne te nr czy mogą się róznic? i co wogóle oznaczaja te nr? na co zwracać uwagę? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,we jeszcze masz problem nadal zzegarami.Na ogół zegary wszystkie pasują w tym,że mogą oszukiwać.Tak jak pisze kolega wyżej ważne jest z jakiej pojemnosci do 320 powinny pasować także z 325 i nie przekłamywać.

Ja kiedyś do 316 założyłem z 1.8 i było wszystko ok.Pozdrawiam.

Edytowane przez elukaes

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z odpowiedniego rocznika, bo nowe zegary mogą powodować brak kontrolki airbag i abs w starszym aucie. Pisaliśmy o tym w innym wątku, doszły jakieś inne problemy? Ze starymi nic nie da się zrobić? Może zimny lut, przerwane połączenia lub brudne połączenia w kostce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też było w innym wątku że Koleżanka kupiła zegary i też facet który jej sprzedawał powiedział ze to są od 4 cylindrówki lecz bebechy były od 6 cylindrówki . Uważaj na to też. Może ktoś doradzi koleżance jak rozpoznać zegar który nie był rozbierany, czy są jakieś plomby, albo co innego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dokładnie to mój post był...odesłałam te co koleś mi wcisnał i szukam nowych...puki co tak mi się nie spieszyło z zakupem do teraz -bo liczniki już wogóle nie działają,nie działa wskaznik paliwa, obrotomierz i najważniejsze temp.silnika....prędkosciomierz przekłamuje jadac 60km/h pokazuje 100km/h. ..a przebieg zastępuja literki "ppppppp"i raczej nie da się ich juz naprawic...więc musze szybko kupic inne i nie chce się znów naciąc dlatego szukam cennych informacji od WAS :D skoro numery az tak bardzo nie przesadzaja o liczniku to bede kierowac sie rocznikiem i modelem....dziekuje za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!!

 

Odkopuję, bo nic konkretnego nie wyczytałem na ten temat a mam dokładnie ten sam problem ( pppppp w miejscu kilometrów i nic nie działa poza prędkościomierzem który też przekłamuje )... Mój silnik 1.8is m42 94r. Wiem tylko tyle, że liczniki były wkładane ze skalą do 260km/h i ze skalą do 250km/h. Przeglądając te liczniki na alledrogo jak zauważyłem różnią się też czerwonym polem na obrotomierzu. Niektóre ze skalą do 250km/h czerwone pole zaczyna się od 6tysięcy obrotów a inne również ze skalą do 250km/h czerwone pole ma od okolo 6,3tysięcy. Czy jest ktoś w stanie pomóc w doborze liczników? Albo może ktoś uporał się z naprawą tych liczników? Dodam, że moje liczniki były już chyba niestety zmieniane.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum tematu o teście zegarów, w ukrytym menu będzie liczba 2, wtedy jest to licznik od R4. Wejdź na jakiś portal aukcyjny i poszukaj zdjęć wnętrza, to podpowie jaki ma być licznik jeżeli chodzi o skalę RPM i KM/H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

RealOEM podaje mi dwa rodzaje zegarów o takich numerach:

01 AT-Zestaw wskaźników, niekodowany (B) 250 KM/H 1 do 05/1994 62108379811

oraz drugi:

01 AT-Zestaw wskaźników, niekodowany (A) 260 KM/H 1 09/1993 od-do 09/1995 62108379823

 

Numery na allegro ani numery moich zegarów ni jak nie pokrywają się z tymi na realoem

 

Numery zegarów które były do tej pory to motometer 62.11-8 375 044, 616 058 3052 index 85, 9 2203 012 38 HW: 10.6 SW: 19.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.