Skocz do zawartości

BMW 2000 CS


floorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy.

Posiadam BMW 2000 CS. Aktualnie jest remontowana. Wszystko idzie ok, ale jest problem z gaźnikiem. Solexy nie są proste w swojej budowie dlatego nie trafiłem na razie na nikogo kto podjął by się ich naprawy.

Ostatnio w Warszawie znalazłem kogoś, jednak zarządał on 3500 złotych za naprawienie go. Dla mnie to ciut dużo.

Czy możecie mi polecić kogoś kto w miare za rozsądne pieniądze robi porządnie silniki, a auta starsze(1966 rok) nie są mu obce?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

 

ps. jakby ktoś nigdy nie widział tego modelu:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img16.imageshack.us/img16/6033/p82500068ng.jpg

i tył:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img236.imageshack.us/img236/6985/p42301923ol.jpg

 

Czy może mi ktoś pomóc? Czy jest na tym forum osoba, która podjęła by się naprawy jego silnika, konkretnie gaźnika?

Edytowane przez floorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

:shock: :shock: piękne to jest :cool2:

 

poszukaj na forum gościa o nicku ROBERT BMW. zajmuje się mechaniką i pomógł w wielu przypadkach.skontaktuj się z nim coś ci poradzi :cool2: :cool2: chyba jest z sosnowca.pozdrawiam i gratulacje :modlitwa: :modlitwa: ale wóz!!!

klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary, jeśli zrobisz to auto na tip-top to pobijesz na głowe wypieszczone e30, e36, e46 i wszystko inne.

Super autko, zazdroszczę jego i możliwości patrzenia jak krok po kroku będzie wracać do formy!

 

P.S.

Skąd go masz? Gdzie go wypatrzyłeś?

 

Pozdro :!:


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna sztuka :cool2:

Z jednej strony pozostac przy orginalne (jak sie domyslam srebrny) ale pomalowana na czarno... Byloby to cos niesamowitego :jawdrop:

 

Niby tak, ale te auta z tego co pamiętam były malowane tylko na biało lub srebrno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna sztuka :cool2:

Z jednej strony pozostac przy orginalne (jak sie domyslam srebrny) ale pomalowana na czarno... Byloby to cos niesamowitego :jawdrop:

 

Niby tak, ale te auta z tego co pamiętam były malowane tylko na biało lub srebrno.

 

A jednak nie, ponieważ produkowane były w 13 kolorach.

Fabryczny kolor mojego to granada rot, czyli czerwony, potem dopiero jakiś amator przemalował go na srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne fajne ale powiem szczerze ze ten przod jakis taki malo dopracowany jak na bmw tak jakby ta przednia scianka nie od niego ( wiem ze taka jest ) ale tak jakby ktos w tym wszystkim wymazal atrape dla mnie to hit ze wzgledu na to ze malo ich jest bo tak wizualnie to nic rewelacyjnego .

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję adres faceta z Lublina, który zajmuje się importem części i naprawą gaźników (twierdzi, że wszystkich i od zawsze): Marek Burdzanowski, ul. Piaskowa 12, 20-413 Lublin. Telefonu niestety nie mam - poznałem go kiedyś przez allegro ale teraz nie mogę go odszukać. Osobiście kupiłem od niego za 200 zł dwa pełene komplety naprawcze do dwóch sportowych Weberów 40 dcoe. Moim zdaniem to tanio uwzględniając fakt, że w kompletcie są wszystkie uszczelki, dyszki, podkładki i zaworki iglicowe. Myślę, że po wymianie tego wszystkiego wystarczy gaźniki wyregulować i będzie OK (przy założeniu, że przepustnice nie mają luzów).

Pozdrawiam

 

Tak przy okazji: zawsze miałem chrapkę na takie autko:) Może niedługo się na takie zapiszę... no chyba, że kupię coś przedwojennego (bmw oczywiście).

Edytowane przez ROBERT MALINOWSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "pochlebne" opinie:D

Dorwałem go w Niemczech. Stan jak widać. Wszystko idzie w dobrym kierunku jednak potrzebuję rady co do tego gaźnika.

Mam jeszcze dylemat na jaki kolor go zrobić- co sugerujecie?

 

Ja bym pozostal przy kolorze w jakim wyjechalo z fabryki... cudo!

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e12 jest solex 4a1. Walczyłem z nim ponad pół roku i w końcu pojechałem do warsztatu przy Szarych Szeregów 1 w Warszawie. Jestem zadowolony i nie kosztowało to aż tyle ile piszesz. Jak chcesz coś więcej wiedzieć pisz pw.

 

No i dołączę się do ochów i achów na temat auta .Piękna aż ciarki przechodzą-worek pieniędzy i będzie jak nowa. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

worek pieniędzy i będzie jak nowa.

 

nawet więcej...

 

ps. Robercie Malinowski: czy wiesz może jakie ceny za zrobienie gaźnika na cacy są w Lublinie? Kontaktowałem się z Panem Burdzanowskim i mam wysłać mu zdjęcie gaźnika. Jakich kosztów naprawy powinienem się spodziewać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Robercie Malinowski: czy wiesz może jakie ceny za zrobienie gaźnika na cacy są w Lublinie? Kontaktowałem się z Panem Burdzanowskim i mam wysłać mu zdjęcie gaźnika. Jakich kosztów naprawy powinienem się spodziewać?

pozdrawiam

 

Tego niestety dokładnie nie pamiętam. Pan Burdzanowski wspominał coś o kilkuset złotych od sztuki... jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze zdjęcia są z przed 1,5 roku, świeżo po tym, jak został sprowadzony. Te zdjęcia są nieco bardziej "współczesne", bo z końca lata.

 

http://img69.imageshack.us/img69/8707/p61500292ao.jpg

 

i drugie zrobione po miesiącu:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img65.imageshack.us/img65/5641/p72303438nf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy chyba czekaja na przebieg prac remontopwych twojej 2000CS ze zniecierpliwieniem jak masz jeszcze jakies fotki z remontu i przed remontem to zapodaj je tutaj.

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamieszczę jeszcze pare zdjęć.

 

To fotka tuż przed wywiezieniem do blacharza:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img363.imageshack.us/img363/2192/kopiap42301820ku.jpg

 

Kolejna, podczas naprawianiu szkód które wyrządzili Niemcy-mechanicy-amatorzy:

 

widać kolor oryginalny, w miejscu emblematu BMW

http://img363.imageshack.us/img363/3264/p61500272im.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna z czystej ciekawosci spytac ile kosztowala cie ta przyjaciolka>?

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz malował na oryginalny kolor? Ładne autko, rozważałem zakup podobnego ale RHD, cena była okazyjna w miarę a stan dobry. Zastanawia mnie jak jest z przełożeniem kierownicy w tym aucie...? Ale w sumie jako zabytek mogę jeździć tak :D

 

Bardzo ładne autko będzie.

Pozdrawiam

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.