Skocz do zawartości

BMW 2000 CS


floorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Tak będzie wyglądała moja Ceeska jak ją zrobię :D

 

Ja się zastanawiam, skąd Ty bierzesz części zamienne do niej.. wiesz takie szczególiki itp..

 

Zazwyczaj podczas renowacji lub całkowitej odbudowy kompletuje się trudno dostępne szczególiki jak to nazwałeś, czyli deficytowe elementy przez kilka miesięcy szukając nawet na całym świecie za pośrednictwem internetu, u innych kolekcjonerów jak i przeszukując auto-złomowce, głównie w Niemczech jeśli chodzi o niemieckie auta. Renowację lub odbudowę, bo to dwa różne pojęcia, można przeprowadzić w kilka dosłownie krótkich miesięcy, mając wcześniej już zebrane brakujące części i nakłady finansowe, lub zaoszczędzić sobie czasu na poszukiwaniach drobnych części kupując 100 % kompletne auto do renowacji. Można także rozłożyć to w czasie na kilkanaście miesięcy lub nawet lat. Znam jednego takiego miłośnika Forda Mustanga, nad którym pracował około 5 lat, doprowadzając auto do perfekcji....

 

Ehh jak sobie pomyślę o tych tysiącach spędzonych godzin nad projektem , który zamierzam rozpocząć na wiosnę to aż się nie mogę doczekać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak sobie pomyślę o tych tysiącach spędzonych godzin nad projektem , który zamierzam rozpocząć na wiosnę to aż się nie mogę doczekać.....

 

Jak po dziewięciu miesiącach skończyłem remont mojej 1602 to miałem serdecznie dosyć całego tego "projektu" i ponad tysiąca godzin mojej pracy. Milej za to wspominam zakup 1502 - stała "gotowa" tylko wsiadać i jeździć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się modele '02 :)

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

 

Bmw 1502 to moja pierwsza betka.

Napisz jak zakończyła się sprawa z gaźnikami. Ja planuję montaż wspomnianych Weberów 40dcoe do 1502 lub 1602. W 1602 dodają około 15 KM - razem wychodzi 100 KM, więc można juz pojeździć. Ewentualnie kupię zwykłe 2002 (pod kątem wyścigów) i wtedy to już będzie jazda bez trzymanki:)

Na 2000CS jak wspomniałem mam chrapkę od dawna więc jakby co to sie do Ciebie w kwestii porad uśmiechnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się modele '02 :)

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

 

Bmw 1502 to moja pierwsza betka.

Napisz jak zakończyła się sprawa z gaźnikami. Ja planuję montaż wspomnianych Weberów 40dcoe do 1502 lub 1602. W 1602 dodają około 15 KM - razem wychodzi 100 KM, więc można juz pojeździć. Ewentualnie kupię zwykłe 2002 (pod kątem wyścigów) i wtedy to już będzie jazda bez trzymanki:)

Na 2000CS jak wspomniałem mam chrapkę od dawna więc jakby co to sie do Ciebie w kwestii porad uśmiechnę.

 

Ja z miłą chęcią się do Ciebie uśmiechnę :mrgreen: :D za jakie kolwiek wskazówki i porady na temat ..02. Jeśli miałbyś czas i chęć opisać historię poszukiwań i przebiegu renowacji (czy to jako nowy topic, czy tez na priv lub e-meil) to byłbym niezmiernie wdzięczny :modlitwa:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (w przeciągu miesiąca) powinna ruszyć strona www.bmw02.pl zrobiona przez mojego golegę oraz przeze mnie. Będzie na niej wszystko o bmw '02:) i tylko o tym modelu! Historia, modele, sport, tuning, dane techniczne, zmiany konstrukcyjne, najlepsze bmw '02 w Polsce, table kolorów, prospekty, książki napraw, linki itp itd. Jak strona ruszy napewno dam znać:) Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem - czy to na forum czy prywatnie.

Co do opisu renowacji mojego auta (i nie tylko) to też będzie na tej stronie.

Tymczasem zastanawiam się czy nie dodać nowego topicu o renowacji bmw dixi z roku 1928 (w nadwoziu karety). Jest to auto mojego kolegi który właśnie rozpoczął jej remont. Ale to niestety może trochę potrwać wiec temat mógłby się wlec w czasie:) Jeszcze się nad tym zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (w przeciągu miesiąca) powinna ruszyć strona www.bmw02.pl zrobiona przez mojego golegę oraz przeze mnie. Będzie na niej wszystko o bmw '02:) i tylko o tym modelu! Historia, modele, sport, tuning, dane techniczne, zmiany konstrukcyjne, najlepsze bmw '02 w Polsce, table kolorów, prospekty, książki napraw, linki itp itd. Jak strona ruszy napewno dam znać:) Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem - czy to na forum czy prywatnie.

Co do opisu renowacji mojego auta (i nie tylko) to też będzie na tej stronie.

Tymczasem zastanawiam się czy nie dodać nowego topicu o renowacji bmw dixi z roku 1928 (w nadwoziu karety). Jest to auto mojego kolegi który właśnie rozpoczął jej remont. Ale to niestety może trochę potrwać wiec temat mógłby się wlec w czasie:) Jeszcze się nad tym zastanowię.

Mysle, ze napewno wszystkich zainteresuje historia ..02 jak i jego renowacji, Twoich spostrzezen, uwag i sugestii, porad dla chcacych rozpoczac przygode z ..02 i jego kupna lub renowacji. Mysle ze takich tematow tu brakuje, a ja z uwagi na to iz jestem pasjonatem, hobbystą i uzytkownikiem zabytku, jak i czlonkiem klubu AKM Gdynia Sekcja Poj. Zabytkowych, bede niezmiernie wdzieczny za taki temat, a ktory moglbym przedstawic za Twoim pozwoleniem pozniej u siebie w klubie o renowacji Twojego Auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla tego auta :cool2: , może to bedzie dla ciebie też jakąś inspiracją:

 

a fe a fe :duh: :duh: :duh: :mad2: :mad2: to chyba tylko Chris Bangle czy jak to sie pisze, mogl zrobic cos takiego z zabytku, pojde sie zaraz powiesic, jak jeszcze raz cos takiego gdzis ujze :( :cry: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floorek, no i po co to pokazałeś? Cholera by to wzieła człowiek się uprze na E9 no i nie puszcza a jeść coś trzeba :D Piękne autka!

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem zastanawiam się czy nie dodać nowego topicu o renowacji bmw dixi z roku 1928 (w nadwoziu karety).

 

Zdecydowanie dodać :!: :8)

 

 

OK. Zatem w tym tygodniu wezmę aparat i podjadę zrobić kilka zdjęć.

Postaram się też coś napisać ogólnie o dixówkach i o tym konkretnym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

floorek a ile takie cacko kosztuje w stanie "do renowacji" mam na oku taka bryke w uk rhd jak to pisza brycka w miare kompletna tylko nie jezdzona od 2 3 lat

jakie sa stawki a te samochodiki

pry okaji gratuluje twoje ju tera wyglada swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

floorek a ile takie cacko kosztuje w stanie "do renowacji" mam na oku taka bryke w uk rhd jak to pisza brycka w miare kompletna tylko nie jezdzona od 2 3 lat

jakie sa stawki a te samochodiki

pry okaji gratuluje twoje ju tera wyglada swietnie

 

Do renowacji jeżeli się gdzieś taka znajdzie to myślę, że około 2000 euro.

Nie wiem jak by było z rhd u Ciebie ale chyba da się to zrobić.

W miarę kompletna- zwróć uwagę na jakość uszczelek, lakieru. Z silnikiem nie ma problemów, chyba że gaźnik:/

Nie jeżdżona od 23 lat czy od 2-3 lat?

Jeżeli stała cały czas w suchym miejscu to myślę, że jest warta kupna.

 

Koszty renowacji są niestety duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem zastanawiam się czy nie dodać nowego topicu o renowacji bmw dixi z roku 1928 (w nadwoziu karety).

 

Zdecydowanie dodać :!: :8)

 

 

OK. Zatem w tym tygodniu wezmę aparat i podjadę zrobić kilka zdjęć.

Postaram się też coś napisać ogólnie o dixówkach i o tym konkretnym egzemplarzu.

Tez mysle ze zdecydowanie dodac cos o tym malym a jakze pieknym aucie.W koncu to od tego modelu sie wszystko zaczelo...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Poczciwa Dixi. :roll2: Rapid130 jest autorem bardzo ciekawego artykułu o tym modelu.

http://www.bmw-klub.pl/samochody/oldtimery.htm

Dixi i Isetta to dwa modele Bmw, które budzą we mnie rozrzewnienie :) Czekam na fotki!! :dance:

 

Remont ruszy w maju:) - teraz kolega jest w Anglii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczciwa Dixi. :roll2: Rapid130 jest autorem bardzo ciekawego artykułu o tym modelu.

http://www.bmw-klub.pl/samochody/oldtimery.htm

Dixi i Isetta to dwa modele Bmw, które budzą we mnie rozrzewnienie :) Czekam na fotki!! :dance:

 

Remont ruszy w maju:) - teraz kolega jest w Anglii:)

Jestem cierpliwa i tak gwoli ścisłości jestem kobietą :D

w oczekiwaniu na zerodwójkę


Pzdr

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Lublinie gość ma 3 czy nawet 4 sztuki serii 02, jesli kogos interesuje to podesle fotki- sam bym kupił ale ja to się do reichu z tym udaje bo szukam ti/tii. Mam na oku BMW 309...narazie sobie stoi..jest tam bezpieczna...może za jakiś czas uda się ją kupić...

 

DIXI...ISSETA... eh..cacunia...

 

ja tęsknie za widkowiem 315 sport pana Jasia Milczka - jak widzę ją na mieście to...eh znacie to uczucie...

 

Częstym widokiem jest też idealnie utrzymana M5 e34 i 6 e24 (juz nie pamiętam jaki silnik....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3067038

 

Witam, dlugo mnie tu nie bylo. Jestem obecnie juz ponad rok daleko poza moim BMW, co uniemozliwia mi jego naprawe. Szkoda mi go trzymac nieuzywanego, wiec pomyslalem ze ktos chcialby go skonczyc. Moze ktorys z forumowiczow zna lub sam jest osoba ktora poszukuje tego auta. Wystawilem go na otomoto na sprzedaz.

 

Wyremontowany model taki jak ten, utrzymuje cene rzedu 11-16 tysiecy euro w Niemczech.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.