Skocz do zawartości

m43 nieszczelnośc zaworów??


kasperaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje autko to e36 Compact z silnikiem m43 przebieg 283 tyś km, około 180 tyś przejechane na gazie sekwencji.

Mam problem z silnikiem, obroty falują gdy samochód się toczy po przeciągnięciu po obrotach na luzie na ciepłym silniku

Strzela w wydech przy zmianie biegów na wysokich obrotach na ciepłym i zimnym silniku tylko na benzynie

kompresja na 3 cylindrze mniejsza o 1 bar pozostałe w normie

świeca o wiele jaśniejsza od pozostałych na 3 cylindrze

Przy ruszaniu i większych obciążeniach dzwoni w wydech.

 

Obstawiam na nieszczelne zawory wydechowe na 3 cylindrze. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem CI tak kolego nikogo na forum sie nie słuchaj sa tu matoły któży nioe maja pojecia o mechanice wiekszosc z nich pyta jak tu na forumwlwc paliwo do zbiornika to jest dla mnie szok

ja bym na twoim miejsacu majac taki problem z zaworami kupil bym głowice od m43 iu ja zrobił na 110% na nawet lepiej i puzniej wymienił wiem koszt nikt tego nie lubi ale nieraz jest to najlepsze wyjscje i naj szybsze

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

idiota.. :mad2:

Być może juz od gazu są zawory wypalone (180kkm to bardzo duzo) i gniazda pozapadane stąd nie równa praca silnika. ale z drugiej strony jesli sa zawory nieszczelne to rzuca silnikiem na wszystkie strony nie jestem pewny czy to tylko glowica najlepiej do mechanika niech to obejrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym w pierwszej kolejności podmienił wtryskiwacz na tym cylindrze.Strzelanie w wydech świadczy o zbyt bogatej mieszance,albo nieszczelności zaworów.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem CI tak kolego nikogo na forum sie nie słuchaj sa tu matoły któży nioe maja pojecia o mechanice wiekszosc z nich pyta jak tu na forumwlwc paliwo do zbiornika to jest dla mnie szok

ja bym na twoim miejsacu majac taki problem z zaworami kupil bym głowice od m43 iu ja zrobił na 110% na nawet lepiej i puzniej wymienił wiem koszt nikt tego nie lubi ale nieraz jest to najlepsze wyjscje i naj szybsze

Ta wypowiedź to dno i wodorosty-polecam zmienić forum.

Ja bym w pierwszej kolejności podmienił wtryskiwacz na tym cylindrze.Strzelanie w wydech świadczy o zbyt bogatej miesz ance,albo nieszczelności .[/quote. Popieram,cos z mieszanką,może sonda,bo ròżnica jednego bara,to jeszcze nie tragedia,choć po próbie olejowej,miałbyś rozeznanie czy też dół ,trzyma,bo i pierścienie mogą puszczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób próbę olejową to ci wszystko wyjaśni :) próba olejowa polega na tym , że wstrzykuje się do tego cylindra poprzez otwor od świecy olej około 10, 15ml i sprawdza się wtedy ciśnienie jeżeli ciśnienie było znacznie większe to znaczy że pierścienie tłokowe do wymiany. A jeżeli zwiększyło się nieznacznie to zawory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
odkrec kolektor wydechowy i ustaw tak zawory zeby byly zamkniete i zalej je od strony wydechu nafta o obserwuj jak szybko znika plyn tam gdzie znikl by szybko to ten zawóe jest nieszczelny

 

Nie da rady tam nalac nafty bo silnik jest pochylony i otwory wydechowe w głowicy są do dołu. (no prawie)

 

Odkręciłem kolektory - przedmuchy pod kolektorem wydechowym na 2 cylindrach = sonda lambda odczytuje błędnie skład spalin - nieprawidłowy skład mieszanki

Jeden albo dwa wtryski nie trzymają ciśnienia (wilgotne) = kopcenie przez parę sekund po odpaleniu ciepły i zimny - nieprawidłowy skład mieszanki

Koło rozrządu na czterech fasolkach można regulowac ale nie mam blokady do wałka trzeba będzie dorobic, pożyczy albo kupic i okaże się czy dobrze rozrząd ustawiony - Fajnie że w tym silniku można regulowac fazy rozrządu

Głowica pójdzie na pewno do naprawy.

 

Blokada koła zamachowego w m40, m43, m42, m44 warto sobie dotoczyc

Wymiary:

http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f00625/02.jpg

 

Blokada wałka wymiary ale nie dokładne

 

http://img288.imagevenue.com/loc570/th_618314120__123_570lo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.