Skocz do zawartości

E34 524 Td , Zawieszenie tył ..


Tomkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio zmieniłem zawieszenie , z tyłu autka , założyłem nowe sprężyny niby miały być jakieś wzmocnione , nowe amortyzatory , poduszki , odboje , gumy na stabilizatorze , łączniki stabilizatorów , oraz tuleje tylnej belki .. I po tych wszystkich zabiegach auto dalej dość mocno siedzi z tyłu ... Jest jakiś sposób żeby coś z tym zrobić ? Ponieść tył jeszcze trochę do góry ? Mam założone alu z oponami 245/45/16 , i jak mi usiądą z tyłu dwie osoby to dalej słychać że koło gdzieś tam sobie jeszcze delikatnie ociera .. Fakt jest lepiej niż przed wymianą zawieszenia , ale to jeszcze nie to o co mi chodziło .. I się zastanawiam czy można coś jeszcze z tym zrobić , czy po prostu kupić nowe alu , albo spróbować założyć inne opony na tył ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie założyłem niby też twardsze sprężyny właśnie od diesla . Też mi się nisko wydawało ale było fajnie bo trochę sztywnej to je zostawiłem tylko dałem przekładki gumowe 1.5cm i stoi elegancko (dla niektórych to wiejska szkoła ale działa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te gumy usztywniające które wkłada się miedzy zwoje sprężyny ? Czy jeszcze o coś innego ? Bo o tych gumach to krążą setki legend ... U mnie teraz jest dość sztywno , ale przydało by się jeszcze z 2-3 cm wyżej .. I byłoby idealnie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dociełem sobie takie krążki z gumy i są złożone pod sprężyne. Taki gumowy pierścień . Jak niemasz z czego tego zrobić to jedz do rolniczego i popros niech ci pokaże gumy od tylnego zaczepu kiedyś chyba od fergusona pasowały . Tylko niemogą być wyższe niż 1.5cm bo sprzeczna ci będzie ucieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa rozumiem , mi już też mówili żeby dorobić sobie taki stalowy pierścień , założyć na amora , wtedy dopiero tą gumę która trzyma sprężynę .. Nie wiem coś będę myślał .. Podobno dużo dadzą też sprężyny i amory od touringa ... Tyle że nie chciałbym znowu wydawać tyle kasy na nowe amory i sprężyny .. jak i nie chciałbym zmieniać kół ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy na pewno taniej wyniosą . Znajomy zamiast gumy u góry przy notowaniu tam gdzie są 3 śruby dawał dłuższe szpilki i pierścień stalowy ale to trzeba docs spasować żeby na wybojach nic nie pukało . Jakbyś dawał gumę to daj dookoła niej jakąś opaskę stalową bo mi ostatnio tą gumę wypchnęło ale dałem taką dużą skręcaną opaskę jak na wężach i jest baja . Stoi ładnie koła pion i nie puka i nie trzeszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa ze zdjęciem bo ja mam cięte te sprężyny a nie włoże tam telefonu żeby ładne zdjęcie zrobić a niemam czasu koła zwalać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tak samo wysoko . Czemu chcesz tam jeszcze coś podnosić ,jak często jeździsz w kilka osób ? Albo twardsze sprężyny ale to będzie każda dziurę czuć i będzie większy hałas albo zostaw te sprężyny co masz i rób podkładki ale będziesz miał tył zadarty w górę jak rakieta . Chyba że masz chęci i kase to nivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak często .. no przynajmniej raz w tygodniu zdarza się jechać w 4 osoby , tym bardziej że lato się zbliża to i jakieś tam wyjazdy będą.. Tak jak mówię sprężyny kupiłem wzmocnione i w sumie jest takie dość twarde już .. Dużo ludzi mi poleca żeby włożyć te gumy usztywniające jeszcze w sprężyny .. Wtedy auto ma niby tak bardzo nie siadać ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby te w sprężyny utwardzają i tak nie siada bo mniejsza część sprężyny pracuje tylko że one z doświadczenia wiem że za długo nie wytrzymują . Jedne to mi miesiąc wytrzymały ale ja mam w bagażniku butle ,zapas ,tuba i 2 pełne skrzynki narzędzi (przezorny ubezpieczony ) . Nowe oryginały mi szybko siadły dla tego kombinuję z utwardzanymi i gumami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że odstaje za mocno . Efekt dla niektórych ładny ale łożyska dostają w d....

Tylko że kolega chce podnieść samochód a felgi wolałby zachować

i co tu poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska nie są aż takie drogie ; ) W zeszłym roku wymieniałem , więc powinny trochę pojeździć .. w sumie może już nie chodzi tyle o podniesienie auta a usztywnienie jeszcze bardziej , o to żeby auto z dwoma pasażerami z tyłu zachowało taką wysokość jak ma teraz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie siedzi troszkę niżej , bynajmniej tak mi się wydaje , a jaką masz kolego tam oponę i felgę ? U mnie są założone sprężyny 11 zwojowe , więc różnica niby jednego zwoju. . A jak to się miewa kolego jak zapakujesz do samochodu komplet osób ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.