Skocz do zawartości

e39 520 gaśnie podczas jazdy


tomaszko15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dawno tutaj nie zaglądałem,ale niestety,znowu mam problem :( otóż :problem wygląda tak : jadąc sobie ostatnio około stówki postanowiłem przyspieszyć dosyć gwałtownie,wszystko byłoby ok ale w pewnym momencie coś strzeliło ,szarpnęło i auto zgasło,próby uruchomienia nic nie dały,po około 10 minutach uruchomiłem,ale zauważyłem,że obroty falują ,pojechałem się podpiąć i komp pokazał błąd czujnika położenia wałka rozrządu.Kupiłem FEBI założyłem dwa dni spokój,bajka nie ten samochó i dzisiaj znowu zgasł.kręce,kręce i nic :( 5 minut odpaliłem pojechałem dalej :( :?: spotkał się ktoś z czymś takim :?: może to coś z napięciem?cewka? pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zredukowałeś bieg?

Nie wiem jak to ma się do łańcucha, ale być może jest przestawiony rozrząd. Czasami w autach z paskiem rozrządu przy redukcji i nagłym dodaniu gazu może nastąpić przeskok rozrządu o ząbek i wtedy jest nierówna praca silnika jak i trudniejszy rozruch.

Ale nie mam pojęcia czy fizycznie jest to możliwe przy łańcuchu i czy w bmw były takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam,czy może ktoś wytłumaczyć logicznie,co może być z autem,bo byłem na kompie trzy razy,u trzech różnych mechaników kompy nie pokazują żadnego błędu,czysto, mechanicy nie wiedzą co może być.Objawy takie rano autko pali jak złotko,przejadę ze dwa kilometry gaśnie i koniec,nie mogę odpalić kręcę i nic,jak ktoś mnie weźmie na linke i pociągnie auto odpali ale muszę wtedy jechać na obrotach do 2500 i niby jadę ,przygazuję trochę auto zgaśnie i cała historia się powtarza :( teraz stoi u mechanika i nie wiem co dalej,ma ktoś pomysł :?: któryś z mechaników rzucił hasło,że niby łańcuch rozrządu rozciągnięty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czujnik wału?

Jak rozgrzejesz auto i zaczyna źle chodzić lub gaśnie to polej ten czujnik wodą by ostygł. Jak pomoże to kup nowy ORYGINALNY czujnik.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czujnik wału korbowego, a dlaczego komp nie pokazał jego awarii :?: któż to wie, co mechanik to inny sprzęt do diagnostyki pewnie. ja zazwyczaj sprawdzam KTS'em i diagnoza jest więcej niż pewna, zrób mały test jak pisał dyzio255 i będziesz wiedział czy to ten czujnik
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ,ale jaki wału czy wałka ?to dlaczego go komp nie pokaże ? jak byłby uszkodzony to by pokazało ,że nie działa.

nie pokazuje błędu bo nie jest uszkodzony a tylko nie oryginalny

tak jak koledzy Ci naspisali kup oryginalny

skoro pokazało pierw że wałka to kup wałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oryginalnym powinno pisać VDO Siemens
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taką diagnoze,kumpel miał w nissanie identyczne objawy jak ja dosłownie jotka w jotkę to samo,okazało się ,że silnik ma niskie ciśnienie .I zastanawiam się czy jeżeli by tak było to jakie mogą być koszta naprawy,lub ewentualna wymiana serducha :( jakby już to co polecacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znajdź używany czujnik wału i podmień tak jak koledzy Ci radzą. Ja miałem podobnie, gasł i problem z odpalaniem na ciepłym i widowajcą był własnie ten czujnik i nie było żadnych błędów. Pamiętaj tylko oryginał. Mi na zamienniku nawet nie zapalił. I nie porównuj kolego BMW z nissanem bo to 2 różne bajki. Do Bmw potrzeba specjalistów a nie pseudo mechaników. Przekonałem się na własnej skórze. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że to ten czujnik, czyli wału korbowego odpowiada za Twoje problemy, bo przerabiałem to u Siebie, ale może niech jeszcze inni fachowcy Się wypowiedzą http://allegro.pl/bmw-czujnik-polozenia-walu-korbowego-ser-3-5-7-i2231495570.html
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ręce mi opadają,przecież nie możliwe jest ,że się samo naprawiło,zabrałem wczoraj wieczorem auto od mechanika ,przyjechałem do domu specjalnie cisnąłem ile się dało,mogłem bo mnie kumpel asekurował i w razie co to na hol,ale gdzie tam,nie zgasła,myśle sobie jade dzisiaj do pracy,pojechałem ,wróciłem,też zapieprzałem zdrowo i nic :!: nic nie zgasło,nic :!: nie wieżę w samo naprawy,może się ten czujnik jakoś zestroił z resztą :?: :mrgreen: Nie mam pomysłu,może to nie ten czujnik ,tylko może coś nie styka gdzieś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś po wymianie czujnika na kompie?? Żeby skasować wcześniejsze błędy(o ile były) bo inaczej nie będzie poprawy. Jeśli to nie pomoże to już nie wiem co tam Się dzieje :cry:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej komp nie pokazywał już żadnych błędów,nawet nie pokazywał uszkodzenia czujnika położenia wału,ale wymieniłem bo sugerowaliście,ale mniejsza o to, mogę to wszystko po kolei wymieniać ,najgorsze jest to,że komp nie pokazuje błędu a auto i tak nie pali :roll: :?: co innego jest jak wiesz co ją boli,wymieniasz i jest dobrze,a tu to rece opadają nie mam bladego pojęcia. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.