Skocz do zawartości

530D 02r m57 Koło dwumasowe


kolha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich posiadam e39 530d 02r. i pada mi dwumas nie ukrywam ze ostatnio troche krucho z kasa i zastanawiam sie czy dwumasu nie zregenerowac co na ten temat sadzicie ??? bo znalazlem tematy o dwumasie ale o regeneracji nic konkretnego . Prosilbym o waszą opinie na ten temat i ewentualnie gdzie regenerować ?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie www.silesiaparts.pl Może chłopaki jakąś rozsądną cenę będą mogli Ci zrobic jak jesteś na forum.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem z pol roku temu nowy LUK za 1400 zl.

 

Hryciuk Krzysztof. Autoczęści

Samochody - Akcesoria, Części Zamienne - Detal

tel. 83 343 32 14

21-500 Biała Podlaska,

ul. Pokoju 20

Przedzwon, pogadaj, koszt wysylki ok 50zl, a taniej raczej nigdzie nie znajdziesz.

GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodam jeszcze ze warto zmienic caly komplet razem ze sprzeglem i dociskiem, duzo lepiej bedzie spinac i zaoszczedzisz na ponownym rozbieraniu, tarcza z dociskiem ok 700zl

 

Dokładnie. Jak robić to porządnie, żeby kilkukrotnie nie babrać się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja kupilem z pol roku temu nowy LUK za 1400 zl.

 

I za kolejne pól roku (góra rok), znów będziesz się zamartwiał dziwnymi dzwiekami spod silnika... :|

Kolego, mam nadzieje ze nie, znajomy mi po prostu sprzedal bez marzy po cenie producenta

GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem opinię od swojego mechanika, że jeśli dwumasa fabryczna nie jest jakoś mocno wytłuczona to lepiej ją zostawić bo to co produkują teraz jako zestawy naprawcze to straszny szajs i potrafi się po 60 tys km wysypać.

Księgowość dość mocno objęła działy projektowe podzespołów. :duh:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko... niespelnia miesiac temu tez robilem sprzeglo i dwumas u siebie. sprzeglo kupilem luka nowka a dwumas do regeneracji. co prawda wygladal jak nowy, i daja gwarancje na rok czasu, ale tez w warunkach pisza: uzytkownik przyjmuje do swiadomosci ze to czesc regenerowana. pisza tez: nie wolno ruszyc autem z piskiem opon... itd. moim zdaniem jak bron Boze mi padnie to mi g..no po tej gwarancji bo powiedza: ruszal pan z piskiem opon co obciazylo dwumas :mad2:

 

Dwumas trzeba zrobic, jak ci sie gdzie zablokuje to masz pozamiatane: sprzeglo, skrzynia.. .wszystko moze sie rozleciec... jesli kolega ma krucho z kasa to niech odda do regeneracji ale musi kolega tez pamietac, ze to czesc zregenerowana, czyli trzeba z nia z wieksza ostroznoscia obchodzic jesli ma dozyc przynajmniej ten rok czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - to ja dziękuję za taką regenerowaną część, która powoduje, że auto jest potem niepełnosprawne. Czyli jak gdzieś nawet niechcący ruszę z piskiem opon to pozamiatane bo się wszystko rozleci. I potem znowu płać za demontaż, montaż, naprawę zniszczeń itp.

To taką regenerację miałbym głęboko w...

Dla mnie sprawa jest prosta. Regeneracja to przywrócenie sprawności części do stanu fabrycznego (lub niewiele od tego stanu odbiegającej). Jeśli ktoś nie umie robić takiej regeneracji to nie powinien tego robić wciskając potem ludziom o piszczeniu oponami jako z góry założoną tezę do późniejszej odmowy reklamacji.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko... niespelnia miesiac temu tez robilem sprzeglo i dwumas u siebie. sprzeglo kupilem luka nowka a dwumas do regeneracji. co prawda wygladal jak nowy, i daja gwarancje na rok czasu, ale tez w warunkach pisza: uzytkownik przyjmuje do swiadomosci ze to czesc regenerowana. pisza tez: nie wolno ruszyc autem z piskiem opon... itd. moim zdaniem jak bron Boze mi padnie to mi g..no po tej gwarancji bo powiedza: ruszal pan z piskiem opon co obciazylo dwumas :mad2:

 

Dwumas trzeba zrobic, jak ci sie gdzie zablokuje to masz pozamiatane: sprzeglo, skrzynia.. .wszystko moze sie rozleciec... jesli kolega ma krucho z kasa to niech odda do regeneracji ale musi kolega tez pamietac, ze to czesc zregenerowana, czyli trzeba z nia z wieksza ostroznoscia obchodzic jesli ma dozyc przynajmniej ten rok czasu

 

 

Kolego, każdy broni się od odpowiedzialności jak ognia, więć możesz spodziewać się problemów z uznaniem gwarancji. Sprawa wygląda tak samo, jak w przypadku AC, czy OC itp. Ja u siebie wymieniałem turbo niecały rok temu, teraz coś źle wstaje. Mechanik, który zakładał turbo, jeszcze nie zajrzał a stwierdził, że turbo się "wypiaskowało" - czyli słaby lub stary filtr powietrza. Nie mam paragonu, który potwierdzałby zakup nowego filtra zaraz po wymianie turbo, bo go wyrzuciłem :duh:

Na szczęście zaprzyjaźniony mechanik twierdzi, że wyczyszczenie przewodów, zaworów i regularcja pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak napisalem: regeneracja to mniej nie pol roboty, a gwarancja na nia to zadna gwarancja. Jak ci padnie to nawet jakbys stanal na glowie to by ci kasy nie oddali... a wiecej wydasz na telefon albo dojazdy niz roznica za nowa czesc :cry2: i moze ten wyjazd spod swiatel z piskiem opon (nawet niechcacy) bedzie twoj ostatni... ale czasami czlowiek pozwala swojej kieszeni mowic na miejscu rozumu (tak jak ja zrobilem...) jezdze tym autem z reka na sercu i codziennie sprawdzam czy jeszcze moje zregenerowane kolko chodzi... jak przezyje rok to dam wam znac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=140947 tu kolega w 3er regenerował i po 10tys km zadowolony

regenerację robił w kożuchowie

na rf czytałem opinie z pierwszej reki o regeneracji dwumasy przeprowadzonej w firmie z poznania, po 20tys km regenerowana dwumasa poszła do kosza, a właściciel seata leona po sofcie zakupił nową (gwarancja chyba okazała się fikcją)

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.