Skocz do zawartości

530d wymiana poduszki tylnego zawieszenia


Łukasz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie wczoraj klękła mi poduszka tylnego zawieszenia w touringu zrobiła się dziurka i powietrze ucieka czy ktoś robił już tego typu wymianę jeżeli tak to proszę o jakieś informacje jak za to się zabrać.

Jeszcze mam takie pytanie czy poduszki zawieszenia z sedana są takie same jak w touringu czy różnią się czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sedan nie ma NIVo a co za tym idzie poduszek

2. poduszka różni sięmiędzy prawą a lewą stroną oraz zawieszenie zwykłe a M-technik musisz wiedzieć jaki masz typ zawieszenia lub też wyjąć podusze i odpisaćz niej numer

 

Wymiana jest w zasadzie banalnie prosta

1. dźwigasz auto do góry po stronie walniętej poduszki

2. odkęcasz koło

3. od spodu poduszki jest śruba na klucz 13. popuść sobie ją o kilka obrotów

4. otwierasz bagażnik i wyciągasz podłoge z weluru i osłone koła zapasowego

5. kładziesz oparcia tylego fotela

6. wyciągnąć rolete bagażnika

7. pod metalowymi uchwytami do przymocowania bagazu od strony oparcia pod plastikowa zaślepka sa po 2 sruby torx na uchwyt trzeba je odkręcić i wyjąć uchwyty

8 odkrecasz śrube po środku podłogi bagażnik na welurowym kawałku podłogi klucz 10mm

9. wyjmujesz podlłoge i masz na wierzchu poduszki.

10. zdejmujesz szybkozłączke( zdejmujesz ja płaskoszczypami ściskając taki plasticzek zabezpieczający i jak masz ściśniety pociągasz za szybkozłączke

11. zdejmujesz metalowe zabezpieczenia przesuwając je w bok i poduszka opuszcza sie na dół

12. odkręcasz calkowicie śrube ta która popuściłeśwcześniej pod autem i poduszka jest na stole

Zakładanie

 

najpierw ktoś musi ci ja przytrzymać od dołu i zakładasz najpierw metalowe zabezpieczenia na bolce poduszki te które odsuwałeś potem zakrecasz śrube do od spodu poduszki i zakładasz szybkozłączke. Reszta czynności w odwrotnej kolejności jak rozbierałeś

 

Czas pracy dla kogoś wprawionego to jakieś 30-40 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Koledzy pisali w którymś temacie,że w sedanach u nich też jest zawieszenie na pneumacie.

Czyli nie tylko turasy mają.Co nie zmienia faktu,że w sedanach to prawdziwa rzadkość.

Też myślałem że pneumat mają tylko touring-i.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić używaną poduszkę ponieważ nowa kosztuje 900 zł to lekka przesada

 

 

Tylko że jak kupisz nową to problem ten pewnie więcej się nie powtórzy, a z używką to nigdy nie wiadomo. Mi też pękła jedna poduszka a po paru miesiącach druga. Kupowałem za każdym razem nowe i od prawie czterech lat mam spokuj.

na www.czescidobmw.pl są te poduchy po 735zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

podepnę się pod tym tematem bo synek płacze i nie mam czasu zakładać itp...

 

czy ktoś wie jak wygląda wymiana poduszek w touringu na zwykłe sprężyny...?

czy wystarczy poduchę wyjąć a w jej miejsce włożyć sprężynę czy jest w tym głębsza filozofia...jeśli tak to jaka...bo się dokopać nie mogę jakoś do tych informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.