Skocz do zawartości

320i Jakie filtry


roberto23wawa

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja Bunia 320i silnik M54 z 2001r.

kazdy z nas co pewien czas ma ten sam problem :) nodchodzi czas przegladu i trzeba powymieniac filtry (powietrza, oleju i paliwa)i olej (ale ja tego watku nie chce poruszac bo juz byl na forum wielokrotnie walkowany)W tym roku postanowilem sam zrobic zakupy i kupic to co uwazam za sluszne (a jak sie zorientowalem mozna sporo zaoszczedzic). Ja chyba zdecyduje sie na zestaw firmy Mann ... Filtr powietrza 27,- , filtr oleju 33,- , filtr paliwa 223,- (chodz innych firm mozna znalesc tanszy). Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem sportowego filtru powietrza KN ok 210,- zl. zamiast zwyklego. Slucham waszych opinii... sugestii zapraszam do dyskusji :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcesz uzyskać tym sportowym filtrem ? osiągi ?

 

filtr paliwa 223 zł ? :D

 

zeby uzyskac lepsze osiagi trzeba by zamontowac stozkowy. "zwykly" sportowy ma kilka zalet takich jak to ze nigdy sie ich nie wymienia a jedynie czysci, czy stosunkowo obniza spalanie paliwa (ja patrze pod tym wzgledem). Co do filtra paliwa... rowniez widzialem takie po 75,- ale znajomy polecil mi tej firmy... jakosc tez ma znacznie a filtr paliwa jest dosyc waznym elementem ktorego nie trzeba co roku wymieniac wiec warto zamontowac lepszy. Cena Mann nie jest wysoka w porownaniu do Knechta np.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieź filtry mana, ja wiem ze i tak kupisz tego K&N bo dałeś się nakręcić na reklame ze te filtry sa takie super i wogle, to ze sa drogie nie znaczy ze są lepsze tymbardziej że bardzo czesto można sie naciąć na podróbki a wtedy może być "ała" dla silnika. Jeżeli lubisz sie pochwalić kolegom pod strażnicą na wsi ze masz K&N pod maską i on daje ci 30 hp to życze udanych zakupów. Zamiast bulić krocie na drogie filtry które nic nie dają lepiej flaszke kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieź filtry mana, ja wiem ze i tak kupisz tego K&N bo dałeś się nakręcić na reklame ze te filtry sa takie super i wogle, to ze sa drogie nie znaczy ze są lepsze tymbardziej że bardzo czesto można sie naciąć na podróbki a wtedy może być "ała" dla silnika. Jeżeli lubisz sie pochwalić kolegom pod strażnicą na wsi ze masz K&N pod maską i on daje ci 30 hp to życze udanych zakupów. Zamiast bulić krocie na drogie filtry które nic nie dają lepiej flaszke kupić

 

 

widze ze albo bardzo dobrze mnie znasz albo piszesz z doswiadczenia zyciowego. :D niestety reklamy na mnie nie dzilaja... a i na przechwalki jestem za stary. Jak bys przeczytal dokladnie mojego posta to bys zauwazyl ze pytam sie o to czy ktos zalozyl/uzywa i jaka jest jego opinia. Najbardziej podoba mi sie oferta Manna i na nie sie raczej skusze... ale dobrze posluchac niektorych opinii ale rzeczowych :!:

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj filtry man-a a z tym sportowym to daj sobie spokój szkoda kasy,bo choćby zwiększył moc o 5 KM to i tak tego nie odczujesz wiadomo,że tyle nie podniesie.

 

 

tak samo uwazam... tylko chce sie utwierdzic w swoim przekonaniu :D dzieki

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów to dla mnie istnieją dwie firmy, Mann i Knecht. Ja stosuje tylko Knechta bo części kupuje w Intercarsie a tam Manna nie mają. Żadnego sportowego też bym nie założył bo poza lepszym samopoczuciem nic nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów to dla mnie istnieją dwie firmy, Mann i Knecht. Ja stosuje tylko Knechta bo części kupuje w Intercarsie a tam Manna nie mają. Żadnego sportowego też bym nie założył bo poza lepszym samopoczuciem nic nie da

 

widze ze nie tylko ja mam takie spostrzezenia :) to cieszy... ja sie zdecyduje chyba na Manna bo do tej pory w serwisie wkladali boscha... chce go sprawdzic.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy filtr jest tak ważny jak inny, mi akurat knecht przeciekał w b5 1.9tdi - filtr paliwa, po 3 miesiącach, poprawnie założony

pyłkowy jeden pies jakiej firmy i tak często się zmienia, filtron niby polski a w zamiennikach cena wyższa niż na inne, a wcale taki zły nie jest jak opiniują

go wszyscy, weźcie filtr powietrza 4 firm i znajdźcie różnicę w wykonaniu, filtr oleju i paliwa to jeszcze można nie najtańszy

ale mann knecht to nie są jakieś super firmy, tyle że nie polskie, knechta i manna mają w gordonie akurat

byle by nie przepłacać za boscha i filtrona bo bywają najdroższe

ja jak zakładałem to zrobiłem mix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mann i Knecht idą na pierwszy montaż więc myślę ,że są dobre i spełniają wszystkie normy.Są jakieś lepsze firmy ? Filtron ma zbliżoną cenę do Mana i Knechta więc ja wolę dołożyć te kilka zł i założyć coś co jest wkładane we fabryce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.