Skocz do zawartości

E39 523i wspomaganie, układ kierowniczy ciężko pracuje


sylwek2227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie pojawił się u mnie następujący problem po zakupie mojej bemki po paru dniach zauważył że kierownica trochę ciężko chodzi.Dzisiaj auto zachowywało się jakby nie miała wspomagania jak kręciłem kierownicą.Myślałem że poziom płynu jest zbyt niski dolałem i odpowietrzyłem jak było opisane na forum.Poprawiło się ale dalej wydaje mi się że kierownica chodzi za ciężko.Co może być jeszcze przyczyną ?

 

Tym razem poprawiłem tytuł za Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie pompa od wspomagania powoli Się sypie i nie daje prawidłowego ciśnienia, ja czasem mam podobnie jak jest zimno to kilka pierwszych skrętów odbywa Się jakby bez wspomagania a po chwili wszystko wraca do normy
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam normalne bodajże 185 raczej nie powinno tak chodzić.Przycina mi się czasami.Stało mi to się jak przyspieszałem gwałtownie po przejechaniu jakiś 500 metrów skręcałem i nie miałem już wspomagania wcale odpowietrzyłem i się trochę poprawiło.Mam używałem pompę dzisiaj będę wymieniał i się okaże (mam nadzieję).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdy kupiłem swoją bunie (zeszła zima) też miałem ciężkie wspomaganie i lejącą pompę.

Pompę wymieniłem, wspomaganie nadal było bardzo słabe, myślałem że 3.0d tak ma.

Gdy po jakimś czasie byłem kasować błąd poduszki KTS-em wyczyściłem wszystkie inne błędy jakie się pokazały, w tym dwa oznaczone jakie "inne".

Po tym wspomaganie kierownicy zaczęło chodzić normalnie, kierownica chodziła lekko.

Tej zimy problem znowu się pojawił, kierownica chodziła ciężko, niestety nie miałem czasu żeby podjechać na kompa i sprawdzić, aczkolwiek sądzę że auto znowu złapało jakiś błąd.

Mam servtronic (siła wspomagania maleje przy wzroście prędkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem pompę.I jest lepiej.Ale muszę wymienić jeszcze płyn od wspomagania (jak wymieniałem pompę to spuściłem stary ale nie wszystko chyba ponieważ weszło mi tylko 0,5 litra a wchodzi trochę ponad litr)jak odpowietrzyłem to się wymieszał z tym starym co został i wygląda mętnie.Wiecie może jak spuścić cały płyn?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz przewód na przekładni kierowniczej, węże przy zbiorniczku(wtedy go sobie zdemontujesz i ładnie wyczyścisz) oraz na pompie, następnie kręcisz kierownicą lewo-prawo kilka razy i wyciskasz resztki starego płynu. Składasz potem wszystko, zalewasz świeży płyn,odpowietrzasz i jeździsz
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dołącze sie do tematu... ja mam swoja beemke od pól roku(bmw 520i e39). Jak ja kupilem wszystko bylo ok.Nie mialem na co narzekac :) ale jak przyszly mrozy to sie troche zalamalem.Wsiadalem rano do samochodu i po odpaleniu ciezko bylo mi wyjechac z garazu bo ciezko sie krecilo kierownica.Bylem u mechanika,wymiknilem plynpompe,pasek itd... aproblem nie ustawal.Juz nie wiedzialem co mam robic.Zrobilo sie cieplej na dworze i problem znikl :) Teraz wiem i moge kazdemu to powiedziec ze jak jest duza minusowa temperatura na dworze to wspomaganie ciezko chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilo sie cieplej na dworze i problem znikl :) Teraz wiem i moge kazdemu to powiedziec ze jak jest duza minusowa temperatura na dworze to wspomaganie ciezko chodzi.

U mnie jest tak samo o czym pisałem wcześniej i zastanawiałem Się nad wymianą pompy, ale skoro w Twoim przypadku wymiana nic nie pomogła to nie wiem czy warto

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć oczyściłem układ wspomagania i wymieniłem drążek kierowniczy .Wspomaganie chodzi ok ale jak kręcę kierownicą to w kabinie słychać jakby szum przy kręceniu.Czy to normalne?Mam podejrzenie że mam listwę kierowniczą do wymiany.Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często stary i zanieczyszczony albo niewłaściwy olej do wspomagania powoduje takie objawy jak opisane wyżej.Szczególnie jak problem występuje w niskich temperaturach.

W pierwszej kolejności wymieniłbym olej ,potem sprawdził pompę wspomagania.

Magiel też może być przyczyną ale nie listwa a raczej zawory,(reduktory) przelewowe w maglownicy.Tylko nie wiem czy jest jakiś zestaw naprawczy do przekładni z E39,raczej wątpię .Jeżeli to magiel to pozostaje nowy regeneracja albo używka.Ale najpierw radzę wymienić olej wypłukać dobrze układ,sprawdzić czy niema nieszczelności,ewentualnie sprawdzić pompę ws.

 

W mojej nie słychać wspomagania i kierownica chodzi lekko nawet przy -20stC.W 530d którym nieraz jeżdżę jest tak samo .Nie zauważyłem żeby w BMW wspomaganie kierownicy chodziło głośniej albo ciężej niż w innych samochodach-jak sugeruje ,,ambience'',nie biorąc pod uwagę servotronic. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem ze wspomaganiem w zeszłą zimę. Czasem działało a czasami nie lub ciężko. Powodem było jeszcze coś innego - zatarty krzyżak w kolumnie kierownicy. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Pamiętam że objawiało się to tak że podczas skręcania było czuć jakby wspomaganie działało sekundę i przerwa i tak znowu. Okazało się że ze wspomaganiem było wszystko ok ale właśnie blokował je zatarty krzyżak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.