Skocz do zawartości

Wymiana przedniej szyby


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

podam przykład ubezpieczenia szyb w AVIVIE, jeszcze jakis czas temu można było z tego ubezpieczenia wymienic szybe w sieci JAAN GLASS, głównie oferowali szyby NORDGLASS, raz wymieniłem uszkodzona od kamienia w poprzedniej E39. Oczywiscie udzial włąsny 150 PLN.

 

Od jakiegoś czasu w Avivie mozna wymienić szybe takze w sieci serwisów Pilkingtona, co mnie bardzo cieszy bo to szyby na pierwszy montaz do BMW. Dowiadywałem się też jaki jest koszt szyby Pilkingtona z wymianą, jeśli chciałbym zrobić to na własny koszt. Jest to w moim przypadku ok 500 PLN razem z montażem (zwykła szyba bez czujnika deszczu). Niby ubezpieczenie szyb to fajna opcja, nie chodzi tylko o szybe czołową, tylko warto się zastanowić nad opłacalnością (mój przypadek). W zeszłym roku ubezpieczenie szyb zaplaciłem 95 PLN, w tym roku tak samo 95 PLN, przy ew wymianie musze dopłacic 150 PLN udziału włąsnego. Wiec jeszcze rok ubezpieczenia i koszty ubezpieczenia zbliżą się do kosztów wymiany.

 

Podsumowując, jeśli ktos ma jakąś lepszą szybe, np z IR albo z czujnikiem to może warto mieć takie ubezpieczenie ale przy zwykłej szybie i przy długiej bezszkodowej jeździ juz nie jest to takie oczywiste.

 

po to właśnie jest to ubezpieczenie

wszystko jest tak skonstruowane żeby to ubezpieczyciel zarobił (oczywiście patrząc na ogólny bilans wpłat za ubezpieczenia a wypłaty za szkody)

jeśli mamy wykupione ubezpieczenie i pęknie szyba to wtedy każdy będzie je zachwalał ale jeśli się z niego nie będzie korzystało to tak jak z AC płacisz płacisz... i pewnie nigdy nie skorzystasz (w przypadku ubezpieczeń szyb największą rolę odgrywa statystyka ok 10% ubezpieczonych wymienia szybę na tego typu ubezpieczenie i bardzo często musi jeszcze dopłacić udział ok 100 zł jeśli się wszystko policzy to najwięcej zarabia na tym ubezpieczalnia)

jeśli ubezpieczyło się 50000 i każdy zapłacił za ubezpieczenie szyb ok 100 zł to mamy kwotę 5000000

z tych 50000 przyjmijmy 10-12% wymienia szyby czyli np 5500 przyjmując średnią cenę szyby to ok 600 zł mamy 3300000 zł wartość szyby no i do tego pobranie udziału od 5500 klientów (zazwyczaj ok 100 zł) czyli 550000 zł na plus dla ubezpieczyciela

sumując składki dają ubezpieczycielowi 5000000 zł + 550000 zł (udział w szkodzie) - 3300000 zł (wartość szyb) = 2250000 zł

oczywiście jest pewna grupa klientów która wykorzystuje takie ubezpieczenie jak tylko się da ale to oczywiście mały promil jak ze wszystkimi ubezpieczeniami

Natek ale musisz jeszcze brać pod uwagę np przypadek rozbicia tylnej szyby gdzie koszt jest bardzo duży i w takim przypadku 150 zł to chyba się opłaca (tylko jak często tłucze się tak droga szyba...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Mialem u siebie odprysk z lekkim peknieciem ok 1 cm długości. Chcialem naprawic w carglass. No i jak mi koles przylozyl ten dziwny aparat do zalewania pekniec to szyba strzelila calkiem. Takie jest ryzyko, poniewaz ten aparat robi duze podcisnienie aby wyciagnac wilgoc z pekniecia. No i musialem wymienic cala szybe. Nowa oryginal ze znakiem bmw w komplecie uszczelka gorna i dolna.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś pajączka na wysokości pasa przeciwsłonecznego. Były chyba 3 pęknięcia po ok 2 cm. Nic się nie działo przez parę miesięcy i nie naprawiałem tego. Wymieniłem później szybę z opcji ubezpieczenia "Auto szyba" (kończyło się ubezpieczenie), ale myślę że spokojnie można było jeszcze długo z tym jeździć. Mam szybę Nordglass z szarym pasem przeciwsłonecznym, i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie zauważyłem różnicy w porównaniu z oryginałem (choć obawiałem się, że będzie np głośniej w aucie). Ważniejszy od producenta szyby jest solidny montaż.

Montowałem kiedyś szybę czołową do E46 - Pilkingtona (teoretycznie bardziej znany i ceniony producent), ale w innej firmie (w Zielonej Górze) niż Nordglass, i po montażu było dużo głośniej w stosunku do oryginału. Stawiam że przyczyną tego nie była sama szyba, a raczej montaż.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,ze wazny jest montaz!!! :cool2:

Ja wymienialem juz 3 razy ,zawsze w BMW w Niemczech-w ramach ubezpieczenia.

Za pierwszym razem było slychac swist od 120km/h wzwyz :duh: -okazalo sie ze trzeba bylo docisnac na górnej uszczelce-jakby nie doklejona byla :mad2: ,zrobilem to sam bo szkoda czasu bylo na reklamacje :cry2:

Za drugim razem przy odbiorze zauwazylem-bo bylem juz przeczulony,ze brak oryginalnych uszczelek i szyba wklejona punktowo na klej-silikon :mad2: :mad2: :mad2: ,oraz w miejscu na nr vin-takie okienko na dole po stronie kierowcy,szyba od wewnatrz miala lekkie pekniecie-reklamacja od razy.Uslyszlem ze tak sie zdarza przy wymianie i ze to nic nie zaszkodzi :duh: :nienie: Zadalem pytanie czy to serwis BMW czy moze KIA????????? :?: ,od razu nowy termin i nowa szyba i uszczelki oczywiscie :D

Przy odbiorze zostalem zapewniony,ze juz jest wszystko ok i tak jak powinno byc :cool2: no i bylo...

Za kazdym razem rachunek ponad 900 € dla ubezpieczalni

Po jakims czasie ubezpieczlania przyslala pismo aby nastepnym razem takie rzeczy robic przez polecane firmy i wspólpracujece z nimi typu Carglass,rozumiem ich bo 900 € to duzo za zwyklą szybe-nawet jesli to originał BMW-Pilkignton :( :shock:

Takze podstawa to fachowa obsluga

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Nordglass dostał szybę kurierem do mojego auta, i była jakaś rysa przy krawędzi szyby (raczej wcale nie widoczna po montażu), ale nawet nie ryzykowali montażu bo teoretycznie mogła przez to kiedyś pęknąć. Zamówili drugą nową. Musiałem przyjechać na drugi termin, ale przynajmniej uczciwie podeszli do tematu i poinformowali mnie o wadzie szyby (co sobie bardzo cenię).

Byłem przy montażu (pozwolili mi patrzeć, co jest raczej niemożliwe w większości firm). Montaż i składanie podszybia było naprawdę solidne i profesjonalne.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Nordglass dostał szybę kurierem do mojego auta, i była jakaś rysa przy krawędzi szyby (raczej wcale nie widoczna po montażu), ale nawet nie ryzykowali montażu bo teoretycznie mogła przez to kiedyś pęknąć. Zamówili drugą nową. Musiałem przyjechać na drugi termin, ale przynajmniej uczciwie podeszli do tematu i poinformowali mnie o wadzie szyby (co sobie bardzo cenię).

Byłem przy montażu (pozwolili mi patrzeć, co jest raczej niemożliwe w większości firm). Montaż i składanie podszybia było naprawdę solidne i profesjonalne.

 

 

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby Nordglas to taką dostałem z autoszyba ubezpieczenie. Jest dobra i jestem z niej zadowolony ale jest ciut jaśniejsza od oryginału, co w naszym klimacie to dobrze bo jednak nocą dużo się jeździ, zaakceptowałem niespodziankę, natomiast montaż raczej pół amatorski w profesjonalnej firmie na "J" pobrudzona tapicerka stara uszczelka źle ułożona i strae spinki które oczywiście puściły po kilku dniach, no i zwichrowane nakładki po bokach szyby. No ale co się dziwić jeśli w BMW zapomnieli przy serwisie wkręcić jednego blachowkrętu - widoczny bo na wierzchu. Gdyby nie konieczne przeglądy to bym ekspertom mechanicznym pokazywał :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze rodzime serwisy BMW czasami same dłubią przy szybach, ale najczęściej korzystają z firm zewnętrznych.

W 90% przypadków wymiany szyb, lepszy montaż uzyskamy w firmach które zajmują się tylko montażem szyb, a o cenie nawet nie ma co wspominać (100zł dla firmy zewnętrznej i kilkaset zł do kasy w serwisie).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szybę warto wymienić w sieci serwisowej NordGlass?

 

W naszych filiach pracują najlepiej wyszkoleni i doświadczeni monterzy, dzięki czemu wymiana trwa średnio tylko ok. 1 h

Do montażu stosujemy wyłącznie sprawdzone i najwyższej jakości materiały chemiczne renomowanych firm i dzięki temu bezpieczny czas odjazdu samochodu po wykonanej usłudze jest najkrótszy w kraju

Klient otrzymują bezterminową gwarancję na wykonaną usługę.

NordGlass Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością potwierdza, że szyby znajdujące się w ofercie handlowej firmy są częściami o porównywalnej jakości w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z 28 stycznia 2003 roku w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję.

 

 

 

www.nordglass.pl

 

całodobowa infolinia: 801-181-181

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szybę warto wymienić w sieci serwisowej NordGlass?

 

W naszych filiach pracują najlepiej wyszkoleni i doświadczeni monterzy, dzięki czemu wymiana trwa średnio tylko ok. 1 h

 

 

kolego nie rób złej reklamy firmie , :norty:

nawet jak szybe wymienią w 15 minut to i tak można autem jechać dopiero po ok 4h :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są już inne kleje i można jeździć odrazu, dostajesz tylko taśmę na uszczelki przez 8h.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem można spokojnie jechać około 1 godzinę od montażu szyby. Dzisiejsza chemia do klejenia szyb, to nie ta sama która była 10-20 lat temu.

Ja wymieniałem w maju i nie czekałem na pewno dłużej niż 60 minut (od zakończenia montażu). Gdyby coś się miało stać z montażem, to nie wypuścili by mnie za szybko z warsztatu.

Wymiana szyby czołowej z rozkręceniem w E91 oraz złożeniem wszystkiego, to max 1 godzina + godzina na wyschnięcie kleju (a dodam że montaż w mojej ocenie był fachowy i profesjonalny - byłem przy montażu.

 

Pozdrawiam serwis Nordglass w Zielonej Górze.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia chris99!

 

Tak jest, po zakończeniu montażu szyby (około godziny) trzeba zaczekać nie dłużej 60 minut i można śmiało jechać :) Więc cała wizyta to jakieś 2 godzinki.

 

całodobowa infolinia 801-181-181

http://www.nordglass.pl

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja wymieniłem dwa tygodnie temu szybe u siebie po uderzeniu kamienia. Okazalo sie ze w ASO szyb nie ma i nie wiadomo kiedy beda (!), normalnie nie maja jak tego sprawdzic bo wiedza tylko tyle ze "jest jakis problem z dostawami tych szyb" :duh:

 

W ASO mowili tez ze do mojego auta nie ma szyb z paskiem przeciwslonecznym. :? Ostatecznie kupilem bezposrednio w Pilkingtonie (cena szyby w ASO = 1100, Pilkington = 440 + VAT), malo tego, okazalo sie ze szyba do mojego samochodu jest na miejscu i jeszcze zapytali czy wole zielona czy fioletowa i czy z paskiem (!) :shock: czy bez. Po przelozeniu czujnikow wszystko bez zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej estetyczna (odcień). To jest zielona http://i.st-firmy.net/93ptv4m/szyba-czolowa-renault-magnum-mjk-serwis-michal-gorski.jpg

a to jest fioletowa http://img28.imageshack.us/img28/2889/trgtr.png

 

Chyba jest tez tak ze jak masz powloke UV na szybie to jest to tylko w fioletowej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ponawiam temat. Mam na szybie jeden wikeszy oraz dużo drobnych. Postanowiłem wymienić szybę z AC. Posiadam AC w benefi razem z amortyzacją części. Ale czuje, że zrobili ze mnie głupka.. Powiedzieli ze jeśli zrobie w ASO to trace 30% zniżek a jeśli zamiennik to nic nie trace. Podali, że moge zrobić w Nordglassie albo jakimś Auto glass. Szyby z Norda nie chce bo interesuje mnie raczej pilkington albo saint. Na dodatek nie wiem jaką dawają w tym auto glassie bo na google pełno takich firm, do dwóch dzwoniłem i nie mają umowy z Benefia. Co mam zrobić, posiada ktoś AC w Benefii ?
Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaki ubezpieczyciel - za AC stracisz zniżki jak weźmiesz ori szybę, jak zrobisz z ubezpieczenia Auto Szyba nie stracisz zniżek (bo to inny produkt ubezpieczeniowy niż AC) ale możliwe jest tylko (teoretycznie) wykonanie naprawy na zamienniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.