Skocz do zawartości

uderzyłem tylnym kołem w krawężnik


kacperOslo

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy pomocy, uderzyłem tylnym kołem w krawężnik oprócz zagiętej felgi jeżdżę z przegiętą kierownicą ze względu na to iż tylne koło nie jedzie równo przód tylnego koła jest ok 15 mm bardziej wewnątrz auta niż kolo tylne równoległe, sprawdzałem wahacze itp i nie widzę aby coś było pogięte, czy jest możliwe aby przestawila sie geometria aż tyle czy jednak cos jest zgiete czego nie dostrzegłem.

Wybieram sie na geometrie ale chciałbym się upewnić czy to tylko geometria czy coś wiecej. Nie mieszkam w kraju a tutaj licza sobie niezłe sumy za ustawienie geometrii a gdy bedzie cos krzywe to skasują mnie i jeszcze nie ustawia bo nie będzie takiej możliwości. A i jeszcze wyskoczyly mi błedy o braku stabilnosci auta a trakcja na początku działała a później przestala.

Gdyby znalazł się ktoś kto ma chwilę i wiedze na ten temat to dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie mogłem się powstrzymać

 

kolego to jest jak wróżenie z fusów , jedź na geometrię koszt ok 150 zł ,auto na kanał i będziesz wiedział.

ale jeśli krzywo "idzie" to na bank coś masz pokrzywione. Pewnie to już nie jest dwuślad :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na geometrię to może jechać dopiero jak naprawi to co pokrzywił.

Samochód na kanał i zobacz na wahacze, czy któryś skrzywiony? Zobacz też mocowanie wahacza do budy bo może wyrwało gdzieś tuleję.

Przy okazji sprawdź łożysko bo często przy takim walnięciu pada.

Wymień co trzeba i dopiero na geometrię/zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie mogłem się powstrzymać

 

kolego to jest jak wróżenie z fusów , jedź na geometrię koszt ok 150 zł ,auto na kanał i będziesz wiedział.

ale jeśli krzywo "idzie" to na bank coś masz pokrzywione. Pewnie to już nie jest dwuślad :mad2:

U mnie geometria kosztuje 1300 zł. Gdyby to był koszt 150 nie zakładał bym postu tylko pojechał do specjalisty. Oglądałem wahacze i nie dostrzegłem aby coś było pogiete, nie twierdzę że nie jest więc po pracy będę robił następne oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie mogłem się powstrzymać

 

kolego to jest jak wróżenie z fusów , jedź na geometrię koszt ok 150 zł ,auto na kanał i będziesz wiedział.

ale jeśli krzywo "idzie" to na bank coś masz pokrzywione. Pewnie to już nie jest dwuślad :mad2:

U mnie geometria kosztuje 1300 zł. Gdyby to był koszt 150 nie zakładał bym postu tylko pojechał do specjalisty. Oglądałem wahacze i nie dostrzegłem aby coś było pogiete, nie twierdzę że nie jest więc po pracy będę robił następne oględziny.

Uwierz prawdopodobnie będą pogięte.

Wyglądają normalnie bo zapewne tylko lekko się skrzywiły.

Może amortyzator chociaż nie ucierpiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile? 1300??? Nie jedz do serwisu BMW, tylko do warsztatu zajmujacego sie geometria.

Sprawdza Ci geometrie, jak bedzie do naciagniecia to naciagna aby weszla w punkty kontrolne a jak nie uda sie, to powiedza Ci co masz do wymiany.

U mnie jezeli dobrze pamietam jest to koszt 80pln od punktu kontrolnego. Czyli 4kola (bo zakladaja 4 glowice pomiarowe) x 80pln.

Generalnie moze nie bedzie tak zle, gdyz BMW jest bardzo czule nawet na minimalne wychylenia poza nominalne wartosci.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Norwegia tania nie jest ale zarobki tez nie naleza do najgorszych :norty: nie wiem tylko czy w NO beda sie bawili w prostowanie predzej beda ci kazali wymienic na nowe

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wahacze nie są wykonane z aluminium :?: jeżeli tak to ja bym ich NIE prostował, naciągał ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka , ja kupilem po ''wypadku'' 320d w kombiaku i niby wszystko z tylem bylo ok ale caaaale tylne sanki tam co jest dyfer i cale zawieszenie musialem wymienic a do tego jedna sruba (jedna z 4rech) co trzyma zawieszenie z reszta auta byla krzywa i robilo to masakryczne znaczenie do ustawienia zbieznosci i to az o 3cm. Wymienilem calosc i srube i jest idealnie (minimalne korekty na warsztacie przy zbieznosci)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką samą sytuacje i taki sam problem w drugi dzień swiąt Bożego narodzenia i choć predkosc byla nie wielka ok 20-30km/h to miałem pęknieta belke z tylu , geometrie do roboty i udrapaną felgę .Do tego błąd 4x4,abs i dsc :cry2: Ale po naprawie nie w ASO za ok 450zł wszystko cacy :) Znajomy tam mechanik co ma e60 mowil ,ze jakies strasznie delikatne to zawieszenie w e92 i ,ze w e60 jest o wiele trwalsze i solidniejsze zawieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego koniecznie daj znac jak rozwiazesz problem bo mialem taka sama sytuacje i jeszcze nie zdjagnozowalem usterki.

Jezeli kolo krzywo stoi moze to byc tez piasta.Mialem tak w poprzedniej bm-ie po uderzeniu przez inne auto w kolo.Wymiana wszystkich wahaczy nie pomogla dopiero po wymianie piasty bylo ok.tak czy inaczej daj znac jak sie sprawa rozwiaze bo na razie nie mam czasu zeby oddac auto do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos byl ciekawy to okazal sie zgiety wahacz i taka jedna sruba ( nie potrafie wytlumaczyc) ale bez zbierznosci sie nie obedzie bo kierownica dalej przekrzywiona. Ale ciagle pozostaje problem trakcji nie dziala. choc kilka dni po uderzeniu wszystko dzialalo po czasie przestala choc troche wariowala bo kolo jechalo krzywo. Myslalem ze po odlaczeniu akumlatora blad zginie lecz tak sie nie stalo i pewnie bez serwisu sie nie obejdzie w celu skasowania bledu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dobrze, że to okazał się tylko zgięty wahacz, bo teraz jak czytałem cały temat od początku to obstawiałem, że może to być niestety cały tylny wózek przestawiony :( . Na szczęście tak się nie stało. A co do DSC, to może też nie działać przez skręconą kierownicę(DSC współpracuje z czujnikiem położenia kierownicy), ale jak ustawisz zbieżność to wszystko powinno działać(nawet bez usuwania błędów kompem). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie geometrii w Auto Fus 220zł - tyle podali mi dzisiaj za sprawdzenie jej przed zakupem auta.

 

To może jakąś chwilową promocję mają albo złą pozycję z cennika Ci podali, bo pytałem o to samo kilka miesięcy temu i w FUSie chcieli ponad 600 zł, w Inchcape zresztą też coś w tych okolicach (minimalnie taniej). Albo jedną rzeczą jest sprawdzenie geometrii, a inną sprawdzenie + korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria u mnie w mieście w serwisach sprawdzenie od 80 - 100zł ( ustawienie o 100 procent droższe ), a w normalnym zakładzie ustawienie max. 150zł.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, pojechałem do znajomego mechanika, blacharza, speca jednym słowem.

Gołym okiem nic nie było widać, próbował też mierzyć odległości porównując z drugą stroną, ale nic to nie dało.

Skończyło się na tym, że poustawiał trochę na śrubach od wahaczy(nie wiem w sumie jak), o dziwo pomogło, później tylko zbieżność i wszystko jest cacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.