Skocz do zawartości

Tylna szyba w E91 sama się otwiera.


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tylnym zamku od szyby jest zamontowana taka listwa , która łączy mechanizm otwierania i kostkę za pomocą taśmy .

Zbiera tam się woda i ta taśma szybko śniedzieje co powoduje takie zwarcia lub gdy jest już zielony nalot na stykach to szyba się nie otwiera .

Rozbierałem to ostatnio i wymieniałem cały mechanizm ( 85 zł. w ASO) . Było trochę rozbierania ale da radę to ogarnąć i nie sądzę ,że świadczy to o wypadkowości auta :mad2:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że psują się powypadkowe złomy, które stanowią 90% sprowadzonych do Polski aut.

 

Mamy w rodzinie MB W211 od początku ( 2005 r. produkcji do dziś ) i do dnia dzisiejszego wymieniamy elementy eksploatacyjne i raz akumulator..

 

A pamiętam jak straszyli że elektryka to padnie w 1 miesiąc :)

 

skoro masz w rodzinie MB W211 to wracaj do tej swojej rodziny

a na poważnie

jak nic nie wnosisz do tematu to chociaż nie rozśmieszaj :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Prawda jest taka że psują się powypadkowe złomy, które stanowią 90% sprowadzonych do Polski aut.

 

Mamy w rodzinie MB W211 od początku ( 2005 r. produkcji do dziś ) i do dnia dzisiejszego wymieniamy elementy eksploatacyjne i raz akumulator..

 

A pamiętam jak straszyli że elektryka to padnie w 1 miesiąc :)

 

skoro masz w rodzinie MB W211 to wracaj do tej swojej rodziny

a na poważnie

jak nic nie wnosisz do tematu to chociaż nie rozśmieszaj :duh:

 

 

Przyganial kociol garnkowi tez piszesz nic nie wnoszace posty wiec nie badz hipokryta i zamilknij.

 

Wracajac do tematu przycisk elwkteomagnetyczny od szyby nie ma nic wspolnego ze zlomami czy autami powypadkowymi. Jest to zuzycie eksploatacyjne czesto wynikajace z czestwgo uzywania szyby. Znam auta ktore od 7 lat maja dalej ori dzialajace zamki i znam i takie ktore po roku ju byly w aso na wymiane.

 

My z rwguly pozbywamy sie problemu kodujac pilot do otwierania tylnej szyby zamiast calej klapy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to kodować ale można również wymienić przycisk . Z autopsji wiem ,że trzeba uważać na tylną szybę aby jej nie zbić przy odkręcaniu śrub i plastikowych podkładek . Dosyć mocno to jest zapieczone i czasem trzeba na gorąco ( lutownicą) roztopić ten oring aby wyszedł cały zamek .

W serwisie ta operacja kosztuje ok. 400 zł i nie dają gwarancji na to ,że szyba nie trzaśnie .

Natomiast zakupiony nowy zamek jest już z tym oringiem i uszczelką do szyby więc tylko podpinamy kostkę i dokręcamy ( oczywiście z wyczuciem aby nie zbić szyby).

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie to samo z ta klapą.Wcześniej już się odzywała i po paru miesiącach mam to samo.Akurat tej szyby nie otwieram prawie wcale a jednak i tak się psuje.

Ratuje się i moge polecić awaryjną metode :mrgreen: tzn...od razu po uruchomieniu silnika trzeba zamknąć auto od środka :cool2: ..

 

Ktoś może potwierdzić jak pozbył się tej usterki..

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony podpowiem, że to nie przycisk wycieraczki jest winien ponieważ sam mam podobny problem. Wymieniłem przycisk na nowy i szyba dalej lubi sie otworzyć, co najlepsze zawsze chwile po odpaleniu silnika. Jeśli ktoś zna prawdziwą przyczynę to proszę o rozwiązanie. dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Właśnie dotknęła mnie ta przypadłość z otwieraniem się szyby. Przeczytałem wasze wypowiedzi i jakoś nie widzę rozwiązania, a skoro wątek się nie rozwija od września to chyba wszyscy sobie jakoś poradzili, więc chciałem zapytać jak?

Jedni piszą o uszkodzonych kabelkach od klapy, inni o przycisku elektromagnetycznym, który mimo wymiany nie rozwiązał problemu, jeszcze inni o kodowaniu pilota, więc ja się pytam o co chodzi tak naprawdę?

W moim przypadku jest bardzo możliwe uszkodzenie tych kabli w gumowej osłonce przy zawiasach klapy, bo nie tak dawno było to rozbierane, gdyż w tej wiązce był zerwany kabel od wzmacniacza antenowego i gubiłem stacje radiowe. Po tej naprawie dużo później jak przyszła zima okazało się że nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Teraz doszło otwieranie się szyby i wydaje się że to wszystko razem tkwi w tej wiązce kabli. Zajrzę tam znowu i dam znać, a wy jak usunęliście problem?

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sam się rozwiązał

jak próbowałem wyczyścić to wypadła sprężynka.

chciałem wymienić na nowy, ale jakoś nie było okazji podjechać do ASO.

tym bardziej, że działa do teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem,od kilku tygodni nie otwiera sie szyba tylna, najpierw probowalem po najlzejszej lini oporu czyli zakodowac kluczyk,

zeby otwieranie szyby bylo z pilota, bylem u znajomego mechanik,ale niestety nie dal rady,wchodzil przez DIS, INPA i nic z tego.

 

Czy ktos wie czasem, czy przycisk otwierania szyby musi byc sprawny aby moc zakodowac go do otwierania z pilota?

Jesli nie da rady z pilota, to musze rozbierac tylna oslone bagaznika,a jest tam problem, gdyz trzymaja jeszcze dwie srubki (torx,blachowkrety) a bez otwarcia tylnej szyby niema mozliwosci ich odkrecenia.

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sprawę w E46 , ułamałem ramię wycieraczki więc je wymieniłem, po tym zaczęła mi się otwierać szyba . Okazało się ,że zbyt mocno skręciłem ramię wycieraczki i co chwila się otwierała , poluzowałem i spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

dziś po wymianie klapy na lci mam podobny problem z otwieraniem szyby w klapie, a dodatkowo nie działa też tylna wycieraczka

 

przed wymianą wszystko było OK

 

założyłem klapę lci z szybą i niestety szyba się nie otwierała i wycieraczka nie działała, wymieniłem więc w klapie szybę wraz z mechanizmem od wyceraczek i zamkiem na tą, którą miałem w mojej klapie przedliftowej i też nie działa otwieranie szyby i wycieraczka

 

gdzie może tkwić problem? sprawdziłem bezpieczniki odpowiadające za zamek przy szybie i wycieraczkę i są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Mam ten sam problem, nie otwiera sie szyba tylna i antena od radia dziala dobrze po otwrciu klapy najpierw probowalem po najlzejszej lini oporu zdemontowalem oslony kabli ale nie dam rady ich przesunąć w górę ale nie dam rady po drugie nie wiem ktore to wiazka ta podwójna po prawej stronie czy pojedyncza po lewej. Proszę o rozpiske jak to naprawić bo próbowałem spoiler zdemontować ale nie dam rady, nie chce plastików połamać. Na pewno są to kable uszkodzone tylko jak to sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.