Skocz do zawartości

325ci zawor disa


rafti

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec panowie dzisiaj wymienilem zawor disa za nowy orginalny ,okazalo sie ze to nie to do sklepu nie moge juz oddac nowego wiec go zatrzymam a stary sprawny oddam za darmo,komus kto potrzebuje,ja mam m54 325ci silnik z 2001r
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja potrzebuje a stary nie klekocze? bo mój jeszcze nie ma duzego luzu na tej łopatce ale juz go słychac troche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprawdziłem i okazuje się ze koncowym numerze u mnie jest xxxxxx805 a u Ciebie xxxxxx806 ile płaciłes za nowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie , ile płaciłeś za nowy? Ja usiłuje odwieść się od zakupu nowego. Stary lekko cyka, jak odłączę mu wtyczkę przestaje być słyszalny więc ... :duh: Sprawdzałem przy wymianie odmy i klapka nie ma luzu ale go słychać. Wymieniać czy nie? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Bax, ja czekam aż będę mógł odstawić auto na parę dni i wymieniam, bo go słyszę już ;)

Ale właśnie - muszę odpiąć go, żeby mieć pewność, żeby nie wyszło jak u rafti...

 

a wiec panowie dzisiaj wymienilem zawor disa za nowy orginalny ,okazalo sie ze to nie to

A dlaczego wymieniałeś i co się okazało, że nawaliło?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale jaki wpływ i na co może mieć ten zawór oprócz niepożądanych efektów dźwiękowych? Wymiana to dwie śrubki i lekka gimnastyka przy wyjmowaniu ale ~600zł dla lepszego samopoczucia....hmm. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie sruby od samego zaworu plus filtr powietrza :D tak [MOD: halo, halo... regulamin...] mnie kosztowalo 600 zl,moj stary nie cykal ,ale ktos na forum pisal ze ten zawor sie zamyka po przekreceniu zaplonu ,mozna to zauwazyc,umnie sie tak nie dzialo wiec pomyslalem ze ta membrana poszla w sina dal,wiec zakupilem,a tu nic zero poprawy,a klopot mam ze slynnym przysiadaniem obrotow,odma wymieniona ,regulator napiecia ,swiece,dolot,teraz zaor disa,i co ,wielkie g......... :mad2:
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja moge go po swoich znizkach załtwic za 540zł ale to i tak duzo za taką częsc choc tanio przy termostacie do Astry3 1,8i za 800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
są chętni tylko jeszcze nie wiedzą ze disa na nich czeka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie sruby od samego zaworu plus filtr powietrza :D tak [bAD] mnie kosztowalo 600 zl,moj stary nie cykal ,ale ktos na forum pisal ze ten zawor sie zamyka po przekreceniu zaplonu ,mozna to zauwazyc,umnie sie tak nie dzialo wiec pomyslalem ze ta membrana poszla w sina dal,wiec zakupilem,a tu nic zero poprawy,a klopot mam ze slynnym przysiadaniem obrotow,odma wymieniona ,regulator napiecia ,swiece,dolot,teraz zaor disa,i co ,wielkie g......... :mad2:

 

 

Witam, tak hehe problem z przysiadaniem obrotow to slynny problem w bmw odma swiece dolot zawor disa wiec na pierwszy plan wymien uszczelki kolektora ssacego proponuje wszyscic jeszcze silniczek krokowy jesli nadal bedzie to samo no to zostala przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek krokowy wyczyszczony,wiec jeszcze te uszczelki,jeszcze slyszalem o mozliwosci takiej ze podgrzewacz wody moze to powodowac jezeli ma jakies przebicia
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec kamil ,wiem ze mamy ten sam typ silnika ,ale pojemnosc jest inna wiec mozliwe jest ze parametry moga sie roznic,tak samo jak kolega z gory ma 3 litrowy silnik to odrazy numer jest inny ,a shake ma taki sam silnik wiec mu go wysle moze jak mu nie pomoze to bedzie uczciwy i ci go przesle.sorry
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.