Skocz do zawartości

316i M40 Remont czy wymiana silnika?


Szymeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie proszę o nieusuwanie tematu, jak jest źle zatytułowany to proszę powiedzieć postaram się lepiej to zrobić, jednak na razie nie przychodzi mi nic lepszego. Do rzeczy..

Od dłuższego czasu borykam się z niepracującym 4-tym cylindrem, na niskich obrotach nie pracuje.Na wyższych zapewne tak ( wg osiągów ok jest).

Obstawiałem na świece, przewody, kopułkę, palec, czujnik ten co jest na czwartym przewodzie. Świece nowe NGK, przewody także, jednak palec i kopułka używane ale w ok stanie wg mnie...Niby różnica w jeździe jest jakaś, lepiej na obroty wkręca się, lepiej przyśpiesza, na każdym biegu ( próbowałem do 3 biegu tylko) idzie do odciny a wcześniej nie dało się uzyskać na 3 biegu. No ale na wolnych obrotach chodzi tak jak przedtem...

Wczoraj przy odpalonym silniku wyjmowałem czapeczkę z kopułki z czwartego cylindra i żadnej reakcji nie ma, nawet prąd mnie nie kopnął.. a z tego co wiem to powinno popieścić mnie. Np z drugiego cylindra jak wyjmowałem to jak dyskoteka iskrzyło... dziwne wg mnie bo gdyby silnik się kończył zwłaszcza słaba kompresja byłaby na czwartym cylindrze to i tak powinien prąd dochodzić.. kompresja na nim wyniosła 9 bara, ale nieudolnie było mierzone. Nie mieli na warsztacie końcówki....

 

Daję film, który przedstawia ... zresztą sami usłyszycie. http://www.youtube.com/watch?v=vTuDzEDIK7Q

 

I to mnie dobiło, bo silnik w największe mrozy odpala od razu. Na osiągi nie narzekam zbiera się naprawdę dobrze, kolega ma również 1.6 i go obcykam pod każdym względem...

Rozmawiałem z BIZONEM i wg niego nieopłacalne jest remontowanie tego silnika..

Jak jest wg was? może poradzicie coś z tym problemem?

 

Na razie rozmyślam o swapie ale jak to jest? To jest silnik 1.6 M40 i czy jakbym chciał założyć 1.6 m43 to musiałbym wymieniać przepływomierz, kompa i wiązkę instalacji? przecież one niczym się nie różnią oprócz rozrządem..

Jeżeli chciałbym na 1.8 115 konny to musiałbym mocowania silnika wymieniać czy też tylko kompa przepływke instalacje?

Czy po prostu założyć znowu 1.6 M40 i jeździć do puki ten się kompletnie nie rozwali? Czy też opchnąć komuś całą beemkę...

Głowa już mi pęka od tego myślenia, Kolega Bizon namawia mnie na swap na wyremontowane 2.0 ale ja jednak nie dysponuję takimi pieniędzmi.. dopiero 3 klasa technikum, szkoła ogranicza strasznie wiec moje zarobki dorywcze ledwo starczają na zatankowanie :)

 

_________

Poprawiłem tytuł. Proszę zapoznać się z tym: viewtopic.php?f=68&t=120678 . Następnym razem będzie ostrzeżenie. /mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dorwać skądś wtryskiwacz. Na wysokich obrotach potrzebuje wiekszą dawke paliwa i jakos troche benzyny do garka nalezi a przy niskich niestety ale może benzyna sie nie "przebieć". U mojego szwagra w vectrze A miał wtryski poprzytykane. wymienił je i po sprawie.

Jak chcesz to mam do sprzedania wtrysk i całą listwe wtryskowąi z rozbiorki starego silnika 1.8 M40 115 KM. Teoretycznie powinny być dobre :P

Edytowane przez Yoyo91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile wiadomo z kopułki powinna bić iskra jak wyciagam w trakcie czapeczke. Kupiłem własnie uzywaną kopułke i palec to roznica minimalna w jezdzie jest.

 

Miałem mazde mx-3 ale stwierdziłem ze to nie dla mnie samochód, a że od dawna podobała mi sie e36 wiec stąd ten zakup. Kurcze, to dzieje sie od zakupu czyli września zrobiłem juz 20tyś km i bez żadnej awarii nie było z tym, ale mnie to wkurza ja musze miec dobre wszystko..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

 

1 Kup kupon na lotto i traf przynajmniej piątkę

2 Kup 2.8, wyremontuj i wstaw lub zezłomuj co masz i kup coś lepszego

 

enjoy ! :)

 

Inteligentny to Ty jesteś nie ma co.

Przyjdzie taki czas że Ty tez bedziesz mieć problem a wtedy mi bedzie do smiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień przewód od świec bo może jest przełamany jak prądu nie ma . Ewentualnie jak masz możliwość (troszkę kasyto kupić nową kopułkę , palec i komplet przewodów, ale to już parę setek. Przewody 160- 180 palec i kopółka http://allegro.pl/kopulka-palec-bmw-e30-e36-316-318-m40-i2159146753.html Głupio ,że zamiast pomagać sobie to wyśmiewa się jeden z drugiego. A potem takie opinie o kierowcach bmw. Edytowane przez kajjman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentny to Ty jesteś nie ma co.

Przyjdzie taki czas że Ty tez bedziesz mieć problem a wtedy mi bedzie do smiechu.

 

ja przynajmniej kupilem auto, na utrzymanie ktorego mnie stac :|

 

zapewne oczekiwales bardziej INTELIGENTNEJ porady, zatem prosze:

 

pojdz do pracy w ktorej zarobisz na utrzymanie auta, lub pozbadz sie problemu i sprzedaj auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku o czym ty mi tu jarmolisz? utrzymanie a naprawa to dwie osobne i rózcze rzeczy.

Stać mnie na utrzymanie, paliwo, oleje, OC , przegląd. I nie to że biorę od mamusi tylko sam zarabiam na to. Jeżeli doszło do takiego wydatku to połowa forum miałoby ten sam problem i tu nie chodzi o wiek akurat. Cieżko jest nawet mając prace stałą wydać 2500zł o tako na samochód. Jakby nie bylo zarobki +/- 1500zł w polsce (utrzymanie mieszkania 1000zł ) wiec nie gadaj mi tu że taki bogacz z Ciebie, chyba że masz tatusia bogatego i ci sponsoruje. Ja tak dobrze nie mam i staram się robić tanio a dobrze nie rezygnując z pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale offtop robisz, najpierw piszesz ze ledwo na zatankowanie starcza, a teraz jakis wywod o tym ze auto sie zepsulo, a przeciez nie jest to nowka sztuka i bylo to do przewidzenia ze trzeba bedzie dolozyc, jakbys zajrzal na to forum przed zakupem to bys sie dowiedzial ze wiekszosc e36 jest dzis w stanie taki, ze czesto trzeba do auta dolozyc tyle za ile sie je kupilo

 

jeszcze dlugo moznaby sie tu rozwodzic nad ta sytuacja ale zwyczajnie szkoda czasu, nic nie poradzimy ana to ze na paliwo ledwo starcza o naprawie nie wspominajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe to, że się zepsuło tylko chciałbym żeby chodziło idealnie. Zrobiłem od zakupu 20tyś km bez najmniejszej awarii (odpukać) wiec nie jest źle a że chcę doprowadzić do ideału to z pasji, z czasem tak się stanie. Na forum byłem od dawien dawna , to jest moja 3 beemka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się kupuje bmw w cenie złomu to nie ma się co dziwić ja dałem ogłoszenie w dziale samochody że chce sprzedać swoje bmw e36 coupe i o dziwo ktoś się odezwał i zaproponowałem cenę 8.5ys za dobre auto to od razu dostałem odpowiedź że szuka czegoś tańszego.Jeżeli szuka się dobrego bmw to za cenę złomu można kupić sobie tylko problem. Odbiegłem trochę od tematu ale wkurzają,mnie ludzie którzy szukaj dobrych aut i myślą że ktoś odda za pół darmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto na warsztacie.

 

I tak na 100% nie chodzi 4ty cylinder. Iskra jest czyli kopułka przewody ok. Kompresja 10.5 wyszło. Czyli ok. Ale świeca sucha. I być może mamy przyczynę. Mają zmienić listwę wtryskiwaczy.

 

Jezeli nic nie pomoze ale na 90% to to bo benzyny nie poddaje. Ale może być jeszcze wytarty wałek rozrządu ta krzywka. a jak nie to na kompa.

Wiele bedzie mnie taka impreza kosztować? chodzi o listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentny to Ty jesteś nie ma co.

Przyjdzie taki czas że Ty tez bedziesz mieć problem a wtedy mi bedzie do smiechu.

 

ja przynajmniej kupilem auto, na utrzymanie ktorego mnie stac :|

 

zapewne oczekiwales bardziej INTELIGENTNEJ porady, zatem prosze:

 

pojdz do pracy w ktorej zarobisz na utrzymanie auta, lub pozbadz sie problemu i sprzedaj auto

 

 

Chłopaki, nie bijcie piany bez sensu.

W/g mnie zakup naszego niemieckiego auta (nawet bardzo starego) jest i tak lepszą opcją niż np. AR 156 (którą kiedyś miałem).

Warto inwestować w nasze auta, bo na pewno nie tracą na wartości tak jak inne (nie nasze niemieckie).

No i nie oszukujmy się, części do e36 są tańsze niż do Omega B, więc nie ma o czym gadać.

Naprawiać, lać i jeździć.

Szymeek - wymień wreszcie ten wtryskiwacz, Reaper89 - ciesz się, że Ci się nic jeszcze nie popsuło, ale zmartwię Ciebie - e36 to nie jest nowe auto i na pewno coś się zepsuje.

 

pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.