Skocz do zawartości

skrzynia ASB GM porada potrzebna


Danek24

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wiem, że było sporo o oleju w skrzyniach produkcji GM, ale chce dokonać wymiany i mam mętlik w głowie co zalać. Zwracam się więc jeszcze raz co konkretnie mam do siebie zalać. Auto z 2002 roku 3,0d wieć skrzynia GM. Przebieg 230 tys km. Jaki olej mam wlać by skrzynia pojeżdziłą jeszcze. Proszę konkretną nazwę i producenta oleju, oraz jaki tam jest filtr. Najmilej widziane jakieś linki z filtrami sprawdzone i polecane. Bardzo dziękuję z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia chodzi to nic nie kombinuj. Ostatnio trafiają mi się same przypadki padniętych skrzynii biegów, bo ktoś kilka dni wcześniej (lub tego samego dnia) olej zmienił.

Szczerze jak masz taki przebieg to nic nie ruszaj, bo możesz bogosu sobie narobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia śmiga jak narazie bardzo dobrze. Chciałem tylko profilaktycznie wymienić olej, by wydłużyć jej życie. Teraz to już sam nie wiem. Faktycznie słyszałem kilka razy o uwaleniu skrzyni po wymianie oleju. Jedni mówią tak inni tak. A ja stoję przed wyborem i nie wiem, co mam zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób ze skrzynią i tak będzie dobrze. A jak ci padnie lub będzie się sypała towtedy będziesz się martwił. Nie szukaj sobie niepotrzebnych kosztów.

kolego pitong, jak słyszałem na naprawę skrzyni wydałeś parę tysi, czy wymieniasz w niej teraz olej, czy czekasz z wymianą aż do naprawy skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecano mi zmianę oleju co 40-50 tyś km. Jestem dopiero koło 40tyś km po naprawie i tak się właśnie zastanawiam... W wolnej chwili kiedyś może podjadę, ale jak nie podjadę to myślę że też nic się nie stanie. Olej w skrzyni ma troche inne zadanie i żywotność niż olej w silniku...

Szczerze to jeśli teraz miałbym zmieniać olej to na pewno bym go nie zmieniał!

Znajomy w poprzednim tygodniu zmienił w Mercedesie S420 i wczoraj był u mnie, bo biegi mu zrzuca, przeciąga... A wcześniej było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, ze w Twoim wypadku należy wymieniać olej, skrzynia jest sprawna i systematyczną wymianą przedłużysz jej żywotność, skrzynia kolegi z s420 nie wiadomo jaką ma historię, jaki przebieg, czy ktoś kiedykolwiek zmieniał w niej olej, niektórzy traktują wymianę oleju jako formę naprawy skrzyni, ja wymieniałem 1 raz w skrzyni GM przy 245kkm ( przebieg oryg., nie skręcony np. z 800kkm), zużyty olej był czysty, niewiele opiłków, dlatego zdecydowałem się na wlanie świeżego, teraz ma 280 kkm i skrzynia nadal chodzi idealnie, w wypadku gdybym stwierdził bałagan w skrzyni ( przepalony, czarny, śmierdzący olej, dużo szlamu i opiłków), to wymieniłbym tylko filtr, a stary olej wlałbym spowrotem, no może można by było go jakoś wcześniej przefitrować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto miało ponad 300tyś przebiegu jak wmieniałem olej i był właśnie ciemny... Po zalaniu świeżym olejem ujechałem 20km i skrzynia się zablokowała (posypały się koszyczki czy coś tam), że nawet na lawetę nie szło wjechać, bo wszystkie koła zablokowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem na temat wymiany w mojej x5. Teraz powiem szczerze to nie wiem jak z tą wymianą. Olej rzeczywiście był brunatnego koloru i nadawał się do wymiany. ALE PO wymianie,gdzie wcześniej nie zauważyłem tak natarczywego ''kangurka'', zaczął częściej brykać. Dylemat, trzeba było zostawić? A jak długo bym pojeździł na starym, a ile pojeżdżę na tym? Panowie, co ma być to będzie! To,że ktoś ma AC i OC to nie znaczy, że nie będzie miał wypadku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą dedukcji i zdrowego rozsądku chyba zrobię tak, że spuszczę olej z ASB oblukam jak wygląda pachnie itd zdejmę miskę, sprawdzę co słychać na jej dnie i dokonam wymiany filtra oleju. A po ocenie oleju (jego stanu) zdecyduję czy zalać go spowrotem, czy zalać nowy olej. Chciałbym też zrobić delikatny program w aucie tzn tak na jakieś 220KM, dlatego też chciałem przejrzeć moją GM przed ewentualną awarią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą dedukcji i zdrowego rozsądku chyba zrobię tak, że spuszczę olej z ASB oblukam jak wygląda pachnie itd zdejmę miskę, sprawdzę co słychać na jej dnie i dokonam wymiany filtra oleju. A po ocenie oleju (jego stanu) zdecyduję czy zalać go spowrotem, czy zalać nowy olej. Chciałbym też zrobić delikatny program w aucie tzn tak na jakieś 220KM, dlatego też chciałem przejrzeć moją GM przed ewentualną awarią.

Chcesz wymienić filtr i zalać tym samym olejem???? Wybacz ale bez względu jaki będzie wynik twojego "oblukania" to raczej pomysł mierny :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu wymieniać czy nie wymieniać olej? Sam już nie wiem. Auto ma nalatane 225 tys km i napewno nie był wcześniej wymieniany olej w ASB. To jest mój trzeci egzemplaż BMW z automatem. W poprezdnich autach olej wymieniałem. Zawsze było ok tzn napewno nie gorzej, może minimalnie lepiej. Tamte dwie skrzynie były firmy ZF. GM jak dotychczas nie miałem i nie wiem jak one reagują na wymiany oleju po kilkunasto letniej eksploatacji na jednym oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma zawisnac nie utonie... watpie by wymiana oleju dobra skrzynie popsula a zepsuta naprawila...

Wierze natomiast ze moze utrzymac stan posredni dluzej. Nic nie ma wiecznych parametrow pracy ani plyn chlodniczy ani plyn hamulcowy ani oleje.

Ciekawe ze w skrzyni oleju sie nie zmienia a w reduktorze 4x4 jak najbardziej i jeszcze sie tego sterownik dopomina!

 

Ja u siebie zmienilem olej i jest normlanie a byl czarnuch.

Co do padu po zmianie oleju, to ile by ujechala bez jego wymianym na zuzytym?

Skoro nowy olej zgodny ze specyfikacja zabija skrzynie znaczy jej koniec i tak byl juz bliski, chyba logiczne.

5kkm wiecej nic nie zmienia koszt i tak posniesiesz, a nikt nie zmienia oleju w aucie na sprzedaz co?

 

Pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz naprawiać czy remontować. Jest wiele elementów które możesz naprawić, zregenerować, zastąpić uzywanymi (z rozsypanych skrzyń) lub zastąpić nowymi. Jak masz średnie pojęcie o mechanice to pewnie i sam byś naprawił przy pomocy jakiegoś poradnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od umiejetnosci i checi samego siebie,ja w audi sam zrobilem skrzynie z 3 popsutych..

Słuchaj, gdy rozbierasz skrzynię to widać w jakiś sposób co padnięte, czy wymieniasz na ślepo. Może miałeś objaw kangurka i to zwalczyłeś? Czy może w Audi tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od umiejetnosci i checi samego siebie,ja w audi sam zrobilem skrzynie z 3 popsutych..

Słuchaj, gdy rozbierasz skrzynię to widać w jakiś sposób co padnięte, czy wymieniasz na ślepo. Może miałeś objaw kangurka i to zwalczyłeś? Czy może w Audi tego nie było.

Nie kupilem auto za smieszna kase juz z popsuta skrzynia jezdzil bez oslony skrzyni i kamien rozwalil miske i tak pozbyl sie oleju az skrzynia sie spalila bez smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie a co powiecie na szarpanie w skrzyni GM, Wymienilem olej i filtry skasowalem bledy ale jest to samo na zimnej skrzyni wszystko ladnie gra ale jak sie zagrzeje zaczyna szarpac tz. jede 100km/h i lekko dodaje gazu i przy 1500rpm zaczyna przyspieszac i szarpac dopiero gdy wcisne gaz w podloge zbija biego w dol i idzie ladnie. Skrzynia ma przejechane 50tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.