Skocz do zawartości

E34 520 24V problem z pompką paliwa


andrzejrock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem wczoraj wracając z zakupów auto zgasło. Chwili zapalił na gazie bo ciepły (sekwencja). Dzisiaj rano próbując zapalić tylko kręci nie włącza się pompka paliwa wyjąłem ją i podłączyłem do akumulatora bezpośrednio i brzęczy i ciągnie więc sprawna podłączając do kostki nie działa. Gdzie mógł zniknąć prąd czy jest jakiś bezpiecznik czy moduł który za to dopowiada. A na gazie zimnego nie potrafię odpalić. BMW 1991 520 24V 150 KM. Proszę o pomoc. można także pisać na pocztę andrzejrock@interia.pl :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak podłączysz pompkę do kostki to masz na niej prąd podczas kręcenia,czy nie?. Bo jak masz wtedy prąd to pompka może Ci się przywieszać.

U mnie kolor przekaźnika jest biały.

Edytowane przez MarcinPioneer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem bezpośrednio pompkę do akumulatora i chodzi ok burczy. do kostki cisza. sprawdziłem pomarańczowy przekaźnik z prawej tam gdzie komp czyli pierwszy , potem mam niebieski i biały (biały od strony silnika). To który może odpowiadać za pomę paliwa. Pomocy auto stoi a elektrycy zaraz chcą kupe kasy za dzieńdobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motronic bezpośrednio włącza przekaźnik mieszczący się w e-box (po prawej gdzie komp) a ten zapodaje napięcie na bezpiecznik 23 a z niego już bezpośrednio do kostki przed pompą.Sprawdź czy jest napięcie na bezpieczniku 23.Jeśli nie ma to do sprawdzenia przekaźnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na gazie chodzila to pewnie iskra jest. Byla proba zdjecia/zwrcia klem, zeby zrestowac komputer?

 

btw. w takim przypadku tez mozna odpalic samochod od razu na gazie. W wiekszosci instalcji wystraczy wcisnac przycisk od przelaczania gaz/pb przed przekreceniem kluczyka i tak odpalac. Jednak grozi to zamarznieciem reduktora a nawet uszkodzeniem instalcji, gdy silnik jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie auto działa okazało się że pompa paliwa raz działa potem 100 razy nie działa. Jak testowałem na krótko to ok a w baku nie. Kupiłem nową ze sklemu za 140 zł i działa jak ta lala. dziękuję za rady. Można na was liczyć :) :) jeszcze raz DZIĘKI !!! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.