Skocz do zawartości

320d nowy termostat - mala poprawa


sampras

Rekomendowane odpowiedzi

Włączając test 7.0 temperatura dochodzila mi do max 80 stopni jednak na tym poziomie zostawala w czasie jazdy po miescie i nie za szybkiej na trasie. Postanowilem wymienic termostat aby autko szybciej sie nagrzewalo i lapalo odpowiednia temperature.

Po wymianie termostatu odczulem minimalna poprawe:

Autko nagrzewa sie ciut szybciej

Na tescie 7.0 temperatura dochodzi do max 85 stopni jednak plywa sobie miedzy 80 a 85...

Wczoraj jechalem na autostradzie z predkosciami 140-160 i nagle zauwazylem ze wskazowka odchyla sie minimalnie w "zimna" strone. Wchodze w test 7.0 a tam 68 stopni :shock:

Termostat nowy, uklad niby odpowietrzony, ogrzewanie grzeje dobrze.

Nie wiem jak zaluzje, ale to chyba nie ma az takiego wplywu?

Czy mozliwe ze mam zle odpowietrzny uklad???

Edytowane przez sampras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegów wyżej...u mnie po wymianie dużego termostatu prawie wcale nie zaobserwowałem szybszego nagrzewania się silnika i utrzymywania jego temperatury...max do 70 stopni się grzał...gdy wymieniłem termostat egr wszystko jak ręką odjął..temperatura trzyma się na 90 stopniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam Euro 3 i mam termostat EGR. To nie jest zależne, w zależności od tego jakie auto ma wyposażenie i z której fabryki wychodzi to ma termostat EGR lub go niema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam termostatu EGR, gdbym go mial to od jego wymiany bym zaczal, bo troche tematow naczytalem.

Czyli odpowietrzenie nie ma tu nic do rzeczy?

Wskazowka normalnie lapie pion, jedynie jak pisalem podczas szybkiej jazdy na autostradzie <150km/h wskazowka troche pochyla sie w strone "zimna" - tak ze 3 mm w lewo od pinu. Temp na zewnatrz byla -5 stopni ale moim zdaniem nie powinno miec to zadnego znaczenia.

Max temp jaki zaobserwowalem podczas jazdy to 86 stopni ale to bylo tylko na moment, normalnie waha sie od 80 do 85 i tak sobie plywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslone pod silnikiem mam cala kompletna, akurat z ta zaluzja to nie wiem. Widac ja bez zdejmowania oslon? Ale mysle ze ta zaluzja nie powinna miec az takiego wplywu przy sprawnym termostacie. Aha, zakupiony tersmostat to Febi.

Juz sam nie wiem czy po wymianie termostatu auto rozgrzewa sie szybciej, moze to takie moje subiektywne odczucie, jedyna roznica jaka zaobserwowalem to to ze czasem pojawi mi sie 85 stopni podczas nie za szybkiej jazdy, ale jak pisalem predzej - ta temperaturra "plywa" miedzy 80 a 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy dobry masz ten termostat. Wszędzie co czytalem to żeby zakładać taki jak idzie na pierwszy montaż bo zamienniki nie chcą działać. Firma BEHR.

 

No widac widać żaluzje, za chłodnicą, a przed paskami klinowymi na silniku. One powinny być zamknięte zawsze i otwierają sie tylko jak silnik ma za ciepło.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to radzisz zebym wyjal ten termostat i reklamowal?

Juz sam nie wiem co robic, nie mam starego termostatu zeby go zalozyc :(

Kolega wyzej pisze ze tez nie ma termostatu EGR i ma chyba podobny roblem.

Wiec moze przyczyna tkwi gdzie indziej?

Ciagle mysle o tym odpowietrzeniu... chyba ze nie ma czegos takiego jak nie do konca odpowietrzony uklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.