Skocz do zawartości

320d maska silnika


togos20

Rekomendowane odpowiedzi

chlopcy i dziewczynki uwazajcie zamykajac klape silnika, zawsze sie upewnijcie czy maska jest domknieta. Mnie dzis spotkała niemila niespodzianka a mianowicie otwarcie przy predkosci ok 100km/h z wrazenie nie wiem ile dokladnie bylo mozliwe ze wiecej, jestem zalamany... maska, silowniki, i szyba do wymiany z dachem moze da sie cos zrobic, tragedia.. moze ktos ma namiary na wyzej wymienione elementy? dodam ze sedan przed lift
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kilka razy zdarzyło mi się jechać z niedomkniętą maską i nic się nie stało - przecież jest zabezpieczenie.

Ja tak samo miałem i nigdy nic się nie stało nawet przy mijaniu się z tirem , a podmuch był naprawdę mocny , jak wysiadłem i zobaczyłem ze macha odstaje to aż mi się gorąco zrobiło . Wkleisz fote dla przestrogi ????????????? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wam cos powiem - to nawet nie jest kwestia zabezpieczenia

nie tak dawno temu robilem dluga trase w sniegu i mrozie - wiecie jak to wyglada - caly przod auta zaj***y lodem

w domu otwieralem maske i na szczescie zauwazylem, ze przez ten syf nie do konca wracaja sie te druty, co blokuja rygle maski w otworach

w efekcie maska niby sie zamykala, ale nie do konca tak, jak powinna - mysle ze gdybym tego nie zauwazyl, to szanse na podobna przygode duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często się to zdarza, zabezpieczenia niby są ale przy większych prędkościach naprawdę duża siła działa na maskę od spodu (nie ta aerodynamika co inż. obmyślili). Nic kolego Ci nie pozostało jak naprawiać, ja na Twoim miejscu brałbym oryginały choćby używki.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie wiecie co sie dzieje jak przy 100km/h wystawi sie rękę za szybę , wiec łatwo jest sobie wyobrazić jaka siła działa na powierzchnię maski przy tej prędkości . Nic dziwnego że zabezpieczenie mogło puścić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciąg dalszy moje problemu to zatrzaśnięta maska, nowa maska, prawdopodobnie źle zamocowałem te bolce ze sprężynami które znajdują się na masce w wyniku czego maska zatrzasnęła się na jednym z nich. w żaden sposób nie mogę otworzyć klapy. ciągając za linkę w kabinie żadnej reakcji (rozparzam możliwość zerwania linki ale to w małych procentach), nerki mam zdjęte ale tam nie ma żadnego podejścia żeby cokolwiek zrobić. Mozę miał ktoś podobny problem, poradźcie panowie:/

 

ktoś tam chciał to wrzucam jak wyglądała moja maska po zdarzeniu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eeab7d293b7e6e0e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobny problem z otwarciem maski. Wyciągnąłem nerki (bez ich uszkodzenia się niestety nie da) i odkręciłem bolce które wchodzą w zamki. Jest to dość mozolna robota i trzeba sobie dorobić kluczyk ale da rade.

 

Jeśli masz zaklinowany zamek to przecinanie linki nic nie da.

 

Dodam tylko że mam sedana po licie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie klucza poniżej. Trzeba wziąć Torx T30, zeszlifować mu trochę końcówkę i nabić na klucz oczkowy nr 6 tak żeby ciasno siedział. U mnie największa masakra była ze śrubą która jest głębiej przy prawym bolcu ( patrząc od przodu auta). Najpierw klucz wciskałem między zwoje sprężyny, potem podnosiłem lekko do góry żeby torx wszedł w rowki i potem obrót. Odkręcenie tej śruby zajęło mi ok 30 min.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/835/img3796l.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.