Skocz do zawartości

525d problem z kokpitem,deska rozdzielczą???


mateuszz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

A wiec wczoraj wszystko śmigało elegancko dzisiaj odpalam srebrzanka, a tu mi świeci asc abs prędkościomierz ani drgnie to samo spalanie momentowe na elektronicznym zegarze również nie nalicza mi km, obrotomierz i wskaźnik ciepła i paliwa działa.

Co może być przyczyna tego? może mróz?bezpieczniki? auto stało na dworze..

Może ktoś miał cos podobnego? albo ktoś byc może wie o co cho?

 

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% czujnik ABS tylne lewe koło.

PS. wystrzegaj się zamienników :)

I jak byś zamawiał np. na allegro pamiętaj, że są 2 rodzaje różnią się kolorem(są szare i niebieskie) ty powinieneś miec chyba niebieski ale miej to na uwadze.


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kurde kup ori.VDO Siemens będziesz miał pewność że się nie spsuje.Cena nie dużo większa ale masz pewność.

Tyle się pisze o tym,a i tak każdy swoje.Bo może,a może,jednak może............ za oszczędzę 30 zł.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez szkoda bylo wydac 300zl na nowy czujnik,a wlasciwie to nawet nie mialem tyle wolnej gotowki,wiec kupilem na alledrogo uzywke za 30zl (oczywiscie oryginal SIEMENS) i przy okazji do tego kilka innych piardow za jedna wysylka.Juz ponad miesiac dziala jak nalezy:))))

A tak na marginesie,to jezeli auto masz powyzej 98r czyli niebieskie czujniki to rowniez przy awarii sterownika wystpuja identyczne objawy a INPA czy inny tester tez zdiagnozuje ustrke jako czujnik ABS tylnego lewego kola.Poczytaj inne tematy dotyczace ABSu,bo jest ich naprawde sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu was zaskoczę, bo skrupulatnie czytałem wszystkie posty na tan temat, jednak nie było dostępnych siemensa w mojej mieścinie, a cena nie gra roli.

a gdybym zamówił na allegro, to jak się zepsuje baw się w wysyłkę i reklamację, a tak pójdę do sklepu i wymienia mi na gwarancji;)

jednakże kiedy tan da ciała;p to wymienię go wtedy na simensa, tak się umówiłem z mechanikiem.

 

a co do używanych części to mam zaufanego człowieka który sprowadza całe e39 i sprzedaje na części wiec nie ma problemu z używanymi częściami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam,prawie rok temu jak mechanik uszkodził czujnik przy wymianie łożyska i kupiłem pierwszy lepszy dostępny febi za 295 zł i wszystko gra kto powiedział że zamiennik musi być do d... założę się że gdybym kupił chiński też by wszystko grało a myślicie że te siemensy gdzie są produkowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam boscha za 150 zł i złego słowa nie powiem na niego , więc nie wiem czym jego jakość odbiega od innych .

A ten za 295 zł to sie nie dziwie że działa dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podobno im nowsze e39, tym bardziej wyczulone na "jakość" czujników.

Pierwsze podobno bez większych problemów chodzą na zamiennikach, a ostatnie roczniki wymagają praktycznie oryginału.

Podobno sterowniki ABS są inne, i takie jaja wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.