Skocz do zawartości

Zamarźnięte auto :)


hornet17

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

zamarzło mi auto... w nocy bylo ok -30 C, wiec w sumie nie ma się czemu dziwić. Przed ostatnim wyłączeniem silnika dopełniłem bak na orlenie tankując ON VERVA (35l) + preparat ułatwiający rozruch silnika (wg producenta do -30). Niestety rano silnik nie chciał się uruchomić :( Nie mam dostępu do garażu... godzinę temu włożyłem pod maskę farelkę :) żeby podnieść temp w komorze silnika.

Bawić się jeszcze w jakieś "domowe sposoby" czy od razu zamawiać lawetę i szukać najbliższego ciepłego miejsca gdzie mogę auto przenocować?

Pozdrawiam!

R.

 

Ps. X5 3.0d 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego jakie dokładnie były rano objawy? Czy w ogóle żadnej reakcji po przekręceniu kluczyka, czy może dopiero po chwili kręcenia bateria umarła czy jak... U mnie było dziś w nocy -32 i odpalił od strzała, wcześniej włączyłem webasto na 10 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik kręcił, ale nie mógł zaskoczyć... czyli paliwo. Zobaczę jeszcze jutro, przez noc podładuje akumulator, rano pogrzeję farelką i zobaczymy, jeżeli załapie to po sprawie, jeżeli nie to laweta ;)

 

Co webasto to webasto... :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik kręcił, ale nie mógł zaskoczyć... czyli paliwo. Zobaczę jeszcze jutro, przez noc podładuje akumulator, rano pogrzeję farelką i zobaczymy, jeżeli załapie to po sprawie, jeżeli nie to laweta ;)

 

Co webasto to webasto... :)

 

Pozdr.

A co kolego nie masz w swoim webasta kazde 3.0d mialo to na wyposazeniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie startuje ponizej 5C,a jesli zrobisz sobie to programem przekodujesz to nawet przed odpaleniem.

I oczywiscie jeszcz byla funkcja zdalnego sterowania z specjalnego pilota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie startuje ponizej 5C,a jesli zrobisz sobie to programem przekodujesz to nawet przed odpaleniem.

I oczywiscie jeszcz byla funkcja zdalnego sterowania z specjalnego pilota..

Można też ustawiać grzanie na konkretną godzinę o ile masz taki model webasto. Np. wiesz że codziennie wyruszasz do pracy o 7.30 to nastawiasz na 7.15 i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych mrozach owszem webasto pomaga ale czasem 30 minut pracy podgrzeje silnik tylko że konkretnie wyładuje aku. Jeszcze jak nie grzeją wszystie świece to i tak może być ciężko z odpaleniem, jak świece "palą" wszystkie to faktycznie nie ma mrozu żeby nie odpalił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest problem z odpaleniem, włączyć można webasto (będzie pracowało 30 minut)

czyli mozna to odpalać bez jakiegoś przeprogramowania?

jak? nie wiem/ przekręcić kluczyk, poczekać aż samo webasto zastartuje?

Wspomniałem mam ubogie E53 z 2002r

sory za prostackie pytania ale nie mam o tych mozliwościach zadnego pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie webasto chodzi 1,5 godziny i auto odpala jak szalone. Akumulator mam nowy, Bosch S80. Inne przetestowałem w ciągu ostatnich 6-miesięcy i badziewia! To jedyny słuszny aku!!!

Ubogie webasto możesz wystartować dołożeniem telestartu. Użytkownik M-ka będzie wiedział co i jak. Masz navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak jest w X5 ale u mnie nie dogrzewa webasto silnika jedynia nagrzewa kabinę może ktoś wie co trzeba przestawić aby ogrzewało silnik.Pozdrawiam

 

To raczej niemożliwe żeby tylko grzało kabinę,po czym stwierdzasz że silnik nie jest nagrzany? Najlepiej otworzyć maskę i przyłożyć rękę do silnika bo przecież po pracy samego webasta wskazówka od temperatury nie idzie w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też chyba rozważę montaż webasta albo przynajmniej grzałki elektrycznej... moje auto zostało w końcu przetransportowane lawetą (PZU AutoCasco) do ciepłego garażu gdzie postało 1 - 1,5h i odpaliło za pierwszym strzałem ;)

Wniosek: już nigdy zimą nie zaleję paliwa na Orlenie... przynajmniej na tej stacji w Zakopanem ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto to raczej masz, trzeba tylko je zaprogramować do ogrzewania.

 

Witam,

Czy jesteście pewni że wystarczy tylko przeprogramować ? W moim było jedynie podgrzewanie silnika a ponieważ było na gwarancji w serwisie ,,dołożyli" mi tą opcję ale przy okazji wymienili cały panel od klimatronika (stary oddali) i przewody od chłodzenia silnika (na całosc mam FV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto to raczej masz, trzeba tylko je zaprogramować do ogrzewania.

 

Witam,

Czy jesteście pewni że wystarczy tylko przeprogramować ? W moim było jedynie podgrzewanie silnika a ponieważ było na gwarancji w serwisie ,,dołożyli" mi tą opcję ale przy okazji wymienili cały panel od klimatronika (stary oddali) i przewody od chłodzenia silnika (na całosc mam FV).

 

Witaj,

czy możesz sprawdzić jakie pozycje widnieją na fakturze wraz z numerami fabrycznymi podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wystarczy ci odpalanie o ustalonej porze lub z przycisku to wystarczy przeprogramować. Uruchamianie z pilota wymaga dołożenia modułu.

 

Pilota nie mam więc coś nie tak..

Wieczorem napiszę co dołożyli.

 

Kolego miałes automatyczna klime od poczatku, czy manualną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.