Skocz do zawartości

Problem przy wciśniętym pedale hamulca.


bastan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem i za bardzo nie wiem jak go Wam opisać ale spróbuje :lol:

No więc jadę sobie spokojnie, dojeżdżam do skrzyżowania i naciskam hamulec. Auto płynnie hamuje. Stoje trzymając nogę na hamulcu. Wytężam :mrgreen: słuch i słyszę malutkie, narastające bardzo cichebuczenie. Buczenie narasta i cichnie na chwilę. W tym momencie czuję delikatne puknięcie (pyknięcie) na pedale hamulca. Po pyknięciu cichuteńkie buczenie pojawia się znowu, narasta i pyknięcie. Dziwne co nie????

Ensteinem nie jestem ale zdaje sobie sprawę, że pewnie coś z pompą hamulcową. Płynu nie ubywa.

Przyznam się, że wkurza mnie to coraz bardziej. :mad2:

Miał ktoś coś podobnego???

Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe raczej bym wykluczył, jeżeli serwo to kiedy wciskasz pedał chamulca powinny zmieniać się obroty silnika (nierówna praca)

zasysa wtedy lewe powietrze. Wpoczątkowej fazie usterki oroty silnika tylko troszke spadają, odnośnie ABS niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Spróbuje odłączyć ABS i zobacze.

Muszę jednak napisać, że ABS zachwuje się oki tzn działa( jest zima drogi jakie każdy widzi więc włącza się jak należy).

Jest to dla mnie zagadka tzw. kosmos.

Może jeszcze ktoś jakieś sugestie?

Help help :mrgreen:

Aha co trzeba zrobić żeby ABS odłączyć???

Wiem już, że nie wystarczy odpiąć czujnika z klocków (ostatni tak mi kumpel poradził) bo dalej działa. Mogę mu poprostu odpiąć sterownik pod tylną kanapą??? (Tam się znajduje prawda?)

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.