Skocz do zawartości

318ti. Nie dogrzewa się...


GacekM3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją bunią :evil: ... wcześniej to lekceważyłem ale teraz mam zamiar się za to zabrać.... Nie dogrzewa się, wskazówka maksymalnie mi pokazywała lekko powyżej niebieskiego pola, na początku myślałem że to wina czujnika że jest uszkodzony ale teraz coraz bardziej myślę że to wina może być termostatu, albo i jego braku całkowicie :shock: po przejechaniu z 5KM stanąłem wyłączyłem silnik sprawdziłem chłodnice od spodu była zimna..... wiatrak mi się nie załączał ponieważ nie mam czujnika na chłodnicy tylko zaślepkę :shock: więc tak jakby obieg jest otwarty albo w ogóle termostatu nie ma? :shock:

 

Bunia też tak gorącym powietrzem za bardzo nie wieje.... może to też być wina uszkodzonego termostatu albo jego braku?

 

Aha... i tak w ogóle to gdzie idzie ten czujnik od chłodnicy?? tak gdzieś jakoś okolice visco tylko gdzie dokładnie?

 

Proszę o wasze porady czego to może być wina bo nie chce wymieniać albo brać się za coś na darmo :|

 

Z Góry wam dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym wentylatorze mówisz, bo ten na wisko nie ma nic wspólnego z czujnikiem temperatury i nie steruje nim żadna elektronika, po prostu jak leci na niego ciepłe powietrze to wisko spina i wiatrak zaczyna się kręcić. Jak dla mnie to termostat do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że nie mam bodajże czujnika załączania tego wiatraczka na visco.... bo ma w chłodnicy z lewej strony u góry zaślepkę (wkręconą śrubę) i tak myślałem że to jest od załączania tego wiatraczka i że kończy się gdzieś w okolicy visco.... ale jak mówisz że tym załączaniem wiatraczka nic nie steruje to ok.... tylko co to za otwór ten zaślepiony i od czego on jest ? :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego albo masz visko albo wentylator elektryczny

visko załańcza się samo pod wpływem temperatury

 

a tą zaślepkę co masz to może być od czujnika poziomu cieczy który daje sygnał do OBC. jak się mylę to mnie poprawcie

 

też stawiam na termostat

Edytowane przez elukaes

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie hehe :mrgreen: to nie to.... to akurat wiem że od odpowietrzania i nawet wczoraj sobie układ odpowietrzyłem :wink: to jest tak akurat patrząc z tego widoku z prawej strony... a ta zaślepka jest z lewej strony i znajduje się z boku... jest wkręcona....

 

A co do czujnika poziomu cieczy który kolega wyżej wcześniej napisał to może i to... tylko czy to ma wpływ na np. fałszywe wyświetlanie stopni na desce? czy nie ma w ogóle wpływu i zabierać się za wymianę tylko termostatu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu cieczy do OBC znajduje się na dole zbiorniczka wyrównawczego.

 

A czujnik temperatury wody masz w głowicy silnika i to on odpowiada za poprawne wskazania na blacie. ;)

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/a/v/298.png

 

Brakuje Ci nr. 10, jest on tylko w autach z klimą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za wymianę termostatu i jednak okazało się że to on stał za tym wszystkim :mrgreen: Po wymianie wskazówka normalnie poszła do pionu a termostat później normalnie się otwierał :wink: No i oczywiście co za tym idzie w tak zimne i na - dni mam w końcu super ogrzewanie :mrgreen:

 

Dziękuję wszystkim za porady i info :cool2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Podepnę się pod temat u mnie sprawa wygląda tak: ogrzewanie jest termostat się otwiera ale jak jeżdżę to wskazówka od temp. jest na 1/4 albo trochę niżej, czemu tak się dzieje ? jak trochę stoję na włączonym silniku to idzie do pionu, gdy kawałek przejechałem to spada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Podepnę się pod temat u mnie sprawa wygląda tak: ogrzewanie jest termostat się otwiera ale jak jeżdżę to wskazówka od temp. jest na 1/4 albo trochę niżej, czemu tak się dzieje ? jak trochę stoję na włączonym silniku to idzie do pionu, gdy kawałek przejechałem to spada.

 

Polecam lekturę mojego wątku na ten temat. Na dzień dzisiejszy z moim mechanikiem zdiagnozowaliśmy zapchana nagrzewnice. Nagrzewnica kupiona czeka na wymianę. Jak zrobimy napisze czy coś to pomogło.

viewtopic.php?f=68&t=176258

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze sprawny otwiera sie normalnie

Obstawiam termostat,kiedyś miałem identyczny przypadek.Wymiana pomogła :cool2:.Możesz sobie jeszcze posprawdzać według linku który podał wyżej kolega GacekM3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.