Skocz do zawartości

320D Gaśnie zaraz po odpaleniu.


Squnish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałem wszystkich gorąco przywitać w to mroźne południe :lol:.

Mój problem dotyczy dokładnie tego co w temacie, samochód ledwo odpali już gaśnie. (po sekundzie lub dwóch)

Wczoraj próbowałem go odpalić ze 20 razy. w końcu wpadłem na pomysł, żeby wcisnąć pedał gazu i tak spróbować.

Samochód odpalił, (gaz wciśnięty w podłogę). Zaczął się wkręcać po czym stanął obrotomierz na 2tys. obrotów.

Opuściłem gaz, silnik momentalnie wyrównał pracę i równiutko chodził na ssaniu. Pojeździłem po sklepach, bez problemu palił.

Dziś rano powtórka z rozrywki, nie pali... :evil: Wcześniej gdy temperatura dochodziła do -3, problemu nie było.

W zeszłym roku, nawet w największe mrozy palił bez większego trudu.

Nadmienię, że akumulatorek jest nowy, dwa miesiące temu wymieniłem filtr paliwa a pompę progową słuchać delikatnie jak się załącza, po przekręceniu kluczyka.

Nawet dolałem paliwa, żeby było prawie full.

Podpiąłem "INPE", i okazało się, że mam bład nr. "44A3 44A3 Injektor bank 1". Gdzieś na zagranicznym forum doczytałem się, że możliwy jest zerwany obwód wtryskiwacza

na cylindrze pierwszym. Przeczyściłem styki, jednakże to nie była wina styków. Poniżej załączam screeny z IMPY, może pomogą w diagnozie:

 

http://img214.imageshack.us/img214/5879/69959580.jpg

By sqynush at 2012-01-29

 

http://img815.imageshack.us/img815/1365/98173135.jpg

By sqynush at 2012-01-29

 

oraz ten nieszczęsny błąd, którego wcześniej nie miałem...

http://img46.imageshack.us/img46/6249/29669072.jpg

By sqynush at 2012-01-29

 

Z góry dziękuję zainteresowanym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymontowałem pompę paliwa, podłączyłem pod akumulator, i okazało się, że nie jest w stanie nawet wydmuchać paliwa które mam w rurce. Chodzi strasznie cichutko, nie wiem czy czasem to nei jest przyczyną. Filterek na dole pompy jest czyściutki. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wykluczyłem, pompe paliwa, działa. Ładnie pompuje, prąd dochodzi czyli przekaźnik też hula, pompę podprogową też wykluczyłem bo nie ma żadnego błędu i paliwo dochodzi na listwę. Wiąże problem z błędem "44A3 Injector bank 1", dotyczącym zerwania obwodu wtryskiwacza na cylindrze 1. Jutro jedzie do mechanika, zobaczymy co jest przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze swiece, ja mialem podobny problem,

Mialem ujarane wszystkie swiece i na mrozie tylko dodanie gazu dalo efekt ze odpalił z rozrusznika.

Wiecej błędów nie masz w dde?

MOZE na swiecach w ogóle nie masz napiecia, moze sterownik swiec padł.

Skoro mówisz ze przy niewielkim mrozie auto odpalalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego nugat18 za zainteresowanie i chęć pomocy. Właśnie zrobiłem test (wyciągnąłem sterownik silnika i zaniosłem do domu, żeby się ogrzał). Po kilku godzinach włożyłem do samochodu i odpalił na dotyk, gdzieś znowu zrobił się zimny lut. Piszę znowu, ponieważ w listopadzie było to naprawiane :/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.