Skocz do zawartości

320d CR problem z odpaleniem-brak błędów INPA


tomemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem - przy minusowej temperaturze ciężko odpalić silnik. Problem zaczął się wczoraj, gdy temperatura spadła poniżej -5. Wcześniej w chłodniejsze dni trzeba było dłużej pokręcić rozrusznikiem, ale może 2 sek dłużej niż przy ciepłym silniku. Przy - 5 kręci ok 15 sekund, puszcza niebieskiego dymka i od razu ma ładne wolne obroty. Silnik M47N z 2004. Najpierw pomyślałem że to świece, potem obstawiałem sterownik świec, ale po podpięciu pod INPĘ błędów 0 (słownie zero). Kontrolka od świec zapala się i gaśnie po ok 1 sek. obojętnie czy auto jest po nocy, czy po przejechaniu 30 km. Rozrusznik kręci żwawo, akumulator ma rok i dzisiaj go naładowałem na full.

Czy istnieje możliwość że jest uszkodzony sterownik a nie wywala błędów? Sprawdzałem korekcję wtrysków, jeden ma korekcje na poziomie +1,7 reszta na minusie, suma korekcji daje 0. Silnik ma moc, czasem puści ciemnego dymka, ale to wina odmy i jeżdżenia po mieście. Po przewietrzeniu auta w trasie nie puszcza dymka.

Macie jakieś pomysły?

(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez mialem podobny problem, raz komp pokazywal przepalona swiece raz nie, w koncu niedawno wymienilem wszystkie 4 nowe swiece oryginaly bosch 4x75 zl + robocizna i pali od strzalu, z miesiac wczesniej regenerowalem jeden wtryskiwacz korekcja + 2 teraz jest wsio ok

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi ciśnienie jest ok, ale napięcie po przekręceniu kluczyka spada do 11,6V. Zapewne akumulator tutaj miesza. Ładuję teraz akumulator z drugiego auta, jutro rano podepnę go do mojego, sprawdzę napięcie i będę odpalał. Jak napięcie nie zejdzie poniżej 12V i ładnie odpali to mam problem rozwiązany. Wtedy nowy akumulator do bagażnika i po problemie.
(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona!

Po podpięciu sprawnego aku napięcie nie spadło poniżej 12 V i wtedy zaczął odpalać na 1 cylinder. Okazało się, że padnięte były świece. Inpa nie pokazywała błędów, bo każda ze świeca nie była przepalona tylko mocno wypalona, a po wymianie ich na nowe nie to auto!

Dzisiaj był test przy -23 i zapaliła od "strzała". Polecam wszystkim który mają problem z odpaleniem a komputer nie pokazuje błędów żeby zaczęli od świec.

Pozdrawiam

(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz to samo co z moim e46 !! też nie palił przy mrozach a INPA nie wykazywała błędów, więc kupiłem nowe świeczki i zacząłem wymianę:P a teraz to jestem w czarnej DUPIE bo ukręciłem jedną świece :( no i teraz zabawa i próba z wykrętakami a może pozostawienie świecy w takim stanie.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.