Skocz do zawartości

Przepływomierz BMW E36 320i


sk6661

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanko mam uszkodzony przepływomież w 320i firmy boscha i nieraz podczas jazdy daje mu gazu a on zawalnia tak jakbym chamował i tam w przepływce jest tak klapka i moze ona sie zamyka i dlatego sie dusi jakbym tą klapke wykręcił to coś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma klapki. To może być antywybuch od gazu. Zobacz czy się otwiera , następnie na 99,99% przepływka do czyszczenia. A kolego "Marekbmw21" za ten tekst moderator BANA powinien ci wkroić!!! Forum jest do pomocy a nie do krytyki gdy ktoś pyta a nie wie o co chodzi.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam efekt zwalniania i wahnięć ekonomizera przy prędkościach powyżej 100km/h i niskich temperaturach. U mnie problemem jest spalona grzałka sondy lambda. Sonda się ochładza od zimnego powietrza i przestaje czytać, jak zwalniam nagrzewa się od spalin i znowu działa poprawnie .

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka sondy używana jest tylko w początkowej fazie nagrzewania,by sonda uzyskała szybciej odpowiednią temperaturę i zaczęła działać.

Później jest nie używana, ogrzewają ją cały czas spaliny ich temperatura nie jest mniejsza niż 500 stopni,więc nie może się wychłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są sondy bez grzałek np jedno,trzy przewodowe to ogrzewanie spalinami wystarcza,więc wydaje mi się,że nie musi być cały czas grzana.Dla mnie byłoby to niedorzeczne.Jest to grzałka dość dużej mocy ,(na przekaźniku),więc obciążenie instalacji było by znaczne.

No i dlaczego grzałka jest sterowana z ecu za pośrednictwem przekaźnika,skoro ma działać cały czas?

Oczywiście mogę być w błędzie, to tylko moja teoria nie podparta literaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.