Skocz do zawartości

Buja przy mrozie E90 2.0d 163km


Czapa123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Gdy auto przestoi noc przy temperaturze ponizej 0 lub zblizonej to po odpaleniu zatrzesie mi buda tak porzadnie ze 2-3x i pozniej silnik chodzi normalnie. Co moze byc tego objawem? Wiem,ze do wymiany mam kolo pasowe(to corteco) i sprzeglo(lozysko oporowe sie odzywa). Czy to ma jakis wplyw?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej winne są świece żarowe, można podpiąc auto do komputera i sprawdzić. Wymieniłbym komplet 4 szt, kup BERU, cena ok 50-60 PLN/szt. Wymiana wymaga zdemontowania kolektora dolotowego koszt 150-200 PLN. Najlepiej wymienić też steronik od świec albo go naprawić. Kolega Roger_Nysa z forum tym sie zajmuje.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem świece rok temu na Beru (dwie były spalone). Wymieniłem wszystkie. Świece dostałem okazyjnie po ok 30 zł szt.

Kilka dni temu wywaliło mi błąd wszystkich świec - padł sterownik świec żarowych. Kupiłem nowy Beru (6 cylindrów), 270zł z przesyłką.

...więc albo świece, albo sterownik.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam , na skutek opinii forumowiczów wymienilem świece i sterownik i dalej buja.

Teraz myśle o wtryskach (Pan Z Boscha sprawdził na kompie i przelewowo i powiedział, że mają idealne korekty - inpa pokazuje że jeden daje więcej) ale juz mi się nie chce szukac w ciemno. Czekam az coś samo się wyjasni :mrgreen: .

Raz buja a raz nie , ale zawsze tylko rano. Co ciekawe jak rano odpalę i wieczorem po wystudzeniu po całym dniu na mrozie ponownie odpalę to nie buja , Buja tylko rano góra przez 2 sek- może jest śpiochem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to byc kwestia paliwa

chciałbym, ale leje zawsze na BP lub Shell-u i od 2 lat mam tak samo. Dodam ,ze występuje to tylko kiedy temp spada pon 7 st. czyli od jesieni do wiosny . Latem pali jak :twisted:

 

 

Polecam przed pierwszym startem poczekać aż pojawi się grzanie świec ew. od nowa wyć/włoż. kluczyk aż pojawi się kontrolka od grzania świec wtedy pali pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam , na skutek opinii forumowiczów wymienilem świece i sterownik i dalej buja.

Teraz myśle o wtryskach (Pan Z Boscha sprawdził na kompie i przelewowo i powiedział, że mają idealne korekty - inpa pokazuje że jeden daje więcej) ale juz mi się nie chce szukac w ciemno. Czekam az coś samo się wyjasni :mrgreen: .

Raz buja a raz nie , ale zawsze tylko rano. Co ciekawe jak rano odpalę i wieczorem po wystudzeniu po całym dniu na mrozie ponownie odpalę to nie buja , Buja tylko rano góra przez 2 sek- może jest śpiochem :mrgreen:

Ja mam podobnie z tym bujaniem po odpaleniu,po sprawdzeniu calego ukladu paliwowego i nie znalezieniu niczego w serwisie stwierdzili ze wina jest dwumasa :shock: i zeby nie zwracac na to uwagi bo one juz tak maja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przy - 5 st , dwa razy bez odpalania wł. zapłon i zero kontrolki świec, innym razem przy 3 st na plusie na sekundę się zapala. nic z tego nie rozumiem ale mam to w ...., juz mam dość domyślania się o co chodzi. Odpala to odpala , zatrzęsie to zatrzęsie - inaczej można majątek stracić na szukanie a i tak się nic nie poradzi. Moim zdaniem BMW Merc Audi to przechwalone furki. Producenci kasują grubą kasę za sztucznie stworzony prestiż. Następnym razem kupie coś z normalną relacją ceny do jakości. Ręce opadają jak czytam ,że innym np benzynowy silnik 2.0 wibruje tak ,że lewarek drży- śmiech na sali :mad2:

Ostatnio jechałem kumpla 407 coupe z 2.7 HDI w automacie, i powiem że wyciszenie kabiny, silnik i kultura skrzyni to bajka w porównaniu do 320 dA. Zawieszenie i wykończenie wnętrza Buma ma lepsze ale nic poza tym. Specjalnie nie porównuję do 330dA gdyż 407 coupe jest tańsza od 320 więc byłoby to niesprawiedliwe porównywać do 330 lub 335.

Edytowane przez rasta78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale także bez sensu jest porównywanie BMW serii 3 do Peugeota 607 który jest w klasie wyższej (Segment E). Jego należy porównywać do BMW serii 5.

A pojemność silnika tutaj nie mają żadnego znaczenia. Zresztą osoby kupujące Peugeota oczekują zupełnie czegoś innego od właścicieli BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale także bez sensu jest porównywanie BMW serii 3 do Peugeota 407 który jest w klasie wyższej (Segment E). Jego należy porównywać do BMW serii 5.

A pojemność silnika tutaj nie mają żadnego znaczenia. Zresztą osoby kupujące Peugeota oczekują zupełnie czegoś innego od właścicieli BMW.

 

nie patrze na klasę tylko na cenę zakupu używanego bo to się liczy jak kupujesz używkę. Tu 407 i Tu 3er oczekujesz komfortu połączonego ze sportem i wydaje się ze za niższą cenę używanego 407 spełnia więcej tych cech. Porównanie 607 do 530 czy 630 z tego samego rocznika nie ma sensu bo kupisz sobie dwie takie 407.

ale nie o tym wątek , więc kończymy :)

Edytowane przez rasta78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że czy kontrolka od świec się zapali czy się nie zapali to świece grzeją i zawsze odpala tak samo.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to większego znaczenia, nawet jak zrobisz to ekspresowo to i tak rozrusznik zacznie kredcić dopiero kiedy komputer auta na to pozwoli nagrzewając komore spalania. Pamiętam, że kiedyś jak było bardzo zimno - ok -20, włożyłem kluczyk i nacisnałem szybko start auto zaczeło krecić ze zwłoką.

 

Przy w miare normalnych temperaturach swiece grzeja bardzo szybko. Co ciekawe, jesli świece zagrzeją komore spalania i nie będzie uruchomienia silnika to po 10 sekundach zagrzeja jeszcze raz .

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.