Skocz do zawartości

330d lag podczas przyśpieszenia


Capaz_01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem po czyszczeniu dolotu, elektrozaworu turbo, EGR-a, wymianie węzy podciśnienia.

 

Zrobiłem te czynności by pozbyć się problemu z opóźnieniem przy przyśpieszaniu.

Problem wygląda tak: 2500obr., bieg np. 3,4, gaz w podłogę... i nic... po 2 sekundach... wciska w fotel i auto odchodzi do przodu.

 

Słyszałem że można pozbyć się tego efektu robiąc w/w czynności.

 

Czy u Was, drodzy forumowicze i właściciele e46 w dieslu również takie opóźnienia występują? Co jeszcze można zrobić by wyeliminować problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim 330d jest dokladnie tak samo robilem wszystko co tylko mozliwe i nic, jedyne co pomoglo chociaz minimalne opoznienie pozostalo to chiptuning samochod szybciej reaguje na gaz, mysle ze to opoznienie spowodowane jest sporych rozmiarow turbosprezarka ktora troszke wolno wchodzi na obroty, przy plynnym dodawaniu gazu efekt opoznienia jest niezauwazalny poniewaz turbinka zdazy osiagnac odpowiednie obroty wirnika

 

polecam chiptuning w wykonaniu kolegi TC :D

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bzdury, oczywiście że to nie jest normalne... miałem 330d 184KM i z pułapu 2500obr/min zrywało się do przodu bez najmniejszego opóźnienia zrywając nawet przyczepność. w 330d 204KM zresztą jest tak samo.

 

jakiś tam malutki lag występuje ale kiedy przyspieszam z pułapu 1300obr/min ale na pewno nie 2500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czujnik cisnienia doładowania cały w nagarze jest i nie zbiera odpowiednich danych?? podczzas tego "opóźnienia" kopci??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz

 

Przepływomierz pokazuje mi ponad 1000 jednostek. Mam rozumieć że to za mało, by stwierdzić że jest w porządku?

Jak można go zdiagnozować w tym przypadku? Posiadam oprogramowanie INPA i DIS.

 

Lag faktycznie jest zbyt duży. Rozumiem że napędzenie turbo trwa.. ale na pewno nie 2 sekundy.

 

Jakie mogą być jeszcze inne przyczyny?

 

Dodam że autko nie kopci, ale sporo spala. Przynajmniej 2 litry więcej niż powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w 320d, elektrozawory, przepływomierz sprawne, EGR czysty,

na komputerze wyszło za małe ciśnienie doładowania, dopiero przy 3500rpm turbina dmuchała jak trzeba,

 

problem sie rozwiązał po regulacji geometrii turbiny, pare miesięcy wcześniej była regeneracja i chyba tam coś źle ustawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim przypadku to był przepływomierz ,objawy identyczne walczyłem z tym chyba ze 2m-c w końcu zakupiłem przepływke pierburga i problem znikł w prawdzie auto uczyło się i dopiero po paru dniach to była już ta moc :twisted:

 

Rozumiem, więc mam kupić ją "w ciemno", skoro komp mówi że jest ok?

Mam stary typ przepływki, po którym powinno się dokonać adaptacji... i to mnie martwi bo mam program, którego mi szkoda... Wiadomo można jechać i zgrać, zaadaptować przepływomierz i wgrać ponownie...

Wiecie jaki koszt adaptacji w BMW Service?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim przypadku to był przepływomierz ,objawy identyczne walczyłem z tym chyba ze 2m-c w końcu zakupiłem przepływke pierburga i problem znikł w prawdzie auto uczyło się i dopiero po paru dniach to była już ta moc :twisted:

 

Rozumiem, więc mam kupić ją "w ciemno", skoro komp mówi że jest ok?

Mam stary typ przepływki, po którym powinno się dokonać adaptacji... i to mnie martwi bo mam program, którego mi szkoda... Wiadomo można jechać i zgrać, zaadaptować przepływomierz i wgrać ponownie...

Wiecie jaki koszt adaptacji w BMW Service?

 

skąd jesteś? wystarczy zrobić diagnostykę live data i będzie od razu wiadomo czy przepływomierz jest dobry czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś? wystarczy zrobić diagnostykę live data i będzie od razu wiadomo czy przepływomierz jest dobry czy nie.

Jestem z Krakowa. Ekonomizer się kładzie na wszystkich biegach, ale trochę powoli. W jaki sposób sprawdzić przepływkę by mieć pewność?

 

od jutra w południe będę w krakowie, mieszkam na ruczaju, podjedziesz i sprawdzimy pod INPĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.