Skocz do zawartości

Please insert DVD map


boleknh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od początku odkąd mam e61 mam taki problem że kiedy wyrzucę płyte z mapami DVD i wrzuce MP3 to po którymś tam zgaszeniu auta pokazuje mi na monitorze komunikat Please insert DVD map,musze go wtedy returnem skasować i dopiero pojawia się całe menu.Ewentualnie musze znowu wyciągnąc płyte Mp3 włożyć DVD Map i znowu Mp3 i jest spokój na kilka odpaleń.Jest jakies rozwiązanie tego problemu aby ten komunikat się nie wyświetlał? Dzięki

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od początku odkąd mam e61 mam taki problem że kiedy wyrzucę płyte z mapami DVD i wrzuce MP3 to po którymś tam zgaszeniu auta pokazuje mi na monitorze komunikat Please insert DVD map,musze go wtedy returnem skasować i dopiero pojawia się całe menu.Ewentualnie musze znowu wyciągnąc płyte Mp3 włożyć DVD Map i znowu Mp3 i jest spokój na kilka odpaleń.Jest jakies rozwiązanie tego problemu aby ten komunikat się nie wyświetlał? Dzięki

Płyta jest albo żle nagrana albo pokaleczona/podrapana - dlatego czytnik raz po raz głupieje. Proponuję nową markową (Verbatim) płytę raz jeszcze maleńką prędkością nagrać - napewno pomoże.

Szczegóły w dziale "Nawigacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, moment :) Ja też mam Business i jak mam MP3 włożone (np nagrane na DVD) i później chcę wybrać jakąś trasę, to niemal zawsze muszę włożyć DVD z mapą. To chyba oczywiste, czy źle zrozumiałem problem z tego tematu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to oczywiste żeby wczytać trase musi być mapa,mi chodzi o to ze gdy mam płyte MP3/CD z muzyką zamiast NAVI DVD to wyświetla mi komunikat Please Insert DVD MAP ,tak jakby chciała czytać trase,nie moge mieć włożonej płyty z cd/MP3 bo wywala mi ten komunikat.Po wyjęciu płyty navi i wlożeniu cd/mp3 z początku na kilka odpaleń jest ok a problem pojawia się po pewnym czasie użytkowania CD/Mp3 w czytniku.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z początku na kilka odpaleń jest ok a problem pojawia się po pewnym czasie użytkowania CD/Mp3 w czytniku.

 

a akumulator masz dobry - mnie też to męczyło i zauważyłem ,że jak miałem niedoładowany akumulator to po nocy wsiadałem do auta to wyskakiwał ten komunikat. Odkąd doładowałem akumulator to już dawno nie widziałem tego komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim E60 też to występuje ale zawsze tylko w tedy gdy np. włączamy navi bez płyty w czytniku . Natomiast jak wrzucę płytkę do czytnika i wrócę do głównego menu i wtedy wyciągnę płytkę jest ok oczywiście jak ktoś bawiąc się i-drivem znów nam to włączy. Bynajmniej u mnie tak jest.

 

Mam jeszcze pytanko do bheesty w jaki sposób nagrywasz płytki mp3 bo sam taż mam navi Business i już się poddałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko do bheesty w jaki sposób nagrywasz płytki mp3 bo sam taż mam navi Business i już się poddałem

 

Pytasz zapewne o płytki DVD MP3, prawda? Bo CD, to żaden problem. Zwyczajnie nagrywasz i działa. Jesli nie działa ci płyta CD MP3, to może nie masz funkcji MP3, wtedy już ktoś musi Ci wgrać oprogramowanie do tego chyba. Natomiast jeśli CD mp3 Ci działa i chodzi o DVD, to musisz wybrać płytę DVD+R koniecznie i nagrać ją w trybie jednosesyjnym z zamknięciem. Naprawdę jest to świetna sprawa, 4GB muzyki na jednej płycie jest fajne ;)

 

Ja używam płt DVD+R Verbatim.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a na DVD-R można nagrać ? Bo nagrałem już chyba 10 różnych wersji mapy i żadna nie działa. Mam nawigację Busines wypalam płytę z regionem DVD2 (POLSKA z EU Wschodnią) nazwa pliku KN104EUX14. Po włożeniu do czytnika i wybraniu nawigacji mam rózne kraje do wyboru bez polski :/ wybieram ITALY jakieś miasto, ulicę daję start i wyskakuje komunikat please insert navigation disk. Nadmienię że dvd chula bo słuchałem muzyki a oryginalna płyta jaką posiadam z regionu DVD1 działa ale nie wyświetla mapy rzecz jasna, WTF ? Mi to wyglada tak jak bym miał wgrane kraje w pamięć nawigacji, bez płyty mogę wybierać kraje oczywiście bez polski ale jak już chcę mu podać miasto to znów chce płytę :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na DVD-R można nagrać ? Bo nagrałem już chyba 10 różnych wersji mapy i żadna nie działa. Mam nawigację Busines wypalam płytę z regionem DVD2 (POLSKA z EU Wschodnią) nazwa pliku KN104EUX14. Po włożeniu do czytnika i wybraniu nawigacji mam rózne kraje do wyboru bez polski :/ wybieram ITALY jakieś miasto, ulicę daję start i wyskakuje komunikat please insert navigation disk. Nadmienię że dvd chula bo słuchałem muzyki a oryginalna płyta jaką posiadam z regionu DVD1 działa ale nie wyświetla mapy rzecz jasna, WTF ? Mi to wyglada tak jak bym miał wgrane kraje w pamięć nawigacji, bez płyty mogę wybierać kraje oczywiście bez polski ale jak już chcę mu podać miasto to znów chce płytę :mad2:

 

Może masz skopaną wersje MAP ?? Jeśli jesteś z Poznania to mogę ci wypalić płytkę z mapami które u mnie śmigają bez problemu. Jakby co mam mapy z 2013 roku ale tylko na Europe wschodnią

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz skopaną wersje MAP ?? Jeśli jesteś z Poznania to mogę ci wypalić płytkę z mapami które u mnie śmigają bez problemu. Jakby co mam mapy z 2013 roku ale tylko na Europe wschodnią

 

Niestety mieszkam w Krakowie, mam e60 z 2004r nie wiem czy ta najnowsza mapa z 2013 pójdzie ? Bo widziałem jakieś ograniczenia że np. mapy są od 2003-2007 wiec raczej nie szukałem najnowszej. Mogę się mylić w tej kwestji. W każdym razie spróbuje wypalić na DVD+R bo wcześniej paliłem na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam we Wrocławiu i tu chodzi ;) Mam E60 2003r (niestety Business) i poszła najnowsza z 2013r bez problemu. Wypalona czymkolwiek do wypalania obrazów na DVD+R chyba Verbatim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zadziala podaj mi namiary to nagram tobie na jakiejs plytce i ci podesle moje mapy, to dasz znac czy odpala

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zadziala podaj mi namiary to nagram tobie na jakiejs plytce i ci podesle moje mapy, to dasz znac czy odpala

 

No i kicha nie działa :/ To że nie działa jestem wstanie zrozumieć (zła wersja mapy etc.) ale skąd w pamieci te kraje z regionu 1 ? Może moja nawigacja ma inny region :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zadziala podaj mi namiary to nagram tobie na jakiejs plytce i ci podesle moje mapy, to dasz znac czy odpala

 

No i kicha nie działa :/ To że nie działa jestem wstanie zrozumieć (zła wersja mapy etc.) ale skąd w pamieci te kraje z regionu 1 ? Może moja nawigacja ma inny region :?:

 

witam

 

niektóre kraje na DVD1 i 2 się powtarzają

DVD1 Ci działa, więc może coś zostało w pamięci ...

 

jesteś z Krakowa, zawsze możesz podjechać, użyjemy mojej płyty i się nieco rozjaśni

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś z Krakowa, zawsze możesz podjechać, użyjemy mojej płyty i się nieco rozjaśni

 

No i się rozjaśniło że nagrana przeze mnie płyta działa u kolegi "kurczi" a jego na moim czytniku nie. Oryginalna mapa w dalszym Ciągu chula w czytniku. Spróbuję zmienić soft bo jak zauwazylismy po włożeniu płyty ekran gaśnnie na około 5-10sekund. Może tu leży przyczyna i problem. Użyję też jakieś płyty co przeczyści laser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam w instrukcji raczej nie zalecaja uzywania tego typu plyty. Sprobuj jeszcze posprawdzac ustawienia i iDrive moze cos tam jest nagrzebane a ja jutro ci wysle plytke i zobaczysz. Jak nie zadziala to przynajmniej juz bedziesz miec plytke z najnowsza mapa.

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.