Skocz do zawartości

523i M52 + Niepoprawnie działające światła drogowe


Fiedor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z światłami drogowymi a mianowicie cały czas się świecą. Nie ważne w jakiej pozycji ustawiony jest drążek od świateł. Na razie po prostu wyciągnąłem kostki od nich lecz światła te są mi potrzebne bo często jeżdżę wieczorami w trasy. W czym może tkwić problem i jakiego kosztu były by to naprawy?

Edytowane przez Fiedor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł lcm wymień kolego koszt koło 100-200zl znajduje się on przy nogach pasażera z przodu na słupku :) dla pewności podmień z innego auta, ale na 99% moduł lcm :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również przychylał bym Się do podpowiedzi kolegów że padł Ci moduł świateł czyli LCM, ale zazwyczaj jego usterka objawia Się zapaleniem tylko jednego światła drogowego na stałe, tak było u mnie a w Twoim przypadku palą Się dwa???
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest porypane i kombinowane z LCM.

Uszkodzenie powinno zaswiecic tylko jedno swiatlo drogowe. Jezeli swieca sie dwa, to moze to jest juz drugie uszkodzenie LCM. Najpierw zaswiecil na stale jedno, zostalo odlaczone i zrownoleglone z gasnacym. Teraz padl drugi obwod i dwa swiatla swieca sie na stale.

Czy po odlaczeniu masz blad swiatel? Jezeli nie, to pewno zostala wylaczona sygnalizacja uszkodzenia swiatel dlugich - bylaby po akcji zrownoleglenia swiatel.

Zrownoleglenie moglo tez przyczynic sie do padu LCM - przeciazony tor zasilania przewidziany tylko dla jednej zarowki.

Naprawa jest banalna dla w miare kumatego elektronika, tranzystory BTS sa osiagalne i nie za drogie.

Nowy (uzywany) LCM trzeba zakodowac do samochodu.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie wyczytałem że wystarczy wymienić 2 tranzystory BTS425L1 znajdujące się w tym module odpowiedzialne za te światła. Ktoś takiej sztuczki próbował ? Pomaga?

Nie żaden błąd na temat świateł mi nie wyświetla się.

Sam studiuję elektronikę to z wymianą BTSów raczej problemu nie będę miał, chyba że z wyciągnięciem LCMa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyj szukajki i bedziesz wiedziec co i jak z LCM, a jako elektronik, to na pewno domyslisz sie, jak sprawdzic BTSy i okreslic ktore padly.

Przywrocic instalacje do porzadku po przerobkach.

Pozniej NavCoder lub NCS, zeby aktywowac sygnalizacje.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy (uzywany) LCM trzeba zakodowac do samochodu.

Ja mam wstawiony inny moduł różniący Się tylko jedną cyfrą od poprzedniego, w planach była naprawa oryginału dlatego nie kodowałem nowego i tak śmigam już dłuższy czas, bo nie mogę Się zabrać za naprawę tamtego. Jedyny mankament to większości dobrze znana mała kropeczka wyświetlana przy przejechanym dystansie, reszta działa poprawnie

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy (uzywany) LCM trzeba zakodowac do samochodu.

Ja mam wstawiony inny moduł różniący Się tylko jedną cyfrą od poprzedniego, w planach była naprawa oryginału dlatego nie kodowałem nowego i tak śmigam już dłuższy czas, bo nie mogę Się zabrać za naprawę tamtego. Jedyny mankament to większości dobrze znana mała kropeczka wyświetlana przy przejechanym dystansie, reszta działa poprawnie

No faktycznie, moze nie "trzeba", ale "powinno", ta czerwona kropka wyglada wyjatkowo nieelegancko :nienie: :norty:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta czerwona kropka wyglada wyjatkowo nieelegancko :nienie: :norty:

to fakt troszkę razi w oko, ale gdy nie zakodujemy nowego LCMa to jeszcze nie będą Się zgadzać wartości z testu nr 1 :D a wracając do tej kropeczki kiedyś czytałem że nosi ona nazwę : manipulation point i że bardzo często pojawia Się po niezbyt udanych próbach cofania liczników

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem, ze wyglada bardzo nieelegancko.

Brak zgodnosci przebiegow i, chyba VIN, w modulach LKE, LCM i EWS, oraz chyba DME (DDE), nie pamietam, czy przebieg jest tez tam zapisywany.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu udało mi się za to zabrać. Sesja i inne sprawy dlatego tak długo to trwało... Wyjąłem moduł i wymieniłem oba tranzystory odpowiedzialne za światła drogowe. Po złożeniu wszystkiego w kupę oraz podłączeniu wszystko działa bez zarzutu :). Koszt naprawy wyniósł 2x 8.52 PLN za tranzystorki + przesyłka. No i z godzinka wolnego czasu oraz troszkę chęci do majsterkowania :).

 

Dzięki wielkie za pomoc i podpowiedz co to może być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się za to zabrać. Sesja i inne sprawy dlatego tak długo to trwało... Wyjąłem moduł i wymieniłem oba tranzystory odpowiedzialne za światła drogowe. Po podłączeniu złożeniu wszystkiego w kupę wszystko działa bez zarzutu :). Koszt naprawy wyniósł 2x 8.52 PLN za tranzystorki + przesyłka. No i z godzinka wolnego czasu oraz troszkę chęci do majsterkowania :).

 

Dzięki wielkie za pomoc i podpowiedz co to może być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.