Skocz do zawartości

[Polonez Coupe] - pytanie do was.


Lajka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałbym was przeprosić że tak z "butami" wpadam na wasze forum z zapytaniem o inną marke.

Postanowiłem napisać do was, jako do grupy miłośników motoryzacji - a nóż przemierzając tysiące km spotkaliście się z czymś czego szukam.

A szukam wiecznie rdzewiejącego wynalazku rodem z FSO zwanym : Polonez Coupe.

Dla zobrazowania tego "czegoś" zapraszam was na strone :

 

http://www.polonez-coupe.szmyd.pl

 

Powstało tego troche, więc może ktoś z was spotkał się kiedyś z czymś takim w jakiejś szopie u dziadka bądz w małej mieścinie.

Prosiłbym osoby które mogą udzielić mi jakichkolwiek informacji dotyczących tego modelu bądź innych ciekawych..o kontakt ze mną.

O kontakt za który z góry dziękuje.

Pozdrawiam serdecznie i świątecznie wszystkich miłośników BMW.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem żadnego Poldolota coupe. ALbo je ktoś skrzetnie ukrywa albo "umarły". Dużo poryszam sie po Poznaniu i jak coś zobacze - dam znać.

 

Kolega z Automobilklubu Wielkopolskiego miał takie auto ale niestety na początku tego roku zostało skradzione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarze to bordowy polonez 3d?

Dobre 2 lata temu namawiałem go telefonicznie na sprzedaż :wink: ...do momentu w którym się przyznał że racuje w jakimś muzeum(pamieć już nie ta)czy czymś pochodnym związanym z motoryzacją - wówczas już wiedziałem że miłośnik i nie ma sensu go namawiać.

W kwestii kradzieży ... mam nadzieje że kiedyś wyłoni się to jego 3d na światło dzienne...i zostanie złapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarze to bordowy polonez 3d?

 

Lajka, dobrze kojarzysz :!: :cool2:

 

Dobre 2 lata temu namawiałem go telefonicznie na sprzedaż :wink: ...do momentu w którym się przyznał że racuje w jakimś muzeum(pamieć już nie ta)czy czymś pochodnym związanym z motoryzacją - wówczas już wiedziałem że miłośnik i nie ma sensu go namawiać.

 

Byłeś jednym z bodaj dziewięciu chętnych na ten wóz w ciągu 2 lat.

Ignacy (właściciel) dyżuruje w Muzeum Motoryzacji pod rondem Kaponiera w Poznaniu, a ja tam zwyczajowo pomagam przestawiać dekoracje. :8)

 

W kwestii kradzieży ... mam nadzieje że kiedyś wyłoni się to jego 3d na światło dzienne...i zostanie złapane.

 

Na 95 % ten samochód jest już stracony bezpowrotnie. :cry2: :cry2:

 

Na przełomie sierpnia i września poznańska policja odkryła dziuplę z resztkami samochodów, w tym sporo pozostałości po Polonezach.

 

Ignac został więc poproszony przez gliniarzy, żeby przejrzał znalezisko. No i znalazł na kupce butlę LPG ze swojego bordowego :duh: :duh: :duh: chociaż nic więcej oprócz tego nie rozpoznał. Więc jeszcze jakiś cień nadziei jest :pray:

 

A właśnie szykował się do odświeżenia Poldka.

Bordowy wyglądał kiepskawo, ale był świetną bazą do renowacji.

Rdzy niewiele, tylko spłowiały lakier, z detali nic mu nie brakowało, mechanicznie był db+ / bdb-, chodził bez zarzutów, na co dzień.

Ostatnią rzeczą którą w nim Ignac zrobił było skasowanie luzów między kierownicą a przekładnią.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh szczerze mówiąc to chyba byłem nawet jednym z pierwszych chętnych. :wink:

Mam gdzieś zdjęcia tego auta nawet jeszcze. :8)

W sumie troszke siedze w temacie z tego tytułu że poszukuje tych aut(lubie je ratować,jednego już mam) - hmmm więc osobiście nie sądze by auto zostało pocięte.

Ktoś tylko gaz wyrzucił - a to może świadczyć tylko o tym...że skradziono na zlecenie "krypto pasjonata" krypto - bo złodzieja.

Gdybym miał kontakt z panem Ignacym - myśle że jeśli nie dziś...to może za 2 lata...ale przypadkiem mógłbym odnaleźć to auto.

Sęk w tym że nie wiem jakie ma znaki szczególne - a przecierz wszystkich, nawet po malowaniu, nie da się usunąć.

Pozdrów go ode mnie - jak spotkasz. :wink:

 

P.S.

Możesz zresztą go skontaktować ze mną - jeśli będzie miał ochote.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kradzieży Ignac odgraża się, że kupi 5-drzwiowego Poloneza i przerobi na 3-drzwiowego. :shock: :mrgreen: Umiejętności "spawacze" ma bardzo dobre, więc nie zdziwiłbym się, gdyby mu się to udało.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

A tu się właśnie na allegro taki pojawił....

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C790719

 

może kolega delikatnie sprawdzi, czy to czasem nie jakiś dziwnie znajomy samochód...

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No poldek cupe to dla milosnika Poldkow taki rarytas jak dla nas 635CSI.

 

Oj, śmiem twierdzić, że dla miłośników Poldolotów to większy rarytas niż dla nas M635 Csi :!: Ze względu na symboliczny nakład.

 

Różnie mówią źródła, ale szacuje się, że wyprodukowano łącznie 300-2000 egzemplarzy 3-drzwiowych Polonezów, w tym <50-100 sztuk coupe.

 

Jakby ktoś nie wiedział, Polonez 3-drzwiowy i Polonez Coupe, to nie to samo.

 

P.S. Tak przypomniałem sobie przy okazji jeden filmowy występ Poloneza Coupe. Serial "Siedem życzeń", odcinek "Chcę być dorosły!". Główny bohater, uczeń, staje się na dobę dorosły. Wzór ciała pochodzi od jego ojca. Więc idzie do pracy seniora (który jest inżynierem w FSO), a tam na linii produkcyjnej, która robi za tło paru ujęć, widać nadwozia Polonezów kupejek :!: :shock:, jeszcze gołe, przed lakierowaniem.

 

BTW, Łajko, czy dalej poszukujesz odpowiednich alufelg do Pomarańczowego, czy już znalazłeś coś ciekawego, np. jakieś ładne, 13-calowe fiatowskie "motylki" :?:)

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w polonezie przeszlam szkołę życia jeśli chodzi o naukę jazdy :lol: . Działo się! :duh: Ale śmiało mogę powiedzieć, że jazda jak ja go nazywałam "krążownikiem Aurorą" dała mi wiele nauki i pokory. :modlitwa:

Do dziś jeszcze go widuję, kupili go ode mnie znajomi i nadal "krążą"... :lol:

w oczekiwaniu na zerodwójkę


Pzdr

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :mrgreen:

Dawno tutaj nie byłem - sesja...więc mam duże braki czasowe - a obowiązków aż za wiele. :8)

Do tego jeszcze wszystkie bez wyjątków przeglądarki mi odmawiają posłuszeństwa i mam problemy z wejściem na jakąkolwiek strone - pewnie jakiś czwany robal na pamięci, ale wytępić go narazie nie moge.

Co do felg - to żadne tam motylki ( swoją drogą były i 13" i 14") ...chciałbym znaleźć jakieś starsze Cromodory.

Coś ala to ->

http://www.polonez-coupe.szmyd.pl/fotki/01_1_0b.jpg

W między czasie nabyłem auto codziennego użytku :

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.polonez-coupe.szmyd.pl/DSC05611a.JPG

..lekko skundlony rocznik '80. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajka, staruchu jeden :) To nawet tutaj dotarłeś ? :)) Jak przyjemnie spotkać rodaków :)

 

Ja tego pomarańczowego Coupe widzialem nie raz :) szacunek dla wlasciciela :)

 

A co ze skodillakiem, stary ? i kiedy bedziesz miał Baware ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

widoczna roznica to slupek srodkowy :)

 

Siema Lajka :) tez sie zdziwilem gdzie juz dotarles :)

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu moj ojeciec posiadał takiego POLDKA kolor ziolony groszek. Super sprawa. Wyprodukowano je głownie na export do Francji ok. 2000szt. z czego w polsce zostało 200szt. Auto miało wzmocniony silnik, chociaz zadne pisma tego nie podają. Jednakze samochod ten osiagał na wisłostardzie predkosci zedu 180-200 Km/h gdzie sam byłem w szoku !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka

U mnie w mieście taki 3d/coupe jeździ ale jest już nieco w ROT-Stylu :?

 

moge kiedyś zapytać właściciela czy niechce sprzedać

 

aa i może fotki szczele

 

ale to wszystko jak się na niego natne na mieście

bo niewiem gdzie parkuje :|

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.