Skocz do zawartości

Problemy przy starcie:((


Manyoo1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki oto problem:

Wsiadam pewnego dnia do auta, wciskam start-stop i rozrusznik na sekunde łapie i zaraz jakby sie blokuje... (przy czym kontrolki na desce palą sie jakby wszystko było ok) Po paru razach jednak załapuje i autko pracuje. (dodam tylko ze akumulator nowy).

Moze miał ktos kiedys podobny problem? Czekam na pomoc i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejka , ja tak mialem w sterwj e36 moze nie koniecznie masz tak samo jak ja mialem ale u mnie problemem bylo okablowanie a mianowicie zasniedziale styki przy rozruszniku. bendix jakby chcial wyskoczyc ale nie dostawal takiego kopa jak powinien to krecilo rozrusznikiem i nic poza tym. Masz troche za nowe auto na taki problem ale czasem sol albo nie dokrecone nakretki na stykach robia swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dalej w temacie: rozrusznik jak nie łapał tak nie łapie... Natomiast dzisiaj rano spróbowałem odpalić auto z kabli od sąsiada i załapał od pierwszego razu. Akumulator mam nowy (moze około 1 miesiaca na pokładzie). Na desce nie wyświetlaja sie jakies niepokojące kontrolki.

Ma ktos jakieś pomysly??? Z góry dziekuje za szybką podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połączenie rozrusznika z akumulatorem jest chyba felerne. Podłączałeś pewnie kable z przodu? To sprawdź czy klemy na akumulatorze są dokręcone jak należy i czy czyste. Poza tym jest coś takiego jak klema pirotechniczna i ją też trzeba sprawdzić. Wszystko chyba w bagażniku z prawej strony.
Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemy czyste kable podpinam raz z przodu raz z tyłu i w obu przypadkach z kabli odpala idealnie. Ale czy jest mozliwosc ze akumulator jest nie taki??? Tzn pod kompem wyswietla ze powinien byc 80 Ah a mam wsadzony wiekszy 95Ah. Czy to moze byc czynnik Ktory decyduje ze auto nie chce zaskoczyc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z Twoich opisów jest jeden . Do normalnego odpalenia auta gdy jest zimne potrzebne jest większe napięcie ( podpięte kable od innego auta ).

Myślę ,że to wina wadliwego akumulatora , który gubi chwilowo napięcie przy dużym obciążeniu ( odpala normalnie gdy jest podładowany po nagrzaniu silnika ).

 

Wymontuj ten akumulator zanieś do sklepu gdzie kupiłeś i niech Ci dadzą drugi . Zamontuj i odpal auto . Jeśli będzie dalej problem z odpalaniem to trzeba szukać dalej . Jest kilka opcji, co może zżerać Ci prąd m.in alternator może być walnięty więc po odpaleniu silnika sprawdż wartości napięcia na akumulatorze .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poraz kolejny. Podlaczylismy auto pod komputer i wyswietlil sie blad swiecy zarowej nr 1. Czy mozliwe zeby autko nie zaskakiwalo z powodu nie dzialajacej jednej tylko swiecy???

 

nie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie. Sytuacja wyglada tak: mechanik stwierdzil ze to rozrusznik. Wymienilismy na inny, uzywany ale sprawny. Autko zaczelo ladnie odpalac od pierwszego razu. Jednak sytuacja nie potrwala dlugo, po paru dniach samochodzik ma znowu ten sam problem tzn. nie pali juz od pierwszego. Rozrusznik zakreci dopiero przy drugiej, trzeciej probie. Rece mi juz powoli opadaja a wizyty w aso bmw wolalbym uniknac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prąd rozruchu nowego aku masz taki jak zalecany ???

Możliwe że go zamęczasz.

Poza tym jeśli nie zresetowałeś ustawień aku po wymianie i nie zarejestrowałeś większej baterii to jest opcja że przeładowuje lub nie doładowuje.

Wejdź w ukryte menu albo podłącz miernik i sprawdź jakie masz napięcie ładowania.

13,9 - 14,4 ok powyżej może ci odparowywać elektrolit jeśli jest to zwykłe aku. Poniżej kiepsko ładuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.