Skocz do zawartości

320 d touring- zapchany (?) spryskiwacz szyby przedniej


Bartosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od dwóćh dni słabo pryskał mi spryskiwacz przedniej szyby, na wszystkich czterech dyszach jednakowo, ledwo dolatywało ponad wycieraczki, dziaiaj natomiast tylko delikatnie "pluje", ze ledwo do wycieraczek doleci. i to tylko przy naciśnięciu manetki przez pół sekundy, potem sie tylko sączy z otworów. pompka działa, wycieraczki też, więc wykluczam bezpiecznik. czy jest jakies typowe miejsce zatykania się przewodów, czy musze wszystko wybebeszyć i nie wiem, przedmuchać...? dzieki za rady. szczęśliwego nowego roku tak by the way dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij pompkę ze zbiorniczka - pod nią jest plastikowe sitko (na próbę możesz założyć pompkę bez niego i zobaczyć jak będzie). Zdarza się też że pęka przewód przy zawiasie pokrywy silnika i płyn tamtędy ucieka nie dochodząc do spryskiwaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy również mam problem ze spryskiwaczami od jakiegoś czasu, jednak troche inny.

Po pociągnięciu manetki od wycieraczek do siebie, słychać jak pompka pracuje jednak nie leci od razu płyn ze spryskiwaczy. Ok 5 sekund nic nie leci wycieraczki chodzą na sucho, dopiero po kilku sekundach płyn dolatuje i normalnie z pełną siłą pryska na szyby. Jak przestane psikac i prysnę jeszcze raz po kilku sekundach to spoko normalnie psika, ale wystarczy dłuższa chwila bez psikania i znów sytuacja się powtarza. W czym może być problem? Wygląda mi to na to jakby płyn ze spryskiwaczy i wężyków cofał się do zbiorniczka i przy psiknięciu pompka normalnie pracuje ale zanim wyleci na szyby to właśnie mija te kilka sekund. Może być? Jest w układzie jakiś zaworek zwrotny który mógł ulec uszkodzeniu i sie płyn cofa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zaworki są w samych dyszach u mnie są jeszcze podgrzewane ja muszę z kolei wymienić całą dyszę przed kierowcą bo rozebrana raz do czyszczenia już zawsze będzie ciekła i ta od pasażera leje jak wściekła a druga krwawi płynem na filtr kabinowy :evil:
BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też są dysze podgrzewane. ale jest tylko problem z tym cofającym się płynem do zbiornika, zanim wyleci z dyszy mija około 5 sekund tak że wycieraczki się niszczą pracując na sucho. poza tym spryskiwacze działają ok, nigdzie nie widać jakiegoś wycieku, wszystkie spryskują równomiernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.