Skocz do zawartości

E36 Jaki to silnik m42 czy m44?


BMWe361.8IS

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie-teraz zauwazylem ze obudowa filtra paliwa nie jest z m42.

Obudowa filtra powietrza wskazuje ze to m42-w pierwszych latach takie szly,potem byly juz kwadratowe tak jak i w m44.Dodatkowo na zdjeciu widac ze masz wisco-m44 mialo orginalnie chyba tylko elektr.wentylator.Zrob zdjecie termostatu-obudowa rozni zasadniczo miedzy tymi silnikami.

Aha,m42 ma dwa czujniki temp plynu(szukaj ich pod kolektorem dolotowym,nad filtrem oleju-niebieski i brazowy),a m44 chyba jeden podwojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wskoczę w temat. Czy możliwe jest założenie głowicy od M40 do M43 1,6 ? Pytam, bo mam problemy z doborem części. Wg VIN silnik M43, termostat wszedł bez obudowy (od M40), ale rolka paska klinowego od M43 (ta na alternatorze). Silnik zagadka. :)

http://w188.wrzuta.pl/obraz/3lM2W2qblKp/2011-12-24_12.30.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wskoczę w temat. Czy możliwe jest założenie głowicy od M40 do M43 1,6 ? Pytam, bo mam problemy z doborem części. Wg VIN silnik M43, termostat wszedł bez obudowy (od M40), ale rolka paska klinowego od M43 (ta na alternatorze). Silnik zagadka. :)

http://w188.wrzuta.pl/obraz/3lM2W2qblKp/2011-12-24_12.30.16

 

Ze zdjęcia ( pokrywa zaworów i kopułka rozdzielacza zapłonu ) wychodzi że góra silnika jak nic jest z M40, niezła rzeźba :mrgreen: .

Może to jest M40 z osprzętem z M43 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod tym wszystkim kręci się pasek rozrządu :/ i dynda kilka niepodpiętych wtyczek. No nic, trzeba będzie żyć z M40. jedyna szansa, że ewentualny swap na M43 będzie bezproblemowy. Jednak po Omedze b, fieście i maździe jestem mile zaskoczony marką :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wskoczę w temat. Czy możliwe jest założenie głowicy od M40 do M43 1,6 ? Pytam, bo mam problemy z doborem części. Wg VIN silnik M43, termostat wszedł bez obudowy (od M40), ale rolka paska klinowego od M43 (ta na alternatorze). Silnik zagadka. :)

http://w188.wrzuta.pl/obraz/3lM2W2qblKp/2011-12-24_12.30.16

Po mojemu to jest m40.Tylko ma ma pare dupereli od m43,m.in:dolot,naped osprzetu i jego elementy,cewki,elektrowentylator itp.Wyglada to tak jakby kiedys siedzialo tam m43 a potem ktos wsadzil m40 :mrgreen: .Na zywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ładnie, jest kopulka, ale gdzie przewody....a tu ida z modułu jak w m43!! Też obstawiam ze to jest m40 z gratami od m43. Nie może być blok i doł od m43 bo jest lańcuch zamiast paska, jest alupokrywa filtra olejowego (m43 ma tylko tworzywo).

 

PZDR>

 

Najlepszy swap świata z m43 na m40 :mad2: od kogo kupiłeś to cudo, bo osobiście to bym z ....powyrywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No tak, według realoem do 95 roku. Coś mi się pokićkalo. Chyba sie zasugerowałem tym co napisali wczesniej, ale było to o m42 i m44. Sorki za błąd. Nie zmienia to jednak faktu ze jest u kolegi coś...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, jest kopulka, ale gdzie przewody....a tu ida z modułu jak w m43!! Też obstawiam ze to jest m40 z gratami od m43. Nie może być blok i doł od m43 bo jest lańcuch zamiast paska, jest alupokrywa filtra olejowego (m43 ma tylko tworzywo).

 

PZDR>

 

Najlepszy swap świata z m43 na m40 :mad2: od kogo kupiłeś to cudo, bo osobiście to bym z ....powyrywal.

Kupiłem od gościa z Tychow . Nie, żebym szukał specjalnie Bmw, ale blacha zdrowa, klima na lato, a naped na zimę :-). Jako drugie auto na dojazdy do pracy wystarczy. W tych pieniądzach alternatywą była Sierra. Możliwe, że to była ostatnia chwila, zanim wóz dostał wielgachny wydech i giga-skrzydlo na klapę. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.