Skocz do zawartości

8-10 tys za e36 z 91-93 Czego mozna sie spodziewac po 14 let


Asterix

Rekomendowane odpowiedzi

8-10 tys za e36 z 91-93 Czego mozna sie spodziewac po 14 letnim samochodzie??

 

Witam serdecznie

 

Dysponuje suma 10 tys zl i zastanawiam sie nad kupnem samochodu. Od malego podobaly mi sie BMW ale teraz staje przed wyborem czy lepiej kupic 14 letnie auto marzen czy typowe "wozidlo" (astra 96,corsa 98, felicja 99 itp...)

Prosze o opinie samochodow z tych lat, ich awaryjnosci i eksploatacji.

 

Pozdrawiam znad morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem 318 e36 '91rok i jak do tej pory tylko wymiana tlumika - wszystko jest ok - za 10 tys jestes w stanie kupic auto w znosnym stanie technicznym, w zyciu nie przesialbym z mojej bumki sie do astry...

 

pozdrowienia z sopotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo za 10tys napewno mozna juz kupic e36 ale w jakim stanie :roll: oto jest pytanie :twisted: zalezy jaki cie silnik interesuje i czy gaz bedziesz wkladal :?: ale pomysl tez puzniej o utrzymaniu tego auta bo napoczatku bedziesz mial sporo wydatkow wymiana oleju rozzadu czyli doprowadzeniu auta do stanu dobrego niemowie juz o ubespieczeniu :8) napisz jakie cie silniki interesoja ja polecam wszystko oprocz m40 :duh: pozdro Edytowane przez tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterix, przy kupnie uzywanego samochodu postaraj sie kupic taki, ktory jest w jak najlepszym stanie technicznym i nie mial przejsc 'powypadkowych'.

Na rynku jest teraz duzy wybor uzywanych aut - poszukaj jakiegos BMW swiezo sprowadzonego z Niemiec, najlepiej z przebiegiem potwierdzonym ksiazka serwisowa i ze sladami zuzycia normalnymi dla tego przebiegu.

No i licz sie z tym, ze 'okazje' cenowe to przewaznie zajezdzone trupy.

Co do gazu - IMHO lepiej taki samochod samemu zagazowac, jezeli juz.

Tzn. znalezc warsztat, ktory to potrafi porzadnie zrobic w tym akurat konkretnym silniku, a nie kupic samochod z instalka II gen zalozona tak,

ze co drugie skrzyzowanie masz strzal w kolektor i rozwalony przeplywomierz.

Edytowane przez Panfil - BMW Klub Polska

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterix szukaj a znajdziesz , nie patrz na rok i cene tyko na stan techniczny , starsze auto nie znaczy gorsze tym sie kieruj , i nie mysl o zadnych szitach typu asttra czy felicia , jezeli lubisz sie wozic kup BMW najlepiej 325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 opcje. Eko i Sport.

Eko - kupujesz 1.8 (ludzie na mieście mówią że pali tyle co 1.6 a ciut mocniejsze)z silnikiem m43 (nie m40), robią je od 1993 roku.

Sport - kupujesz 2.5 - pali ponoć tyle samo co 2.0 a chodzi lepiej.

 

1.8 ma metalowy kolektor, można założyć do tego gaz II gen (pod warunkiem że warsztat wie co robi <- tutaj polecam nie oszczędzać tylko jechać do ludzi co się znają). W 1.8 nie ma w zasadzie różnicy między sekwencją co do osiągów... może II gen pali troche więcej a cena II gen 2 krotnie niższa.

 

Jeżeli zdecydujesz się na coupe to możesz poszukać 1.8 IS (140 koni) - kompromis między eko a sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że ja w tamtym roku szukałem samochodu ~ 15tyś w tym samym przedziale wiekowym. Kupiłem po 2 miesiącach ostrego przebierania (a podobno tyle tego nawieźli :twisted2: ).

Z zakupu jestem BARDZO zadowolony e36 320 91r. jutro bedzie równy rok jak nim jeżdze . Dałem za autko z drugim kompletem kół na alufelgach 15,5 tyś czyli teoretycznie przepłaciłem. a w praktce zmieniłem tylko olej, autko śmiga, i wygląda na to że jeszcxze dłuuuugo pośmiga. W tym samym czasie dwóch znajomych kupiło BMW 2/3 lata młodsze za 14 tyś. Do chwili obecnej włożyli po jedną czwartą kazdy w swoje samochochody. czyli już zdrowo przepłacili a patrząc ile jeszcze mają do zrobienia to włos sie jeży. Zmierzam do tego że dla auta w przedziale wiekowym jaki cie interesuje to nie ważny jest rocznik ale STAN TECHNICZNY. Mając na uwadze że za ok 2 lata mozesz chciec zmienić samochód to tak czy inaczej stracisz. ważne jest żeby przez te dwa lata nie włożyć połowy jego wartości!!!!

koniecznie przeczytaj temat jak kupowac BMW i jedź z gościem który cokolwiek wie na temat tej marki.

pozdr! raul

p.s. z perspektywy czasu jak miałbym jeszcze raz kupowac to tylko 2,5

jeżeli chodzi o spalanie to u mnie 11l w mieście.

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem w pl prawie 3 miechy i nie znalazlem dobrego stanu do 15tys pln

pojechalem do wiednia i kupilem samo gole auto okolo 10tys a stan... nie ma co porownywac do polskich w tej cenie...

 

mam 1,6 - gaz zalozylem dokladnie tej 2gen z kompem butla w kole 1700zl (nawet do 2200sobie krzycza) pali przy normalnej jezdzie po krakowie 11l lpg, jak troche wskocze na trase to spada pod 10l lpg...

 

do tej pory zrobilem eksploatacyjne (filtry olej plyn chlod kable swiece) teraz bede robil pompe wody bo jak dostala nowy plyn zaczela przepuszczac ale cena jak w innych wozach i termostat (sam termostat 15zl)... reszta ok, blache poprawie po zimie.

 

w pl mozesz nie znalesc dobrego e36 zwlaszcza jak bys chcial silnik m43 czyli na lancuchu rozrzadu zamiast pasku... zreszta juz inni pisali - ze nie jezdzi sie rocznikiem, kolorem czy wyposazeniem - tylko autem i to jego stan ma byc dobry do ceny (np kupisz taniej kiepski a za roznice go naprawisz albo dasz wiecej za zrobiony, choc kto wie jak byl robiony...???)

 

"tesciu" kupil astre niedawno, nad ktora ja sie zastanawialem i koszta czy spalanie 1,6 te same jak czasem nie wyzsze. powaznie.

a bmw... przejedz sie a zrozumiesz, najlepiej po kretej drodze... eh.

polecam coupe... :cool2:

Szybkich samochodów i pięknych kobiet, albo odwrotnie...

http://img169.imageshack.us/img169/8725/k1c6qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10000zł można sprowadzić naprawdę dobrze utrzymane e36 z '92-'93 roku.

Fakt, że nie jest łatwo i zazwyczaj troszkę trzeba spędzić wieczorów nad ogłoszeniami (pozdro Frank i Gasper ;) ) no ale MOŻNA, więc szukaj, ew. ja mogę Ci pomóc znaleźć, sprowadzić :!:


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok - za 10 tys jestes w stanie kupic auto w znosnym stanie technicznym,

przesadzacie, ja mialem sliczna e36 m40 1.8, sedan, granatowa, sliczniutka, stan idealny, pelen orginal i sprzedalem za 10 tys wiec za tyle da sie kupic ladne auto!

-----BMW E28 520i-----
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze kazdy ceni swoje autka i jak ktos pisze ze za 8 tys to juz nic z tego nie bedzie...

a prawda jest taka ze jak sie poszuka to i sie znajdzie.przez ostatnie 2 miesiace moi znajomi pokupowali sobie e36 takie za 7500 (318 91r) i 8500 (316 91r) obie bez gazu i nie narzekaja.wszystko dziala,nic nie stuka,elektryka jest,brak tylko skory i klimy.jezdza nimi na codzien do pracy itd.nie szaleja,nie wariuja.

byly oczywiscie w miedzy czasie takie na oku ze szpachla i klekoty ale zawsze sie trafia takie w ogloszeniach.

pozdawiam i radze popytac sie kolegow z forum czasami zeby podjechali,obejzeli.zawsze ktos sie zgodzi i pare zlotych zostanie w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.