Skocz do zawartości

530d Dziwny smrod po rozgrzaniu


gk tds

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Z racji tego ze mam do wymiany obydwa termostaty i auto sie nie dogrzewa do 90st.,dzis jezdzac po miescie w korkach temp.oscylowala w granicach 90-97st.z nawiewow wydobywal sie smrod,jakby palona guma cos z tego rodzaju.Smierdzi tylko jak jest mocno rozgrzany i tylko na postoju,gdy auto rusza przestaje smierdziec.W komorze silnika nic nie czuc,latem tego nie mialem ,bo nie uzywa sie ogrzewania.Ma ktos jakies pomysly co to moze byc,zasyfiona nagrzewnica,kolektor wydechowy ,a moze cos innego.W piatek przyjechalem z Holandii do Polski ponad 1000km w trasie zadnych problemow.PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
koło pasowe ci sie kończy

Tez o tym myslalem,ale nie ma innych objawow kola,stukanie itp.a pozatym kolo smierdzialo by tez po otwarciu maski.Mialem w tds awarie kola i jak zaczelo smierdziec to byl juz calkowity zgon.Moje kolo chodzi rowno tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadają Ci, że to koło pasowe, bo mówisz, że śmierdzi gumą. Ale tak sobie myślę, może to nie guma, tylko taki słodkawy smród? I występuje tylko po rozgrzaniu silnika? Sprawdź poziom płynu chłodniczego i powiedz, czy nie parują Ci bardziej niż zwykle szyby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpowiadają Ci, że to koło pasowe, bo mówisz, że śmierdzi gumą. Ale tak sobie myślę, może to nie guma, tylko taki słodkawy smród? I występuje tylko po rozgrzaniu silnika? Sprawdź poziom płynu chłodniczego i powiedz, czy nie parują Ci bardziej niż zwykle szyby?

Stan plynu ok.szyby nie paruja wcale,smrod pojawia sie sporadycznie tzn.nie zawsze.Wydaje mi sie ze to wina ogrzewania,bo na zewnatrz auta nic nie czuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyn na pewno nie ubywa i szyby nic nie parują, to szczelinkę w nagrzewnicy można teoretycznie wykluczyć. Choć może być tak mała, że dopiero za miesiąc płynu Ci ubędzie a do tej pory będzie tylko sobie podśmierdywać. Ale miej nadzieję, że to nie to.

 

Sprawdź wszystkie paski, rolki, koło pasowe, łożyska, może coś się gdzieś ślizga?

 

Poza tym wyciągnij filtry przeciwpyłkowe, kup sobie preparat do czyszczenia klimy i wyczyść przez te otwory nagrzewnicę. Pięknie ją widać i można ją zrobić w 15minut. Efekt jest naprawdę niezły! Ja używałem środka Wurth: ODGRZYBIACZ

 

Szukaj zawsze pierwszych, najtańszych rozwiązań :)

 

Ale ten smród "gumy" jest dziwny, sugeruje koło pasowe... A kolektor wydechowy nie wali sadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.