Skocz do zawartości

Webasto gotuje płyn e39


stanek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

E39 z 01 r odblokowałem ncsem webasto,nastawie czas wszystko się załączy na webascie brak błędów,lecz przez nawiew leci zimne powietrze i po pewnym czasie webasto zaczyna gotować płyn,czyli nie ma obiegu.Klawisz max także mi nie dziala,poniewaz jak wychlodzi nagrzewnice to leci dlaje zimne powietrze.Pompki pod zaworami fabrycznie samochód nie posiada.Jak uruchomi c te ogrzewanie,aby pompka webasto tłoczyła na układ ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat ktos mi powie cos o webasto? webasto to ogrzewanie postojowe czy chodzi o te co podgrzewa pyn chłodniczy aby sie szybciej silnik nagrzał?mam u siebie ten podgrzewacz w e39 m47 na kieluchy od strony kierowcy jest naklejka ze webasto.ostatnio nacisnołem przycisk max po zgaszenu auta i wiało zimne powietrze wiec nie działa.czyli te niby webasto działa tylko np.po jeździe gdy zgasimy i siedzimy w aucie aby grzało puki silnik ciepły?u mnie chyba nie działa gdzie ta pomplka jest jak sprawdzic czy zapowietrzone i czy wogóle działa podgrzewanie wody? bo u mnie wolno sie ogrzewa silnik.pozdrawiam i licze na zadowalające odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wysiadła ta pompka błąd był widoczny na kompie i webasto nie załączało się samoczynnie, wymiana pompki i śmiga.

Może zapytam z lekko laicko, ale gdzie mogę ta pompkę znaleźć, bo sprawdziłem INPA i wywaliło mi błąd właśnie pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze u mnie pompka musi chodzic bo zadnego bledu nie ma w inpie i nawet ja slychc

 

U mnie też INPA nie wywaliła żadnego błędu a pompka obiegu wody ( ta przy webasto ) nie działała. Po wymianie na oryginalną śmiga i jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedzialem,to pompka ma w sobie jeszcze jakas elektronike,ktora informuje sterownik o opracy,lecz jezeli jest już na skraju swojego zywota to zawiesza sie,szczotki juz odmawiaja.Wtedy pompka jest wykrywana przez kasete lecz fizycznie nie chodzi lub chodzi jak chce.Ktos moze potwierdzic ta teorie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie widzę, że temat od roku nie był aktywny ale może ktoś mi coś podpowie. Mam w swoim E39 dokładane webasto przez serwis, jest ono w wersji z pompką płynu. Webasto działa, ale mam pewne problemy, może uznacie to za dziwne ale kiedyś kontrolka na pilocie od włączania webasta zdalnego świeciła na zielono a teraz od poprzedniej zimy na czerwono. Podpiołem INPE i wywaliła mi błąd Auxiliary Water Pump ale ten błąd jest w sterowniku od klimatyzacji w webasto jest czysto. W samochodzie nie mam na nadkolu pompki płynu - są tylko zawory. O jaką pomke tu może chodzić, czyżby ta pompka co jest w webasto była diagnozowana w sterowniku od klimy? - dziwne. Jeśli coś mądrego komuś przyjdzie do głowy to proszę o poarady. Chcę przede wszystkim zlokalizować o jaką pompkę może chodzić w tej klimie - dodam, że klima też działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że webasto jest podłączone do klimatronika? To było by wyjaśnienie tego komunikatu choć dziwi mnie ta kombinacja bo to wprowadza tylko zamieszanie. Podejrzewałem że ktoś nie wyłączył podczas programowania auta opcji pomki przy elektrozaworach. Podejrzewałem, że podczas montażu całego webasta ktoś zamienił zawory na takie bez pompki a nie przeprogramował klimatyzacji, i ta widziała błąd ale jeśli ta pompka jest diagnozowana przez moduł klimatyzacji tzn, że może ona właśnie pada i to ten błąd jest pokazywany w klimatyzacji a tym samym i pilot od webasta zmienił kolor kontrolki sygnalizując nieprawidłowość w układzie. Chciałbym być pewien tej teorii ponieważ ta pompka używana kosztuje kilkaset PLN a jako część nowa chyba nie występuje wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podłączone na 100% bo po uzyskaniu odpowiedniej temp. płynu włącza dmuchawę i otwiera elektrozawory aby ogrzać wnętrze. powiem ci jeszcze że jak masz na klimatroniku przycisk "rest" to przy wyłączonym zapłonie (wskazówka temp. w pionie tzn. gorący płyn) powinna ci się włączyć dmuchawa, otworzyć zawory i ruszyć właśnie ta pompka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przycisku rest bo mam wersję z dużym monitorem i tam w menu jest ogrzewanie postojowe i ewentualnie przewietrzanie postojowe. Na przewietrzaniu nie chodzi ta pomka bo tylko pracują wiatraki od nawiewu, a na ogrzewaniu działa całe webasto i tu tak jak pisałem wczesniej wszystko działa. Może masz rację, z pewnością webasto musi współpracować z klimatronikiem, ale i tak dla mnie dziwne jest diagnozowanie pompki podłączonej do webasta za pośrednictwem sterownika od klimatronika, ale innej pompki przecież w układzie nie ma. Co do otwierania zaworów to wydaje mi się i chyba tak jest, że po włączeniu webasta od samego początku zawory otwierają się i na początku leci tylko letnie powietrze aż do pełnego nagrzania układu chłodzenia. Te zawory otwierają się w zależności od temperatury płynu chłodzącego tylko przy pracy silnika aby dać mu szybciej rozgrzać się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, mam problem. Nie czuć wogóle nawiewu (ciepłego powietrza) przy użyciu REST. Warunki wszystkie spełnione. Tak samo jest z przewietrzaniem. Nie czuć powietrza przy najmniejszym i największym zakresie. Po podłączeniu, INPA nic nie pokazuje błędów. Wymieniony "jeż", oraz pompka obiegowa od webasto na oryginalną w tamtym roku. Czuć po przyłożeniu ręki że działa. Sterownik od webasto przyszedł od naprawy. uszkodzony był termistor.

Temperature Glow Plug wynosi 1780, max powinien być 1700 st.C. Coolant temperature wyniosło 100 st.C. Zagotowała się woda w webasto i się wyłączyło.

 

Najbardziej dręczy mnie to, że nie czuć wogule jakiego kolwiek mocniejszego nawiewu z kratek w środku ;/

 

Co może być nie tak? Każda podpowiedź mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ,temat rzeka zadzwoń do kogoś co się zna polecam super gościa co ma to w jednym palcu tel, 604160062 , ,WSZYSTKO PRZEZ TEL. WYSŁAŁEM SWÓJ PIEC ZA 15ZŁ NAPRAWA MIAŁA BYĆ ZA 300ZŁ A ZAPŁACIŁEM 160 Z PRZESYŁKOM ZA POBRANIEM WEBASTO HULA AŻ MIŁO I DUŻO PODPOWIEDZI KTÓRE ZROBIŁEM I WSZYSTKO ŚMIGA POLECAM TEGO GOŚCIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem. Nie czuć wogóle nawiewu (ciepłego powietrza) przy użyciu REST. .

Ale od tego jest pompka pod zaworami do sterowania przepływem wody a nie pompka z webasta http://www.karawanier.pl/images/smilies/n010.gif

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest i to właśnie ona działa z przyciskiem REST

http://i.imgur.com/DXuni2j.jpg

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest pompka tylko przy webasto i wszystko działa. Mam układ z odblokowanym webasto nawet niemiaszki dołożyli pilota do zdalnego uruchamiania ogrzewania. Jedyne co mnie dziwi to przy przeróbce chybs wymienili zawory na takie które pomek nie mają a w oryginale miały. Sądze tak ponieważ w sterowniku od klimy inpa pokazuje mi stały błąd pompki której nie mam. Mogę tylko dodać że przy tej przeróbce niemiaszki dokładali jakieś kabelki do webasta bo nie są one w oryginalnej wiązce ale po co one są nie mam pojęcia. Jeśli pompka przy webaście pracuje to wystarcza do wymuszenia obiegu płynu ale jeśli ona pracuje a płyn gotuje się to może właśnie te zawory bez pompki nie otwierają się i pompka chce tłoczyć sle ma zamknięte obiegi. Nic mi innego do głowy nie przychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.