Skocz do zawartości

528i xdrive vs 525d xdrive


rosiur

Rekomendowane odpowiedzi

Modelowo najbardziej pasuje mi f11 535dx drive , tutaj boli mnie troszkę cena. Wyjściowo 430 tys ( sprawy rabatów omawialiśmy wielokrotnie wczesniej)

 

Dzisiaj byłem oddać wydumkę na zimowanie i za ok. pół mln stoi do wzięcia u oficjalnego dilera nowe, niezarejestrowane jeszcze ale z 2010 r., bardzo ładnie wyposażone z telewizorkami i bajerami... Quattroporte. Jak szaleć to szaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Aha dzieki za info.

 

Ale nawet 523i jako tako daje rade. 528i 245 PS bedzie szło o wiele lepiej.

 

 

Ale kosiarka ... :duh: Stopery do uszu gratis. :mrgreen:

 

To jest 3.0 6-cyl... :|

 

Tu jest 4 cylindrowiec - http://www.youtube.com/watch?v=tzr-kJQPd6Q&feature=related

http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj miałem okazje jezdzić oboma modelami po sobie - jednym i drugim po kilkanascie km na tej samej trasie. jakie spostrzezenia? 528ix bardzo przyjemnie - nie rozczarowal mnie, zwawo jak trzeba, dzwiek silnika podobnie - dynamika podobna do 530d ktorym duzo jezdziłem wczesniej. 525dx mnie rozczarowal - niby 7 do setki na papierze, ale nie było tego czuć. Jakos srednio mi sie podobało. Spalanie diesla na tym samym odcinki 9,7 a benzyny 14.1 - moze ciut mocniej deptałem benzynę, bo mi sie bardziej podobała. Oba z start stop i ani razu zaden nie chciał zadziąłac, bo za zimno bylo albo silnik za cieply pozniej - dziwne ... w nowym A6 mi zawsze działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti, masz napisane pod nickiem, że obecnie jeździsz 530d i zamówiłeś 528xi. Dlaczego, jeśli można wiedzieć? :wink:

mam w najmie 530d do końca stycznia - konczy się i coś już kupuje - na 100% to piątka, a po ostatnich jazdach raczej 528i - nie wiem, czy xdrive jeszcze czy z active steraing - kocham ten system w piatce... - a dla siebie nie kupie 530d - bo akcyza mnie zabija - moja konfiguracja (niestety jest cięzka) wyszła mi na 535d (bo przeciez jak już wpadam w duza akcyze, t onie po to by kupic 530d) 440 tys bez rabatów ;-p - a tu już wychodzi M5 z rabatami... 528i to inna polka cenowa jednak. A6 nowym jezdziłem 2 tygodnie, tez najem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti, masz napisane pod nickiem, że obecnie jeździsz 530d i zamówiłeś 528xi. Dlaczego, jeśli można wiedzieć? :wink:

mam w najmie 530d do końca stycznia - konczy się i coś już kupuje - na 100% to piątka, a po ostatnich jazdach raczej 528i - nie wiem, czy xdrive jeszcze czy z active steraing - kocham ten system w piatce... - a dla siebie nie kupie 530d - bo akcyza mnie zabija - moja konfiguracja (niestety jest cięzka) wyszła mi na 535d (bo przeciez jak już wpadam w duza akcyze, t onie po to by kupic 530d) 440 tys bez rabatów ;-p - a tu już wychodzi M5 z rabatami... 528i to inna polka cenowa jednak. A6 nowym jezdziłem 2 tygodnie, tez najem.

 

Ja wybierałem najpierw między 530d a 528ix. Później stwierdziłem, że bez sensu jest dopłacać sporo kasy do 530d ze względu na tą akcyzę. No i zostało 528xi ;) Jeszcze z 1,5 miesiąca czekania :cry:

http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki silnik miales w nowym audi a6?Jakie wrazenia?

 

3.0 Stronic quattro - 245 KM - mega pozytywne - IMHO, silnik lepszy i skrzynia niz 530d - ale coz - spasowanie, srodek, design, etc - niestety bmw na 1 miejscu.

ja po wycenach jestem, temat mam juz skonfigurowany, gadam o rabatach - i ciagle czekam, ze stanieje ;-) spieszyć mi się nie spieszy - moge poczekać do poznych wakacji z odbiorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale s-line nie jest zły z wygladu ;)

 

W kombi ok, bardzo mi się podoba, ale w sedanie tył ma jakby doklejony, ktos go kopnął. Do tego cennik slina jest masakryczny w pl - bo to exclusive all - zobacz w UK, tam niewiele doplacasz, nie to co u nas. generalnie, to b.ciekawe auto, ale wole F10 - mimo szeregu mankamentów, jakie bym poprawił bazując na nowym A6 - jak piekny wielki kolorowy wyswietlacz na desce, skrzynia 2 sprzeglowa, duzo wyzsze standarowe wyposazenie, ciekawsze rozwiqazania internetowo-informatyczne w aucie i zdecydowanie pełne LED... jezdziłem - jest bardzo duzo roznica na plus dla led, zwlaszcza w nocy, zakrety, samoczynne zmienianie zasiegu - jasnosc i sila tych swiatel - super. chyba w nowej 6 sa dopiero ledy pelne w opcji - pewnie zawitaja po liftingu do F10 za kolejne 7-8 tys ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 jest technicznie i technologicznie dużo do przodu w stosunku do F10 moim zdaniem. Wystarczy spojrzec na katalog i cennik, sa tam takie systemy o ktorych w F10 mozna tylko snic..

 

Na przykład płużenie przodem w serii, kserokopiowane wzornictwo w serii, silniki z Golfa w serii :)

 

Gołe F10 jest naprawdę znośne. Gołe A6 jest bardziej smutne niż Opel Astra Classic z tylną wycieraczką w opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 jest technicznie i technologicznie dużo do przodu w stosunku do F10 moim zdaniem. Wystarczy spojrzec na katalog i cennik, sa tam takie systemy o ktorych w F10 mozna tylko snic..

 

Przykłady proszę. Ja jakoś jak konfigurowałem oba auta to kilku opcji zabrakło mi w A6, które są w 5... Jedyne czego nie ma w 5 fajnego co ma A6 to ledowa światła (w opcji).

http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady proszę. Ja jakoś jak konfigurowałem oba auta to kilku opcji zabrakło mi w A6, które są w 5... Jedyne czego nie ma w 5 fajnego co ma A6 to ledowa światła (w opcji).

 

Co jest w A6 a nie ma w F10:

 

pneumatyczne zawieszenie z aut. regulacja przeswitu + amorki elektryczne

sportowy mechanizm roznicowy tylnej osi

Google Maps

WiFi

Swiatla Full LED

Adaptacyjne swiatla Xenon z aut. regulacja dlugosci wiazki swiatla (brak podzialu na swiatla krotkie i dlugie)

Automatyczne parkowanie w napedzie 4x4

Automatyczne korygowanie toru jazdy podczas najechania na pas

Touch pad

Audi pre sense tyl (za duzo tlumaczenia:)

Fotele z kilkoma rodzajami masazu plecow

4 kamery dla kazdej z czterech stron auta

szyby dzwiekoszczelne

audio B&O zmiata HiFi Prof.

tuner TV z MPEG4 (obejrzysz polska tv, w bmw tylko mpeg2)

 

oczywiscie rozmawiamy o mozliwej konfiguracji full opcji a nie o golasach :)

i drobiazgi typu, wsiadasz do auta i fotele i kierownica odrazu sie grzeja, a nie jak w F10 trzeba jeszcze ponaciskac wszystkie przyciski za kazdym razem gdy sie wsiada, w audi wciskasz raz i masz opcje wlaczona caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka z tych opcji to chyba już jest, na pewno wifi, google maps, adaptacyjne światła na odległość (wiem bo mam). Szyby dźwiękoszczelne to potrzebne tylko jak się ma klekota ;)

Jedyne czego nie mogę darować bmw to beznadziejne audio :mad2: no i mpeg4 by się przydał, ale już mniej. Audi jednak w gadżetach elektronicznych jest lepsze, z tym się zgodzę.

 

Ktoś z was widział te ledowe lampy na żywo? Wyglądają jakoś fajniej? :)

 

...kserokopiowane wzornictwo w serii,...

Akurat bmw zaczyna iść tą samą drogą (vide: 3er - 5er), natomiast audi zapowiedziało zmianę tego trendu, zmienili nawet szefa projektów, starego posłali do VW, pewnie VW były za mało podobne do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.