Skocz do zawartości

E39 3.0D dymienie PILNIE POTRZEBNA POMOC


kimboax

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po przejechaniu kilometra i zatrzymaniu się zobaczyłem nagle dymienie spod samochodu, auto od razu zgasiłem i wyszedłem z samochodu okazało się, że dymi coś tak jakby w miejscu pod podłogą kierowcy i do tego dźwięk jakby "gwizd odrzutowca" trwało to 20sekund po wszystkim odpaliłem auto wszystko chodziło jak trzeba mocy nie stracił silnik chodził równo itd. co może być przyczyną tego dymienia? Proszę bardzo o pomoc ponieważ do mechanika dopiero w poniedziałek mogę pojechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marcu miałem ten sam problem. Do dziś nie rozwiązany. Najłatwiej będzie jeżeli podjedziesz do jakiegoś serwisu, tam gdzie serwisują klimy najczęściej zajmują się tez webasto. Jeżeli nie chcesz to najłatwiej będzie wyjąc bezpiecznik- znajduje się w bagażniku.

Pytanie do Kogoś mądrego, czy nie do końca sprawna pompa paliwa znajdująca się w zbiorniku ma jakiś wpływ na poprawne działanie webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę, iż nie powinieneś panikować. To są efekty nie czytania i nie stosowania się do instrukcji - wyraźnie jest napisane że webasto powinno odpalać się ręcznie przynajmniej raz w miesiącu także gdy jest ciepło. Być może wypalał się cały syf i stąd ten dym, a dogrzewanie silnika włącza się samo gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni - wylot spalin jest właśnie w okolicach progu drzwi kierowcy. Profilaktycznie możesz podpiąć się pod komputer i sprawdzić czy wystąpiły jakieś błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeje temat, bo nie chcę zebrac batów za spamowanie forum ;)

 

Mam 530dA '01 i problem z webasto od silnika (tyle już sie dowiedziałem) - mianowicie po krótkiej jeździe zimnych lub schłodzonym autem, po wyłączeniu go słyszę wiatrak webasta i - co jest moim problemem - duuużo siwego dymu spod auta. Dzieje się to jak wiadomo tylko w chłodniejsze dni i przy krótszych trasach (kilka km).

W sensie mechanicznym wszystko zdaje się działać OK (nie ma żadnych samoistnych uruchomień webasta, w lato w ogóle sie nie włącza, itp.)

 

Co jest problemem już wyczytałem z forum, ale nie mogę znaleźć konkretnych info jak go rozwiązać. Co może pomóc?

- da się tamto jakoś wyczyścić (spalają się syfy w webasto/tłumiku webasta)?

- wymienić pompę wody, jak kolega powyżej (choć co ma wspólnego pompa wody z dymieniem... mógłby ktoś wyjaśnić?)

- jakaś część jest zużyta/zepsuta?

 

Dzięki za pomoc z góry, naprawde sie przyda bo całą zeszłą zimę się męczyłem, przyszła następna i webasto przypomniało o sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, to webasto próbuje wystartować, ale mu się to nie udaje -- dużo siwego dymu spod auta. Najprawdopodobniej masz już lichą świecę żarową, u mnie taka wymiana (w Galaxy) świecy pomogła i nie ma już problemu z załączeniem się webasta i jego kopceniem przy próbie uruchomienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze czyli w samym webasto jest jakaś dodatkowa świeca zarowa...? To w sumie miałoby sens, bo pod komputerem od zarania dziejów mam jakiś błąd świec zarowych, ale nigdy go nie zglebialem bo poza tym żadnych objawów pochodzących od świec nie było.

Jutro pojadę na komputer i napisze dokładnie jaki to błąd, ew. sprobuje poszukać czegoś o tej świeci i napisze.

Ale za wszelkie dodatkowe wskazówki czy info będę bardzo wdzięczny!

 

Edit: literowki przez słownik ipada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego Ci dymi - przeczytaj jeszcze raz posta swojego i sam siebie spytaj czy opisałeś jasno, zwięźle i wyraźnie swój problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi z wydechu z webasta - po zgaszeniu auta włącza się wiatrak i zaczyna lecieć siwy dym śmierdzący spalinami

 

Tak ma być bo spala się ropa ,więc nie będzie pachnieć perfumami :mrgreen:

Wszystko działa jak należy :cool2:

 

Nie no, następny... Panowie, przestańcie mi wmawiac ze wszystko jest ok i działa jak należy, skoro za każdym razem po krotszej trasie moje auto po zgaszeniu wyglada tak, jakby się paliło od dołu! Smród smrodem, to może i jest normalne, ale na litość boska ten dym (dym, nie dymek) już chyba nie!

 

Jutro wkleje tu zdjęcie jak to u mnie wyglada, bo mam wrażenie ze co niektórzy maja mnie chyba za debila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje błąd 3505 - Glow-Plug System. Czyli jednak ten zarnik? Ze swiecami zarowymi nie mam żadnego problemu. Próbować wymieniać go samodzielnie czy lepiej iść do mechanika?

 

Przy okazji - komp pokazał mi tez błąd 0E - K-Bus malfunction. Co to jest...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje błąd 3505 - Glow-Plug System. Czyli jednak ten zarnik? Ze swiecami zarowymi nie mam żadnego problemu. Próbować wymieniać go samodzielnie czy lepiej iść do mechanika?

 

Przy okazji - komp pokazał mi tez błąd 0E - K-Bus malfunction. Co to jest...?

 

Pierwszy błąd nie ma kompletnie nic wspólnego z webasto.

Drugi dotyczy nieprawidłowej komunikacji - być może to jest to.

 

Z drugiej strony - jeśli masz uszkodzenie mechaniczne to komputer NIC nie pokaże przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w galaxy 1.9TDI i wiem co masz na myśli. Obecnie nie ma ujemnych temperatur a webasto się załącza i wali dymem jakby samochód sie palił. Ja tego problemu niestety nie drążyłem i na prośbę ojca (jego auto) odłączyłem wogóle webasto bo i tak co roku jakieś z nim problemy były, a to sito, a to świeca, a to jeszcze coś. Edytowane przez MateuszCHUDY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.