Skocz do zawartości

E39 3.0D dymienie PILNIE POTRZEBNA POMOC


kimboax

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobnie w galaxy 1.9TDI i wiem co masz na myśli. Obecnie nie ma ujemnych temperatur a webasto się załącza i wali dymem jakby samochód sie palił. Ja tego problemu niestety nie drążyłem i na prośbę ojca (jego auto) odłączyłem wogóle webasto bo i tak co roku jakieś z nim problemy były, a to sito, a to świeca, a to jeszcze coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o tym, żeby w ogóle to odłączyć, tylko pytanie do was - czy oprócz wolniejszego nagrzewania się silnika są jeszcze jakieś inne tego konsekwencje? Ma to wpływ ogólnie na zdrowie silnika i auta? Jakieś inne objawy?

Będzie jakieś błędy wywalalac?

 

I czy można to w komputerze wyłączyć czy trzeba mechanicznie wyjmowac sprzęt/odlaczac kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij bezpiecznik od webasto i bedzie spokój chodź uważam, że warto to mieć sprawne bo nie ma to jak telestart z rańca i mamy ciepełko w aucie, że aż miło jechać do pracy...
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego bez zaglądania pod auto (nie mam kanału ani podnośnika)? Po numerze VIN próbowałem, ale jednoznacznie nie da sie tego określić (jest tylko "Urządzenie ogrzewania postojowego. Jeśli ktoś może to mój VIN: WBADL81030GX51409 - z góry dzięki za pomoc).

 

Czy w Warszawie jest jakiś kolega co wie jak to zrobić i za sześciopak Henia i nieco $$$ pomoże mi z tym webasto? W sensie naprawić + ew. zakodować to ogrzewanie postojowe...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego bez zaglądania pod auto (nie mam kanału ani podnośnika)? Po numerze VIN próbowałem, ale jednoznacznie nie da sie tego określić (jest tylko "Urządzenie ogrzewania postojowego. Jeśli ktoś może to mój VIN: WBADL81030GX51409 - z góry dzięki za pomoc).

 

Czy w Warszawie jest jakiś kolega co wie jak to zrobić i za sześciopak Henia i nieco $$$ pomoże mi z tym webasto? W sensie naprawić + ew. zakodować to ogrzewanie postojowe...?

ja ci mogę to naprawić ale w maciejowicach 90 km. od warszawy

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, po kilku dniach przerwy - sprawdziłem i mam webasto thermo-top Z/C (wg etykiety na kielichu).

 

Więc o co kolegów proszę:

1) Naprawienie go (dymienie z webasta - prawdopodobnie żarnik)

ja ci mogę to naprawić ale w maciejowicach 90 km. od warszawy

- dzięki, ale to troche za daleko - może ktoś z ktoś będzie z Warszawy lub poleci mi kogoś w Warszawie?

 

2) Pokombinowanie z tym o czym pisze M-ka (kodowanie - aktywacja ogrzewania postojowego)

 

Przy okazji dam jeszcze zarobić parę innych $$$, bo moja dziunia ma kilka niedomagań :)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprawny fejs i "team viewer" możemy to zrobić zdalnie :)

 

Mój znajomy ma piec Z\C 26W. i fachowiec powiedział mu że tego webasta nie da się za programować na ogrzewanie kabiny bo ma za małą moc.Czy to prawda?Czy moje webasto Z/C(bez D) 45W. da się tak zaprogramować?

Dzięki z góry z odpowiedź. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.