Skocz do zawartości

316 wybór sondy


wancki

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie może latać w sondzie! A co do nowej kup BOSCHA najlepszy! Kupowałem kiedyś zamienniki bez wtyczek i zawsze był problem z lutowaniem nowej wtyczki bo w przewodach są stalowe przewody. Kupiłem oryginał BOSCHA za 250zł z wtyczką i wymiana trwała 15 min. A skąd wiesz że nie działa sonda?? wiąkszość magików zaglądających do silników, błąd sondy lambda odczytuje jako jej awarię a to spora pomyłka! podłącz miernik napięcia pod sądę i sprawdź czy napięcie płuwa w zakresie 0,2V do 0,8 albo wyżej do 1V tylko weź pod uwagę że jeżeli będzie coś nie tak z dolotem powietrza to mieszanka będzie zła i sonda będzie stała. Tak samo jak kiedyś bawiłem się przepływomierzem wymuszając mu inne wskazanie jego potencjometrem to też w zależności od ustawienia przeływomierza sonda stała bo komputer próbował dopasować miesznkę odpowiednią dawką paliwa i miał problem. Więc sonda pokazuje każdą niesprawność silnika po przez to czy pokazuje ubogą czy bogatą mieszankę a wtedy komputer pokaże błąd sondy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ciekawe bo u mnie w miescie orginal boscha z wtyczka 600zl wiec nie wiem jak to.. ja pol roku temu kupilem bez wtyczki firmy bosal i smiga do dzisiaj bez problemu..z ta wtyczka kolego ze problemy z lutowaniem nie wiem z kad wzieles. jak dobry mechanik a nie jakis slepy dziad to nie ma zadnego problemu. a za tego bosala dalem 200zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się mówi weź tańszy zamiennik, bo to nie ma problemu. Może Tobie się mlody udało, ale chłopak może nie mieć tyle szczęścia... Ja poszukałbym boscha (wydaje mi się, że z tymi 600zl to jakaś pomyłka :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kurde ciekawe bo u mnie w miescie orginal boscha z wtyczka 600zl wiec nie wiem jak to.. ja pol roku temu kupilem bez wtyczki firmy bosal i smiga do dzisiaj bez problemu..z ta wtyczka kolego ze problemy z lutowaniem nie wiem z kad wzieles. jak dobry mechanik a nie jakis slepy dziad to nie ma zadnego problemu. a za tego bosala dalem 200zl.

 

Jakie lutowanie??!! Na sondach NTK, i boscha tych wersjach uniwersalnych jest w instrukcji wyraźnie napisane ze kabli się nie lutuje. Masz w zestawie odpowiednie złączki, zaciskach izolujesz i tyle. A jak lutujesz to niedziwota zesonda pada po jakiś czasie! Fakt tanie sondy sobie odpuść, ale w zupełności też wystarczą do tego silnika uniwersalne BOSCHA lub NTK/NGK.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale ja na ten temat nic nie wspominałem. Bosch uni kosztuje 170 wiec jest 80złotych różnicy, co dla niejednego jest sporą kwotą. NTK kosztuje 130, wiec różnica jeszcze większa, a tak samo pojedzie ja ta z dedykowaną wtyczką.

Ja uczepiłem się faktu LUTOWANIA sondy uniwersalnej, co jest debilizme lub brakiem wiedzy u tego co tak robi. Osobiście śmigan na uniweralnej NTK i śmiga aż miło.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uniwersalnej sondzie za nieco ponad 100zl zrobilem ponad 50 tys w dwa lata-zero problemow.Auto sprzedane wiec nie wiem ile jeszcze wytrzyma.Teraz jezdze na jeszcze tanszym boschu z allegro-jakies 20tys juz nabite i tez jest ok.Brat podobnie i tez bez problemow.Testowane na 318is m42,318 m43,520 m50.Tylko tak jak kolega wspomnial-zero lutowania.

Nie wiem czemu wiekszosc ludzi ma takie problemy z uniwersalnymi sondami.Ja nie odczulem zadnej roznicy miedzy uniwersalna a ori.Poza cena oczywiscie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kris85 masz racje mechanik mi nie lutowal w zestawie byly złączki. smigam pol roku i nic sie nie dzieje.odpukac. tak jak mowilem fimy bosal. i bylem przy tym jak robil to na zlaczki a nie lutowal. tez wiem ze sie nie lutuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 3 lata temu sondę od typa z allegro BOSCHA (sprzedawał oporowo - ile kto chciał ) za 100 zł do dziś działa jak znajdę fakturę to dam ci do niego nr tel bo kolo ma moc i towar nówka blaszka w dobrej cenie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

wykreciłęm dzis swoją sonde (juz drugą sztuka ) bo wywaliło błąd na komputerze i co zobaczyłem ze sondy zrobila sie grzechotka (cos w srodku lata) to juz moj drugi przypadek.

 

co moze byc przyczyną?? kiepskie sondy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.