Skocz do zawartości

Drgania kierownicy - tarcze, opony, felgi sa dobre.


Przemek_E39

Rekomendowane odpowiedzi

Do V=80km/h jest OK. W przedziale miedzy 80-110km/h kierownica lekko drga. Powyzej 110km/h juz nie drga ale wyczuwalne sa delikatne "mrowienia".

Najlepsze jest to, iż w czasie jazdy bywa, iz drgania calkowiecie zanikaja w calym przedziale predkosci, a juz po kliku minutach pojawiaja sie znowu. Wyglada to tak jakby sie "cos" przesuwalo, ustawialo na swoje miejsce i dragan nie ma, a potem po kilku minutach, zakretach, zmianach biegow pojawiaja sie ponownie.

Tarcze hamulcowe, felgi i opony sa na 100% dobre!!!

Co to moze byc???

Poprzedni wlasciciel regenerowal "maglownice". Czy luzy na maglownicy moga sie tak objawiac? Moze to cos innego, prosze o rade.

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to ten sam problem i są to z pewnością o końcówki drążka kierowniczego przedniego, środkowego. Ja cały wymieniam. Na Allegro koszt ok. 190 - 240 zł (podróba ale dają gwarancję) lub używany oryginał - wedle uznania. No i później geometria by się przydała. Na razie to nic groźnego tyle że nie przyjemne... WESOŁYCH ŚWIĄT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to układ jezdny z przodu... Chodzi o koncówki wahacza zwane również swożniami. Wymien to a razem z tym wymien tulejki wahacza i koncówki stabilizatora.Koszt ok 200-300 zł.

 

To na 100% nie felgi, a z drążkiem kiery-nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, ze gdyby był to rzeczony drążek, to drgania byłyby permanentne, nie mijałyby po kilku zakrętach. Sprawdz czy amplituda drgan swieksza sie w jakimś stadium położenia kierownicy...JEsli tak jest to nie można wykluczyc "wyrobienia" sie drążka kiery...

 

pozdrawiam....

"Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale po tym, jak kończy..." Leszek Miller

"Czy stać nas na to, aby nas nie było stać..?" Kazimierz Marcinkiewicz


2oo> niż 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

Shuano

 

 

często jeszcze nawala drążek środkowy - mechaniory się upierają , że wszystko jest ok ale ja się uparłem i dałem do regeneracji - po zabiegu drgania ustały.

 

U Ciebie mogą być jeszcze felgi - czy te co masz na aucie to fabryczne BMW ? Jeśli nie to często przyczyną są pierścienie centrujące - pytaj u oponiarzy to kosztuje grosze .

 

Pozdro

MarioBigRed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E39 nie ma wymiennych swozni.

Dzis juz znam przyczyne moich problemow.

Zuzyte, a wlasciwie popekane gumy tuleji gumowometalowych wahaczy gornych.

Wymienilem i drgania ustaly.

 

Ale wmieniles same gumy ? bo ja mam ten sam problem.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuano

 

 

często jeszcze nawala drążek środkowy - mechaniory się upierają , że wszystko jest ok ale ja się uparłem i dałem do regeneracji - po zabiegu drgania ustały.

 

U Ciebie mogą być jeszcze felgi - czy te co masz na aucie to fabryczne BMW ? Jeśli nie to często przyczyną są pierścienie centrujące - pytaj u oponiarzy to kosztuje grosze .

 

Pozdro

MarioBigRed

 

Ile za regenracje ? I gdzie to oddac ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Za regenerację zapłaciłem 100 zł za wymianę 50 zł - Warszawa Burakowska 14 - naprawa BMW ( na terenie MPK )

 

Ale w każdym mieście jest ktoś kto regenruje elementy zawieszeń - popytaj taksiarzy u siebie oni mają zwykle dobrą wiedzę

 

Hej

MarioBigred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec bylem znowu u mechanika i rozpedzil mi kola na podnosniku. Najpierw lewe przednie a pozniej prawe. W lewym w calym zakresie predkosci bnylo ok, a w prawym w pewnym momencie drzal, tzn kolo cale drzalo, nie tak mocno, ale delikatnie. Czyli juz nie wiem, opony juz zmienilem i dalej mam problem. Co to moze byc ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat. Bylem dzisiaj w serwisie, sprawdzili wszystko, zero luzow w zawieszeniu, a kierka bije p[rzy 75-95 km/h. Nie wiem co robic. Nowe opony nawet zalozylem. Oni podejrzewaja, ze felgi moga byc krzywe, chociaz nigdy w zyciu w nic nie przywalilem, ani nawet na chodnik szybko nie wjechalem. Jak myslicie ? Idzie jakos sprawdzic czy felga krzywa jesli nic nie widac na oko ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.