Skocz do zawartości

530d jakie SPALANIE???!!!!


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisałem mam 530d 2002r. manual. spalanie 11 to najmniej krótkie odnicki tylko moja predkośc srednia to 160. co niektorzy pisza mówią ze cisną 530d i pali im 9. czy to moze być prawda. jaka przyczyna moze być duzego spalania. wiem ze napiszecie cięzka noga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moja 530d Touring, automat, ze 193 konnym silnikiem pali 11-12l. w mieście ( krótkie dystanse, czsami korki itp.). Poza miastem ok. 8l. Styl jazdy dystyngowanego emeryta, naprawdę bardzo spokojnie. Zaczynam podejrzewać, że coś z tym moim samochodem nie jest w porządku, gdyż podawane tu przez niektórych wartości rzędu 6-7l. sa dla mnie nieosiągalne. Gdy przejadę się dynamicznie, spalanie wzrasta o ok. 2-3l. do podanych na początku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moja 530d Touring, automat, ze 193 konnym silnikiem pali 11-12l. w mieście ( krótkie dystanse, czsami korki itp.). Poza miastem ok. 8l. Styl jazdy dystyngowanego emeryta, naprawdę bardzo spokojnie. Zaczynam podejrzewać, że coś z tym moim samochodem nie jest w porządku, gdyż podawane tu przez niektórych wartości rzędu 6-7l. sa dla mnie nieosiągalne. Gdy przejadę się dynamicznie, spalanie wzrasta o ok. 2-3l. do podanych na początku...

 

 

Mam to samo odczucie co Ty...u mnie trasa 8,5 l ale miasto mnie powaliło na kolana 13l jak zaczynam trochę szybciej latac to wskakuje nawet 14l

 

Twój post mnie troche ucieszył :wink: bo czytajac wszystkie tematy o spalaniu

530d(automat)to miasto większości ludu pali 11-12l trasa 7-8l

 

Zastanawiam się czym to moze byc spowodowane jeżdze naprawdę spokojnie(dzadkowy styl) :mrgreen:

 

Dowiedziałem się ze mam chipa co prawda powiedziano mi,że mam

za duży przyrost mocy,ale czytałem wszędzie na forach że chip powoduje

zmniejszenie spalania,a patrząc na moje spalanie twierdzę ze u mnie jest odwrotnie :8)

 

Coś jest nie tak,ale co??

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moje 530d kombi 193 km automat pali średnio 10l, w mieście we Wrocławiu dojazd do pracy korki zimny silnik 13+, jak się rozgrzeje to jest ok ale w korku spalanie strasznie rośnie sam nie wiem dlaczego, na trasie 140 autostrada a4 7,5, komputer kłamie o +0,5sprawdzone wieloma tankowaniami pod korek na trasie po polskich drogach około 7,5 zależy od ruchu ale myślę że pali mia za dużo 6 litrów pali jak się jedzie 90 i ciężko mi uwierzyć w te historie o niskim spalaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 530d kombi 193 km automat pali średnio 10l, w mieście we Wrocławiu dojazd do pracy korki zimny silnik 13+, jak się rozgrzeje to jest ok ale w korku spalanie strasznie rośnie sam nie wiem dlaczego, na trasie 140 autostrada a4 7,5, komputer kłamie o +0,5sprawdzone wieloma tankowaniami pod korek na trasie po polskich drogach około 7,5 zależy od ruchu ale myślę że pali mia za dużo 6 litrów pali jak się jedzie 90 i ciężko mi uwierzyć w te historie o niskim spalaniu.

 

Twój post pomógł mi w jedej kwesti...napisałeś,że twoje spalanie w

korkach i przy zimnym silnku jest 13l i ponad.Ja głownie jężdzę na zimnym silniku...wiem,że to nie dobrze ale tak to wygląda :|

Teraz rozumniem skąd mam na kompie 13l :8)

 

Odkąd kupiłem busa to osobówka służy mi do zawiezienia dziecka do

przedszkola,podjechania pod firmę(zmieniam na busa) i po całym dniu pracy wracam bmką pod dom...

 

Niestety ta jazda to głownie na zimnym silniku :|

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w serwisie zrobili mi restart komputera i teraz wydaje mi sie że pali mniej na trasie 110km/h spalanie 6,5-7.0 w mieście jeszcze nie sprawdziłem dokładnie. Czym szkodzi jazda na zimnym silniku oprócz większego spalania ja jeżdze codziennie do pracy 5 km i jak jest zomno to nagrzewa mi sie dopiero jak dojeżdzam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w serwisie zrobili mi restart komputera i teraz wydaje mi sie że pali mniej na trasie 110km/h spalanie 6,5-7.0 w mieście jeszcze nie sprawdziłem dokładnie. Czym szkodzi jazda na zimnym silniku oprócz większego spalania ja jeżdze codziennie do pracy 5 km i jak jest zomno to nagrzewa mi sie dopiero jak dojeżdzam?

 

Czym szkodzi...no szybszym zużyciem :!:

Ale wszystko zalezy od tego na jakim oleju ten silnik

pracuje i czy jest on wymieniany regularnie

 

Jeżeli auto bedzie jeździo na gorszym oleju żywot jego skonczy się np szybciej o 200-300tys

jeżeli będziesz lał olej jaki powinien być lany to np 50-100tys

Ale przy przebiegu 1000 000km w przypadku gorszego oleju jest to już jakaś różnica :wink:

 

Wszystko jeszcze zależy od tego jak użytkujesz auto :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przyznam ze spalanie rzędu 13L/100km jest duze :

ja jeżdżąc po mieście robię średnio 700km deko dynamiczniej = 10L/100km

jednak przeważnie mam na zegarku dziennym 750-850 km tryb mieszany,

gdyby spalanie było rzędu 13L to musiał bym przejechać max 500km na zbiorniku - czy to was nie zastanawia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w mieście po restarcie: W zielonej górze - małe korki 10l wrocąłw na zimnym silniku <13 jak już się rozgrzeje to 10-11. Umiejetna jazda jest najważniejsza w automacie z taka mocą. Ale tego sie uczy z czasem ja chyba dopiero teraz:) pojmuje o co chodzi. Aktualnie po > 200km po wrocławiu codzienne dojazdy do pracy i parę wyjazdów na zakupy(juz rozgrzany) spalanie mam na poziomie 10,5. To już mi bardziej odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przyznam ze spalanie rzędu 13L/100km jest duze :

ja jeżdżąc po mieście robię średnio 700km deko dynamiczniej = 10L/100km

jednak przeważnie mam na zegarku dziennym 750-850 km tryb mieszany,

gdyby spalanie było rzędu 13L to musiał bym przejechać max 500km na zbiorniku - czy to was nie zastanawia ??

 

Te 13L pokazało mi głownie na zimnym silniku w miscie.

 

Teraz zatankowałem do pełna i skasowałem liczniki.Przejechałem pół

zbiornika w tasie komp pokazał 7.5/100km i przejechałem pół zbiornika

w miescie komp wzrósł i pokazał na koniec(czyli na rezerwie)10,2/100km (tak wyszło).

Latam już na rezerwie i na małym liczniku mam przejechane 670km zostało mi jeszcze ok 60km do zrobienia do końca

 

Tak,że spalanie z rzędu 10.5/100km powoduje u mnie :cool2:

 

Ale cykl miejski 13/100km to już przegięcie :mad2:

 

Dodam tylko,że jazda po miescie i po miecie to jest duża różnica :mrgreen:

Jeden lata po miescie np takim jak moje małe,wiecznie w korkach i krótkich odcinkach(nie dogrzany silnik),a drugi lata np w dużym

Hamburg gdzie wszędzie są po 3-4 pasy i może rozwinąc większe prędkości rozgrzac silnik tj naprawdę duża różnica

 

Mam jeszcze pytanko jaki jest zbiornik w kwesti poj w 530d? :wink:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam już na rezerwie i na małym liczniku mam przejechane 670km zostało mi jeszcze ok 60km do zrobienia do końca

 

Tak,że spalanie z rzędu 10.5/100km powoduje u mnie :cool2:

 

Ale cykl miejski 13/100km to już przegięcie :mad2:

 

Mam jeszcze pytanko jaki jest zbiornik w kwesti poj w 530d? :wink:

 

1. staraj sie nie jezdzic na rezerwie, lepiej zeby pompa byla zanurzona w paliwie bo inaczej znacznie szybciej sie zuzywa. Ja tankuje zawsze kiedy widze ze juz mi sie zbliza rezerwa, ale raczej nie dopuszczam zeby sie zapaliła kontrolka :)

 

2. krotkie odcinki, niedogrzany silnik, jazda od swiatel do swiatel i korki = 13l/100km nie jest niczym nienormalnym

 

3. bak ma 70 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miesiacu testowania - miasto gdansk - unikajac korkow 8,2 litra w trasie hymmm malo - tylko autobhanami jadac wychodzi mi jakies 5,5 litra, ale tez za bardzo nie cisnalem kolo 120-130 (musialem czekac na ojca ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy narzekałem na spalanie 13L,a przy następnym tankowaniu i skasowaniu licznika na kompie spalanie miejskie mi pokazało 17L :evil:

 

Opisałem to w innym temacie bo zauważyłem,że odezwał się kolega z tym samym problemem(strona nr 2 na samym dole)

 

:arrow: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=92945&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Może w temacie "seria 5" nie wszyscy czytają więc piszę w temacie "paliwa..." jeszcze raz

 

Jeżeli ktoś miał z Was taki problem to może pomoże zwieszonemu koledze bo jak tak dalej pujdzie to z mostu się rzucę :mrgreen:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od czerwca nie posiadam mojego E39,silnik który posiadałem to 3l diesel skrzynia automat, niemniej jednak dołączę się do dyskusji, moje spalanie po mieście normalna jazda, ani szybka ani wolna 11-12l, trasa prędkości od 100 do 180km/h spalanie ok. 7,5l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
222,9 HP i 463 Nm

 

cóż to za wynik ?? Virus , moc na kolach czy na silniku ? , na jakiej Hamowni hamowane było

 

Autoseba Chiptuning Wrocław ----virusik

jaka masz skrzynie 360/390 ?? ja swoja 390 już reanimowałem prosty zabieg (tarczki) a jeżdżę na OEM sofcie 227 kucy wynik z hamowni ale korzystam może z max 130 takie są realia wielki plus bo spalanie mam na poziomie M57 2.5 MT i przesiadając sie do 2.5d czuć ze zamula.

 

hamownia na kołach czyli drogowa

 

skrzynie mam z tego co wbijam VIN to 360 ale juz do cholery nie kumam w dod. rejestracyjnym i wszedzie jest napisane 530d niby 184 Km a tabliczka na nadkolu wskazuje 530dA a wykres z hamowni przed chipem pokazywał 191 KM !!

 

Ja jezdze w tych mrozach teraz po wrocku i wynik na automacie 13,7l ale krótkie odcinki, trasa dośc ostro 8,5l.

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja E39 530d Spala TERAZ po mieście między 7.5-8max. Średnia na kompie pokazuje 7.5l/100km. A i ważne... po mieście zrobiłem ostatnie 3000km. Żadnej trasy!
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja wam powiem że moja E39 3.0D z 2002r w manualu wierzcie czy nie paliła w mieście ok 8-8,5 l zimą na trasie nad morze wyszło mi 6,5 l ale od razu mówie nie było wiecej na liczniku jak 100-110km/h. Średnio komputer pokazywał 7,4 l i tak ogólnie było przez 3 lata. A nawet jak dałem staruszkowi pojezdzic przez 2 tygodnie to srednia zeszla mu nawet do 6,8 mnie sie to nigdy nie udalo, ale pysk mi sie z radosci nie zamykał super silnik polecam. Jak mozecie to porównajcie sobie jak pala wasze autka po zatankowaniu na Orlenie a na Shellu na zbiorniku kolosalna różnica :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat trochę stary. Ale z racji że ostatnio zmieniłem BMW 320i Coupe E36 na 530dA Touring E39 po lifcie to trochę odgrzeję.

 

Więc u mnie spalanie średnie, cykl mieszany ok. 10L. W trasie trzeba się postarać żeby zejść poniżej 9L ale to takie typowo polskie trasy czyli jakieś wioski po drodze itd. czyli częste zwalnianie i przyśpieszanie. W mieście na włączonej klimie nawet pod 12L-13L. Na autostradzie z tempomatem nie przekraczając 150km/h podejrzewam że da się zejść do ok. 7L. Auto zadbane technicznie, do końca serwisowane w Niemczech, przebieg 220tys.

 

Tak że jeśli ktoś twierdzi że 530d w automacie w cyklu mieszanym pali mu 7L to takie opowieści można między bajki włożyć. Producent podaje dla manuala 7.1L więc automat nadgoni jeszcze ze 2L. A dane producenta wiadomo zwykle zaniżone.

 

Według moich obserwacji realne spalania 530d w cyklu mieszanym to: manual - ok. 8L (+/- 1L), automat 10L (+/- 1L).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary. Ale z racji że ostatnio zmieniłem BMW 320i Coupe E36 na 530dA Touring E39 po lifcie to trochę odgrzeję.

 

Więc u mnie spalanie średnie, cykl mieszany ok. 10L. W trasie trzeba się postarać żeby zejść poniżej 9L ale to takie typowo polskie trasy czyli jakieś wioski po drodze itd. czyli częste zwalnianie i przyśpieszanie. W mieście na włączonej klimie nawet pod 12L-13L. Na autostradzie z tempomatem nie przekraczając 150km/h podejrzewam że da się zejść do ok. 7L. Auto zadbane technicznie, do końca serwisowane w Niemczech, przebieg 220tys.

 

Tak że jeśli ktoś twierdzi że 530d w automacie w cyklu mieszanym pali mu 7L to takie opowieści można między bajki włożyć. Producent podaje dla manuala 7.1L więc automat nadgoni jeszcze ze 2L. A dane producenta wiadomo zwykle zaniżone.

 

Według moich obserwacji realne spalania 530d w cyklu mieszanym to: manual - ok. 8L (+/- 1L), automat 10L (+/- 1L).

 

wg producenta:

 

----------------cykl pozamiejski---cykl miejski---cykl mieszany

530d touring----------5,9-------------9,6------------7,3

530dA touring---------6,7------------11,6------------8,5

530d sedan-----------5,6-------------9,7------------7,1

530dA sedan----------6,3------------11,8------------8,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baboon pisze tak jak jest. Identycznie było u mnie. Polecam wszystkim opowiadającym bajki o spalaniu 7 litrów 530dA touring w mieście (typowym mieście, z korkami, światłami itp), aby sprawdzili spalanie naprawdę, a nie kierowali się wskazaniami komputera. Te często są mylne i wymagana jest kalibracja kompa. jak to zrobić, jest na forum. Ja miałem zajoba na tym punkcie i juz się wyleczyłem. Teraz latam e91 w manualu 163 konie i tak mi po mieście nie pali 7l. a co dopiero kochany 3 litrowy 193 z automatem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie vortex5 :wink:

 

Dodaj sobie do danych producenta z litr i wyjdą Ci realne spalania.

 

dopoki mialem 530dA touring, musialem dodawać do tamtych danych jakies pol litra

 

Wszystko się zgadza. Mieścisz się w widełkach które podałem. Ale ok. 9L/100km dla 530dA Touring to bardzo dobre miałeś przepały. Może jeździłeś w większości po dobrych drogach albo jak emeryt w kapeluszu? :wink:

 

 

A tak wogóle to jak powiedziałem, co niektórzy takimi opowieściami że 530dA pali im średnio 7L to tylko w błąd wprowadzają. Ludzie potem grzebią w swoich autach szukając dziury w całym. Przy automacie, zależnie kto gdzie jeździ, to nawet średni przepał 11L nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

Wystarczy trochę wyobraźni technicznej żeby wiedzieć że ponad 2 tonowe auto z automatem i 3L silnikiem na pewno średnio nie spali 7L tylko więcej.

Może to nie najlepsze porównanie ale moje poprzednie 320i które jest o ok. 500kg lżejsze, paliło mi średnio 10-11L benzyny. Tak że uważam że wynik 10L dla 530dA to i tak jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.